Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wstępny plan działania!! uwaga książka!!


Koper

Recommended Posts

Witam wszystkich  za haos i błędy przepraszam, jestem początkujący i totalny amator, ale uparty i ambitny.Przed pierwszą uprawa chciał bym podzielić się swoim rozpisanym  wstępnym planem działania, teoretycznym przed grow logiem. W celu mnie porawienia bądź, wytknięcia braków, błędów, doedukowania, fachowej porady itd itp jakiś szczegółów, detali

Strzelam w 300 g suchogo na box 1m2, sprzęt mam nie najgorszy, mianowicie :
Royal room classic,1m2
ODBŁYŚNIK ADJUST-A-WINGS  AVENGER Medium,
Wentylator kanałowy TD-500 silent,
Wyciągający brak-wlot pasywny
Tłumik Grow air fi 150x2
Wentyl mieszajacy monkey fan 20 w z osylacja myślę o drugim takim samym, 

milwaukee ec dałem 100 PLN myślę że wystarczy, 

Krople do  mierzenia ph 

Maty co2 do box 1m2, zmieniane według producenta

Zasilacz cyfrowy Horti pro 250-600w
Filtr prima klima 280/360 ale będzie większy tak z 500 m3
Ziemia canna terra profesjonal
Nawozy Canna weg, canna flo, canna rihoztonic, canna pk 13/14, canna bosst, canna cure, mykoryza granular 1 great white,
Kermazyt ok 2 cm na donice 11l i 1,5 cm na 9l na spód
Lampy mh 250 phytolite, 600w phytolite na wzrost,
Hps na flo 400 dual Sunmaster i w planie 600 w na 2-3tyg  końca flo zobaczymy w praniu.
Nasiona wszystkie z RQS sezony
Critical kush 4x 11l
Bubble kush 3x 11 l
Critical kush 1x 9l
Pinapple kush 1x 9l
Plan:
1- nasiona kiełkuje, albo na około 6 godzin wrzucam do kieliszków z woda, temp pokojowa  20-25 i ciemne miejsce, potem albo papier abo waciki zwilżone w pojemniku śniadaniowym,  warstwy 3 szt dół 1 góra zamknięte i odstawione do szafki ogrzewanej grzejnikiem,  pilnowana temp 20 - 25 pilnowana bo (nie mam za ciepło w miejscu uprawy) , sprawdzam 1-2  dziennie czy pojawiły się kiełki, min kielek 0,6 mm do zasadzenia i czekam.,możliwy precrusing.
Albo odrazu na papier lub waciki czy husteczke i pudełko sniadaniowe i jak wyżej, oczywiście w ciemne miejsce. bez precrusingu ewentualnie jak nie wykiełkuje to glebuje i czekam.zakladam że jest ok i jadę dalej.
Kielkiiem w dół, pęsetą, do kubeczków 200 ml lub mniej może po jogurcie  oklejone przed światłem, aby stożkowe, po ok 7 dni, przesadzam do donicy 1litr,przy przesadzaniu podłoże  zawsze przed podlaniem,z dosypka do każdej donicy  mikoryza 5g w dołek i czekam ok tygodnia. Podlewam bardzo ostrożnie. Od pierwszych dni życia sadzonek robię opryski z canna Rhizotonic( nie przesadzam) oraz canna cure  , zawsze na noc, podlewam zawsze rano,
Fotoperiod 12/1weg 250 w mh pierwszy tydzień, 600w mh, reszta weg, obie lampy PHYTOLITE na wzrost
Fotoperiod 11/13 weg z tendencja spadkową co 2 tyg o 30 min do 9/15,
Hps dual Sunmaster i w planie hps 600w ostatnie 2- 3 tyg flo.  Mija ok 7 (ok 1 4 dni weg ) Donice 1l pora zmieniać na docelowe 11 i 9l
7szt- 11 l, 3-szt 9 l, w dołki do przesadzenia podosypuje mikoryza po 10 g na donice.
Z rygorem i dyscyplina pilnuje PH i ec zarówno wody jaki wody z nawozem.Woda zawsze odstana 24 h  kranówka i w temp podobnej do warunków w box. Opryski canna Rhizotonic stosuje do końca weg, cana Cure do 2-3 tyg przed finałem. Monitoruje temp i wilgitnosc  min 25- 28max,noc min 19- 22max wilgotność ok 70 weg/flo 50,wszystkie podawane nawozy(weg/flo) zaczynam od dawki o połowę mniejszą, kolejna już według producenta. Podlewam 2do 1(woda,woda, nawóz , woda, woda,nawóz ...... Itd. Opryski na flo i weg KOLEJNOŚĆ:(WODA oprysk WODA Nawóz , WODA OpryskWODA) raz na tydzien, pierwszy nawóz na weg po ok 2,5 do 3 tyg, na flo najpierw po kolejności nawóz weg, woda woda i nawóz flo.
Stosuje dwie metody podlewania:palec w glebę na min 2 centy i waga donicy. Podlewam do wycieku do podstawek, powoli bez pośpiechu, temp wody   jak w boxie, odstanej z ph 6 - 7max,klasyka ocet
Zastosuje głównie trening fim, toping ( możliwe że dwa razy na jednej roślinie,) lst i supercroping w celu nabycia pierwszego doświadczenia oraz myślę scrogu. Po treningach zamierzam robić opryski za asahi SL ale nie mam pewności czy sam rizothonik nie wystarczy. Dlatego to pisze. Weg ok 40 dni. I przełączam na flo 11/13  , Treningi według kolejności
Toping 3- 4 piętra lst też, fim 4-5,supercroping 30 dzień weg lub na flo ok 20 dnia. Fryzjer max 3 razy w ciągu całego cyklu. Odrosty,niepotrzebne zbędne liście zasłaniające albo (odslaniam, odciągam oddalam sznurki druty kijki bambus, itp) , mało oświetlone i nieoświetlone ogólnie sam dół.  Ciach, Fryzjer1x weg, max 2 razy flo bez przesady wrazie potrzeby. Pk1314 w 3 tygodni flo od pół dawki, potem całą, bosst canna opryski wraz z canna pk tyle że na noc oprysk bosst  a po  nocy,pk1314. Pk przez miesiąc. Bosst do 2 3 tyg przed harvestem.  Opryski pomiedzy woda a nawózemRaz na tydzień dzień po dniu bost i cure.Zakladam że wszystko idzie dobrze (Teoretycznie), czekam na żniwa. Flush 3 tyg przed kosą. Obserwuję trichomy wedle uznania, będę prowadził grow log tak mi padło na myśl że jakieś psy mogą takie fora  zakładać bez urazy dla admi ale mają pomysły a głupie pomysły są dobre i naiwnie można wpaść, co nie? ale tak mi się  tylko myśl przeszła przez główkę,,, nienawiść do policji ta zostałem wychowany,,, cyt, No nic odpalę grow i rusze z tematem tak czy owak Moge sam nie podołać a cenne rady zawsze s ie przydadzą. I ogólnie to tyle pewnie coś tam jeszcze umknęło ale będę się edukował wraz z postępem. Oczywiście nie zapomniałem o niedoborach i nadmiarach jaki i  chorobach bez ustanny monitoring reakcja jak tylko to możliwe najszybciej.  No i Wyszła książka ale to tylko skrót 3 - 4 miesięcy jeszcze wiele sie wydarzy w trakcie, ogólnie na luzie i bez Paniki, każdy kiedyś zaczynał. Wkrótce zaczynam.wszystkie komentarze mile widziane. Buh zato wszystkim kto pomoże i wesprze. Siema😁
NIEDŁUGO ZACZYNAM FOTORELACJE 

 

Edytowane przez Koper
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

2 godziny temu, ja72 napisał:

Jak nawozy mineralne to mikoryza zbyteczna.

 OK dzięki, czyli mniej więcej jest dobrze, a co ją poapali pewnie, a na doniczki 0,2 l i 1 l przed nawożeniem  to zaszkodzi co się stanie jak na ten okres użyje i zaprzestane w dowcelowych i zacznę nawozić 

Bryła wróci do stanu bez miko czy co? 

Edytowane przez Koper
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+