Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Micro box - wysoka temperatura - co dalej?


beyondmatrix

Recommended Posts

Witajcie,

Mam małego boxa o wymiarach 60x40x60.
Do tego CFL o mocy 150W + wentylator kanałowy 105 m3/h + filtr węglowy can original 75-100 m3/h + mieszający w środku

Testowałem wszelkie kombinacje i ustawienia, ale temperatura jest zbyt wysoka jak już filtr jest podłączony tzn. po dłuższym czasie przekracza nawet 32 C. Nie sprawdzałem jak jest z nawilżaczem powietrza i czy coś to zmienia.

Mam kilka pomysłów na to, ale nie wiem który będzie lepszy przy takich założeniach, że zależy mi również na ograniczeniu wszelkich zapachów. Czy mocniejsza wentylacja = lepsze filtrowanie? Jeśli tak to z tego skorzystam.

Docelowo myślałem też żeby to miało formę wertykalną, czyli cfl na środku i wtedy nie tracę nic z wysokości.

Pomysły:

1. Nowa wentylacja 150 m3/h to samo oświetlenie 150W

Np. taki zestaw TD SILENT 180/150 [m3/h] + Can Lite 150PL 150-165 m3/h

Sprawdzam co się wydarzy i wtedy ewentualnie zmieniam oświetlenie na nieco mniejsze jak nie będzie właściwego efektu.

2. Zmiana cfl na inne

Mniejsza lampa cfl np. 120W albo 100W, zostaje ta sama wentylacja 105 m3/h

Jeżeli taka moc jest w stanie równie dobrze filtrować zapachy co powiedzmy większa moc wentylacji to też ma sens.

3. Zmiana oświetlenia na inne

Np. CFL 65W + kilka philips tornado 23W, wentylacja ta sama 105 m3/h

4. Tylko świetlówki

Rezygnuje totalnie z CFL i zostawiam tylko świetlówki w odpowiedniej ilości, wentylacja ta sama 105 m3/h

---

Teraz głównie chodzi mi o ograniczenie temperatury a w przyszłości też zapachów, ale zanim zacznę kupować na ślepo postanowiłem się was poradzić i przedstawić kilka wariantów, które przyszły mi do głowy. Możliwe również, że przy każdym z nich wschodzi w grę zmiana wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właśnie też jest ten problem, że nie mam pewności czy na 100% dobrze mierzę, bo czytałem o tym, że może się nagrzewać coś itp.

Mierzę takim kupionym termometrem do mierzenia wilgotności i temperatury 2measure (taka nazwa)

Próbowałem w różnych miejscach to robić, w tym jak najdalej od lampy czy nawet zakrywając na nadmierny wpływ światła. Ostatecznie zawsze wychodziło na 32 i czasami więcej.

Fragment z opisu takiego urządzenia:

"Jako profesjonalni, dyplomowani meteorolodzy odradzamy wykorzystywanie tego typu urządzeń do celów innych niż hobbystyczno-domowe.W celu uniknięcia nagrzewania się czujnika zewnętrznego pod wpływem bezpośredniego promieniowania słonecznego, a tym samym podniesienia jakości-zobiektywizowania pomiarów zalecane jest umieszczenie czujnika w osłonie radiacyjnej. "

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a rosliny jak reaguja na taka temperature u ciebie? bo teoria jedno a praktyka drugie wiec skoro dobrze wygladaja to walic to

w kwestii nazewnictwa: nie wiem czy wiesz, ale swietlowki w stylu philips tornado to to tez jest CFL xD , poza tym imo rozdrabnianie sie z duzej swietlowki na mniejsze to bezsens

ja mam tylko pc boxa o standardwocyh wymiarach okolo 40x20x60, uzywalem 60w cfl, latem serio bywalo goraco ale do przyjecia, zmienilem jednak na led cob 30w i jest miod malina - chlodniej i o 50% mniejsze zuzycie pradu

Edytowane przez Minimaxi
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeszcze nie ma tam roślin więc nie wiem ?

To dopiero przygotowania stąd myślę nad dalszymi krokami by zacząć w miarę dobrze.

Mogę powiedzieć, że wcześniej miałem 150 HPS, wymiary boxa nieco większe bo była to szafka (60x37x80) w której teraz jest ukryty ten micro box, wentylacja miała te same parametry i było dużo gorzej tak z 34 C ale doszło do końca (tylko critical, ak47 nie dał rady tzn. stanął na wysokości 15 cm ale później zaczął kwitnąć). Porównując tutaj pewnie też by dotrwało przy tym 32 C bo będzie tylko critical, ale poprzedni raz był dość tragiczny jeśli chodzi o zapachy i w ogóle a ten chciałbym żeby był lepszy.

Myślałem też nad jakimiś ledami, ale jak czytałem różne na ten temat informacje to doszedłem do wniosku że na ledy będzie za nisko. Może się mylę i warto spróbować?

Fakt ze świetlówkami, to wszystko fluorescencyjne, ale na forach najczęściej używa się takich nazw więc tak mi się to w głowie ułożyło i zapisało.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+