Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Podstawowy nawóz dla początkującego


Gość

Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić o doradzenie jakiegoś podstawowego nawozu na wzrost i drugiego na kwitnienie. Próbowałem sam czytać, ale jak zobaczyłem w sklepie ile jest różnych nawozów i zacząłem czytać ich opisy to zgłupiałem i nie jestem pewny co kupić.

Mam obecnie w boxie 60x60x160 pod lampą HPS 150W pacjenta Super Lemon Haze Feminizowane (GHS). Wczoraj była 30 doba cyklu, wysokość 38cm, donica 60L (wczoraj przesadzone, wcześniej był w 7.5L). Nie stosowałem do tej pory żadnego nawozu na wzrost, bo ziemia Composana którą kupiłem, zawiera w sobie nawóz na 6 tygodni. Jeszcze jakiś czas będę trzymał go na wzroście, bo chcę wypełnić całą szafę, a potem przestawiam na kwitnienie, myślę, że akurat w tych 6 tygodniach powinna się zamknąć faza wzrostu. Ale będę zamawiał na kwitnienie nawóz, to od razu kupię na następny raz coś na wzrost.

Najchętniej wziąłbym coś ze sklepu Hemp, bo już tam kupowałem, ale może być też inny.

Pozdrawiam,

Alibaba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli nie przeszkadzają Ci mineralne nawozy to polecam ten zestaw od hesi:

https://www.hemp.pl/produkt/hesi-starter-soil

Leciałem na nim swoją pierwszą uprawę indoor i byłem mega zadowolony bo nie trzeba było kombinować wszystko według tabeli. Jakbyś chciał zobaczyć jak to wyglądało u mnie:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak chcesz coś po taniości, dobrego i przede wszystkim organicznego to kup ASTVIT. Albo w proszku albo w płynie. Nadaje się na wzrost i na kwitnienie, jako booster dorzucisz herbatę z bananów z popiołem i wymieciesz nie jeden sklepowy cudo eliksir. Za kilogram dasz z 11 zł o ile dobrze pamiętam. Dostępny w większości sklepów ogrodniczych. Do roztworu dobrze jest dodać odrobinę melasy szczególnie jak kwitnie. Możesz opcionalnie kupić Biopon Mikoryze.

Edytowane przez gigit
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najbardziej bezobsługowy jest biotabs guerrilla :) tabletki w ziemie i po 4 tygodniach podlewasz raz nawozem raz wodą (najmniej zabawy w "chemika" co mnie osobiście odstrasza). Pod warunkiem regulacji ph - marketingowa papka na etykiecie twierdzi inaczej ale to ściema sprawdziłem i u mnie to wygląda tak:  odstana kranówka 7.2 po wlaniu nawozów 7.3 :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

bo w biotabs nie potrzeba regulować ph, a co to za problem pomieszać ziemie z astvit i mikro, a po 4 tygodniach dodać do tego herbate z bananów? bo nie bardzo rozumiem. PK z biotabs tez trzeba napowietrzać i czekać chwile ... Poza tym w tym wypadku liczą się względy ekonomiczne...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+