Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Niech ten rok będzie rokiem eksperymentów


antek72

Recommended Posts

Przede wszystkim chciałbym przywitać się ze wszystkimi :panowie:

W tym roku postawiłem na zdobycie doświadczenia, na eksperymenty, na wiedzę.

Jako pierwsze opowiem obecne moje stanowisko względem uprawy. Mianowicie mam obecnie w boxie około 40 panienek, 5 ma dwa tygodnie, część tydzień, reszta świeżo wykiełkowała, docelowo wszystko poleci outdoor. Napiszę Wam wszystko co mam do dyspozycji, a liczę na pomoc, a bardziej na wskazówki czego mogę spróbować w uprawie, jestem przygotowany na błędy/niepowodzenia względem eksperymentów, także prosiłbym o lekki hejt w razie błędów :excellent:

Do dyspozycji posiadam:

ziemia biobizz light mix;

ziemia ogrodowa uniwersalna 5,5 - 6,5 pH;
duże ilości wełny;

obornik naturalny bydlęcy (leży już ponad rok na dużym składzie, mam też świeży);

obornik naturalny kurzy ( - || - );

kompost z odpadów z kuchni;

mam też miejsce, gdzie mam torf + miejsce gdzie wiecznie jest mokro i rosną trzciny (jaka tam może być gleba?);

wodę posiadam z studni z pH 6,5 - 7 (po przefiltrowaniu 6,5);

słomę, siano, kiszonkę, korę, zrębki, trociny

ciekawe, co tylko da się z tego wykorzystać (?)


Chciałbym, abyście napisali mi każdą propozycję co mogę zrobić, jak ziemię wymieszać, jakieś herbatki, cokolwiek pomysłu jakie wam przyjdą do głowy. Napiszcie mi też co tym kroku w stronę doświadczeń sądzicie? 

Dziękuje :doctor: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Eksperymenty byłyby gdybyś ze środków które masz dostępne porobił różne warianty, przedstawił nam je, podał wyniki w różnych wariantach i napisał swoje wnioski? 😉 Tak to po prostu chcesz żebyśmy napisali Ci co masz zrobić ;D ja bym mieszał obornik jaki masz z tą ziemią torfową... 30% oborniku i 70% ziemi... różne warianty... kompost, obornik bydlęcy, obornik kurzy...  dołki po 100l pod krzaka 😉 ogólnie pomyślałbym o zbudowaniu małego kompostownika... wyłożenia warstw obornika, zrębek, słomy + odpady z kuchni(tak na zmianę)... i na następny sezon miałbyś dobrą glebę... 😄

Możesz sobie zrobić gnojówkę z pokrzyw, wywar z wierzby... jakieś herbatki z bananów... to już bardziej temat @Judaista 😄 

Na pewno nie używałbym tego:

ziemia ogrodowa uniwersalna 5,5 - 6,5 pH;

Ja to nawet do kwiatów ziemi uniwersalnej już nie używam... idzie się tak łatwo nadziać na jakieś dziadostwo... jeszcze jak ziemia jest źle magazynowana to zaraz grzyby różne atakują... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+