Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mazar Auto


frytki

Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy grow, dlatego docenię każdą pomoc, poradę.

Grow zacząłem ponad tydzień temu.

-3x Mazar Auto Duch Passion.

-Doniczki 0.5L

-Ziemia lightmix z perlitem

-bio tabs

Na razie są w pc boxie(żarówka led 2500lm) do czasu jak ich nie przesadzę,

lecz zaczęło mnie niepokoić to że środek liści zmienił kolor na jasnozielony, wcześniej kolor był jednolity.

Na początku miałem 3 sadzonki lecz jedna przestała rosnąć, może dlatego że ją przelałem... 

Jeszcze jedna kwestia tej co przestała rosnąć. Ogólnie od początku bardzo wolno rosła i postanowiłem

jej pomóc zrywając resztę pestki z jeszcze nierozłożonych liści i po tym przestała rosnąć ale nie wiem

czy to wina tego że zerwałem tą skorupę czy tego że przelałem. Czy takie zrywanie skorupy pestki jest dobre

czy jednak tego nie robić? 

Od kiedy liczy się grow? Od dnia kiedy wrzucimu pestki do wody/chusteczki żeby wyszedł korzeń czy od dnia 

włożenia do ziemi?

Sadzonki mają 5cm wysokości po około tygodniu, czy to normalna wysokość?

IMG_20200516_162310.thumb.jpg.fb7277e991e755bf9485a09cbbccde1d.jpg

IMG_20200508_153711.thumb.jpg.ae698098e0537af16107f1aae1a3f3ae.jpg

Już mam upatrzonego spota, takie krzaki będą dobre? Wcześniej upewniłem się że nikt tego nie rusza ani nie uprawia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, dowiedziałem się że potas występuje w ziemi naturalnie ale w lekkich ziemiach(czyli w mojej) najczęściej występuje niedobór właśnie tego składnika.

"low soil water reduces K uptake by plant roots"-czy to po prostu znaczy że tym razem nie podlałem na czas i ziemia za bardzo wyschła?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, stąd dowiedziałem się że albo ziemia ma za wysokie pH albo miałem za blisko żarówkę. Teraz żarówkę mam na około 30cm- musiałem zrobić nowego boxa bo mi tamta obudowa na to nie pozwalała. Teraz muszę tylko sprawdzić pH tylko na razie nie mam czym. Na zdjęciu mój nowy box.

Mógłby się ktoś doświadczony wypowiedzieć na ten temat? 

IMG_20200523_135807.thumb.jpg.015ad46fb104acf1ec5a3cf2d382178e.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, czarny napisał:

Żarówka chyba nie za blisko?

Jak dasz za wysoko to będą się wyciągać do góry,20cm max od roślin.

Obstawiam złe PH.

Dzięki za wpis przez kilka dni miałem wrażenie że nikt mi nie odpisze. Żarówka wcześniej była około 15 cm od górnych liści a teraz około 27cm. W wielu miejscach wyczytałem że minimalnie powinno być 30cm więc tak zrobiłem.

Zamówiłem już miernik pH i nawozy biobizz biogrow i biobloom. Byłem dzisiaj przesadzić na spota i zrobiłem zdjęcia . To chyba mało korzeni jak na dwa tygodnie od posadzenia?W dodatku rosły na bok przy jednej ściance- to samo w obu roślinach.

Chyba zepsułem z jedną rzeczą. Ogólnie na samym początku nie chciałem sobie narobić syfu w boxie i na spód każdej doniczki wsadziłem papierową tekturę żeby nie wylatywały grudki ziemi. Czy to mogło mieć wpływ na rozwój roślin?  Czy to mogło np zahamować przepływ powietrza i zastój wody i przez to korzenie się mało rozrosły?

I jeszcze wrzuciłem biotabsy do 0.5L doniczek a potem wyczytałem że jedna tabletka na 5L...

Przesadziłem do doniczek 6L i zakopałem je w ziemi.

IMG_20200525_091120.thumb.jpg.df9a3bbf2bffb03d9e45a781c7d4ccc7.jpgIMG_20200525_085907_1.thumb.jpg.a1135995f2673376b24de71b689fa457.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+