Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc przy doborze sprzętu


zetdoen

Recommended Posts

Witam szanowne grono. Otóż po dłuższej przerwie mam zamiar postawić coś małego na własne potrzeby. Przygotowałem listę rzeczy, które muszę kupić. Rzuci ktoś na to okiem? Dodam tylko, że box będzie stać w wielkiej (na całą ścianę) rozsuwanej szafie, w której jest miejsce o pojemności 50x50x145 cm. Zależy mi na 100% wyeliminowaniu zapachu, ponieważ szafa jest w korytarzu, przy drzwiach wejściowych do mieszkania. Niestety nie mogę go postawić normalnie w pokoju. 

Nie przedłużając:

- box hydro shot 40x40x120cm

- odbłyśnik alu 40x40x16,6cm + żarówka cfl phytolite dual 125 W + kabel sieciowy 2-żyłowy

- wentylator mieszający advanced star 15 W 

Plus wiadomo, reszta fruchtów typu termo/higro metr, timer, itd.

Pozostaje kwestia wentylatora i filtra. Jako, że lampa to zaledwie cfl, to myślę żeby zakupić wentylator kanałowy black orchid axial 100 m3/h + filtr węglowy can 75-100 m3/h + przewód wentylacyjny. 

No chyba, że jednak inna wentylacja. 

Będę wdzięczny za jakieś porady.

Pozdrawiam, ziben

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Creso, dzięki za odzew. Co do lampy to myślisz, że 125 nie styknie? Wydajność ma do lumena z wata. A na powierzchnię 0,16m2 potrzeba około 8-10k lum. Nie chcę tam zrobić piekarnika.. Co prawda cfl nie grzeje się jak hps, no ale jednak 200w to 200w. Mam hpsa 150w, ale bez cool tuby nie da rady. Dlatego pomyślałem o 125w dual. 

A co myślisz o tej wentylacji? Sprawdzi się? Świeżo co wynająłem mieszkanie i nie znając sąsiadów wolałbym nie ryzykować. Dlatego zależy mi na maksymalnym wyeliminowaniu zapachu. 

 

Edit:

Dobra, masz rację. 200w daje 10,5k lum także byłaby nawet mała zwyżka. A wiadomo, że czym więcej lum tym lepsze efekty. Także zamówię cfl200. 

Tylko męczy mnie temat went i filtr.

Edytowane przez ziben
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tym że czym więcej lumenów tym lepiej (jeśli mowa o nadwyzce) to bajka. Chyba że mowa o małej nadwyzce, jak masz za dużo tych lumenów dużo to rośliny za szybko dojrzewają mimo że jeszcze kwitnąć chcą, tyle że przy 1-2 tysiącach lumenów to nie robi różnicy ale jak byś chciał dac np 10k więcej to już jest różnica. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A planty już kwitną? Nie czuć zapachu? 

Miałem już w życiu dziesiątki upraw indoor, ale nigdy nie musiałem bać się zapachu. Capiło straaaasznie ? ale teraz to jest dla mnie wręcz priorytet żeby było w pełni bez przypału...

 

Edit:

A jaką masz lampę? I jaka temp w dzień? Myślę żeby zamówić ten sam filtr, który Ty masz. Ale wentylator dam troszkę mocniejszy, bo box będzie w szafie ?? a konkretnie axial-flo 100 turbo 135 m/h

Edytowane przez ziben
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

roślinke mam jeszcze na weg ale czuć już taki przyjemny zapaszek jak się listki powącha :) 

lampę mam CFL 125w dual temp. różna ostatnio w dzień miałem 28-29 w nocy 27 a w dzisiejszym dniu mam 24-25 a także wilgotność z niewiadomych przyczyn utrzymuje się tak 50-57% mieszający jest wyłączony od rana 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+