Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc przy doborze sprzętu


zetdoen

Recommended Posts

Przy weekendzie i blancie doszedłem do wniosku, że jednak nie kupuję CFL, tylko nową żarówkę hps 150W sunmaster dual (układ mam GIBa). Na tę powierzchnię optymalnie ma być około 8k lum, a sunmaster daje 18k lum. Więc mam nadzieję, że mi to wynagrodzi.

Także set and settings wygląda następująco:

- box hydro shot 40 (40x40x120)

- HPS 150 W

- went. kanałowy axial flo 100 turbo 135 m3/h

- filtr węglowy can lite 150-165 m3/h

- went. mieszający advanced star 15 W fi 20

- odbłyśnik alu 40x40 cm, h=16,6 cm

"Na papierze" wygląda, że powinno wszystko być w jak najlepszym porządku. Z tego co mówią, wentylator  wyciągający (w tym boxie jest tylko jeden kanał went. na suficie) powinien być o wydajności (m3/h) około 2/3 mocy lampy. A filtr troszkę wydajniejszy. Więc teoretycznie taki zestaw będzie w sam raz. 

Edytowane przez ziben
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, ziben napisał:

- went. kanałowy axial flo 100 turbo 135 m3/h

- filtr węglowy can lite 150-165 m3/h

no ale jak ? Jak wentylator 135m3 to i filtr 135 lub bardziej zbliżony, chyba że nie ma danej średnicy lub jest droższy to ok, ale powinno się takiej samej przepustowości, bo zraz będzie realne 60m3h, wentylator nie będzie miał siły zasysać z większego filtra... 

17 godzin temu, ziben napisał:

Z tego co mówią, wentylator  wyciągający (w tym boxie jest tylko jeden kanał went. na suficie) powinien być o wydajności (m3/h) około 2/3 mocy lampy.

behehehe 

dobre, z tego co mówią ? czyli przy moich 6x600W=3600 to powinienem mieć w boxie 3x3 wentylator z filtrem o mocy około 3000m3h wooow ? a mam tylko 800m3/h i w dodatku chodzi na 20% puki temperatura nie przekroczy 24 stopni... a sorry chodził... bo aktualnie mam chwilową przerwę...

Ale u Ciebie akurat trafiona teoria "z dupy", 100m3/h na taki mały namiot całkowicie wystarczy ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie 🙃 odświeżam temat, bo wreszcie mam boxa 🙆😁 Brakuje tylko filtra... 

- Namiot DS60 (60x60x160)

- lampa HPS 250w + cooltube

- wentylator kanałowy 16W 135m3/h

Chciałbym podłączyć to w takiej kolejności:

Filtr > przewód wentylacyjny > cool tube > wentylator > przewód wentylacyjny na zewnątrz boxa.

Jaki filtr poradzi sobie z zapachem? Możecie coś polecić? 

Jest jeszcze możliwość żebym kupił coś mocniejszego. Jednak mocna lampa na 0,36m2 no i wentylator ma ciągnąć zarówno filtr jak i cool tube.

Znalazłem taki zestaw > went axial-flo turbo 243m3/h + filtr croco 160-240m3/h 

No chyba, że to już aż przesada i szukać czegoś w stylu 190-200m3/h?

Zamawiać?

 

Pozdro 🤘

Edytowane przez ziben
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+