Skocz do zawartości
thc-thc

grower

System automatycznego nawadniania


Władimir Putin

Recommended Posts

Witam 

Ze względu że czasami wyjeżdżam na kilka dni szukam jakiegoś sposobu nawadniania do tygodnia. Sam osobiście myślałem by na górze szafki postawić zbiornik z wodą w której była by pompka i tą pompkę podłączyć pod timer który by np. raz dziennie na chwilę się załączył i podlał roślinki 🙂

co myślicie o czymś takim ? Zdało by to egzamin ? A może macie jakieś inne sposoby automatycznego podlewania ?

Obawiam się czy to wypali bo najkrótszy czas jaki mogę ustawić na timer to minuta i w tym czasie mogę już utopić roślinki ...

 

Dodam tylko że na tą chwilę są 2 roślinki a w przyszłości ma ich być 4

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Miałem ten dylemat, i teraz w garażu masa systemów nawadniających, koniec końców, powstał DIY - który pierwszorzędnie działa. W skład wchodzi Ringi nawadniające, pompka akwarystyczna , do tego gniazdko TPlink z możliwością programowania cykli od 1 sekundy....

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ringi poszukaj w necie, ja kupowałem akurat w DE bo była fajna cena :

http://www.plantit-growit.com/product/plantt-watering-ring/

po zakupie ringów, dopasujesz w każdym sklepie budowlanym przewód  a w akwarystycznym złączki i trójniki, 

pompkę mam tej klasy , dodatkowo by regulować intensywność  podlewania założyłem zawór.

 Pompa Cyrkulacyjna HAILEA HX-6520 1400l/h 

do tego jak wspomniałem gniazdko

 Smart Plug TP-Link

aplikacja na telefon, i możesz zdalnie podlewać , założyć program podlewający jak Ci wygodnie, ja tak wakacje spedzałęm z tym że miałem założoną też kamerę.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pierwsza próba nawadniania za mną 🙂 pompa działała około 3 sekundy i roślinki potopilem... Ale są w dobrej kondycji i myślę że dobrze to zniosą 🙂

Użyłem pompy Hx-6510 Hailea 720L/H 9W ktora była w zbiorniku a dokładniej pojemniku z pepko 30l i poprowadziłem wąż 3/4 do doniczek a coś na wzór ringów zrobiłem sam z tego samego węża.

 

Martwi mnie czy wąż nie jest za duży i czy nie jest za duża odległość zbiornika od doniczek (około 2,5m) i w czasie podawania wody nie zbierze się w wężu po prostu za dużo tej wody i stąd ta powódź.

Mnie martwi też czy skoro zbiornik z wodą jest na górze szafki to czy czasem pomimo wyłączenia pompy woda i tak nie poleci grawitacyjnie przez pompę dalej ? Bo jak na tak krótki czas ilość wody trochę mnie zaskoczyła 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zamontuj zawór kulowy, będziesz mógł  regulować przepływ wody.

Jeśli Ci się cofa woda, zamontuj zawór zwrotny.

 

 

Ps. przeraża mnie to młode pokolenie bo pewnie mógłbyś być moim wnukiem :) jestem ciekaw jak Ty kiedyś wybudujesz dom , jak na takich drobiazgach jak podlewanie czy podłączenie lampy poległeś....dramat.

Edytowane przez ja72
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bez urazy ale jeśli wnukiem to byś już musiał mieć trochę tych lat 🙂

to czym się do tej pory zajmowałem nie ma nic wspólnego z elektryką czy rozprowadzaniem wody to wolę zapytać niż później żałować że coś źle zrobiłem 🙂

 

Ale dzięki za radę i jak tylko wrócę do domu będę coś kombinował 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+