Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mój setup. Oceńcie, doradźcie, pośmiejcie się


Ciemna Gwiazda

Recommended Posts

Czołem :D

W końcu złożyłem setup. Wcześniej jechałem na 40x40. Tutaj chciałem wyeliminować poprzednie błędy. Przede wszystkim chciałem postawić na cichszą pracę wentylatora więc kupiłem tym razem kanałowy a nie osiowy który wystawał z boxa. Zabudowałem go ładnie przewodami wentylacyjnymi, izolowanymi. Zresztą co ja tu będę gadać. Łapcie foto.

 large.1033207161_51174877_2087417837960547_221334095852994560_n-Copy.jpg.b2dd6a6cb97207555451d652d50dc0ee.jpg

Wentylator jest wsadzony elegancko w te przewody i znajduje się mniej więcej pomiędzy tymi białymi paskami
I tu pytanie do Was, co byście ewentualnie poprawili? Trochę boje się trzymać balastu i zasilacza (zasilacz jest w boxie, jest za końcówką przewodu wentylacyjnego który sobie zwisa) ze względu na odpalony nawilżacz powietrza. Mam powody? Może się coś stać?

Kurde opowiem Wam jeszcze historie dodatkowo. Zakupiłem przez internet wentylowany odbłyśnik ze szkłem hartowanym za 6 stów. Okazuje się, że kupiłem zdecydowanie za duży. Nie mieści mi się w boxie. To znaczy zmieści się ale za chiny nie podłącze do niego przewodu wentylacyjnego. Dodatkowo naruszyłem go wykręcając z niego przymocowany zasilacz.. już nawet tego nie zwrócę. To samo z tłumikiem akustycznym. Dałem za niego dwie paki. Z tym, że tutaj w ogóle nic nie zmierzyłem. Przyszła taka locha, że ledwo co ją wciskam do boxa.. Szkoda gadać. Ale nic. Będę jechać na tym odbłyśniku. Trochę mały bo 40x40 a box jest 80x80 ale cóż.. Za błędy trzeba płacić.
 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pierwsze pytanie bo nic nie wspomniałeś :D 

jaką masz odmianę ?

jaka lampa ? 

jaki box ? 

Nawozy jakie masz ?

Nawilżacz jest 

w boxie widać że jest uporządkowane ale przewody lepiej mieć na zewnątrz wepchaj przez wlot u doły i będzie ok.

Na takiego boxa to śmiało bym z 6 roślin upchał i nawet luźno by miały a na upartego z z 9-12 :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Creso napisał:

Na takiego boxa to śmiało bym z 6 roślin upchał i nawet luźno by miały a na upartego z z 9-12 :D

Ja mam 4 w 80x80 i osobiście uwazam, że to maks.

Tłumik daj na zewnątrz. Też mam ale w sumie niewiele daje (o ile w ogóle coś). Najgłośniejszy jest sam wentylator, a nie "pęd powietrza" który generuje. Ładnie go powciskales w te kanały. 

Jeśli para z nawilżacza się nie skrapla, a łączenia kabli są zabezpieczone - nie powinno być problemu.

Niepotrzebne graty pewnie da się opchnac. Sam bym wziął ten twój odbłyśnik gdyby nie fakt, że mieszkam w DE i uparłem się na diody. ?

Daj ogłoszenie w dziale "ChillOut". Może się znajdzie chętny. Odzyskasz choć trochę kasy, ewentualnie zbunkruj w szafie jeśli w przyszłości planujesz powiększyć przestrzeń uprawową. ?

 

Nie mogę wyedytowac posta. Proszę o sklejenie.

Taka mała uwaga i jedno pytanie.

Uwaga: powietrze z boxa powinno być zasysane sponad lampy. 

Pytanie: co z filtrem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, Creso napisał:

Pierwsze pytanie bo nic nie wspomniałeś :D 

jaką masz odmianę ?

jaka lampa ? 

jaki box ? 

Nawozy jakie masz ?

Nawilżacz jest 

w boxie widać że jest uporządkowane ale przewody lepiej mieć na zewnątrz wepchaj przez wlot u doły i będzie ok.

Na takiego boxa to śmiało bym z 6 roślin upchał i nawet luźno by miały a na upartego z z 9-12 :D 

Odmianka to Grapefruit. Wykiełkowały tylko dwie pestki niestety. Nie mam już żadnych innych więc chyba puszczę z dwiema donicami po 9,5L. Wytrenuje je ładnie na kilka odrostów.

Lampka HPS 250W, chociaż aktualnie mam zamontowaną 100W żeby nie popalić maleństw. Odbłyśnik mam 40x40 ale koniec końców się cieszę. Przynajmniej mam więcej miejsca.

Box ma wymiar 80x80 (pisałem o tym w poście). Przesiadka z 40x40. Oba boxy to HydroShoot-y.

Nawozy to Biotabs starter pack + boom boom spray i na flo mam PK też od BioTabsa.

Nawilżacz jest, natomiast nie jest on za bardzo przystosowany do growboxa. Nie da się całkowicie wyłączyć światełek z jego panelu więc chyba zakleję je taśmą żeby nie pohermiły mi roślin. Ale plus jest taki, że sam kontroluje wilgotność otoczenia i jest pojemny.

Właśnie te kabelki jeszcze są do ogarnięcia ^^ 
 

21 godzin temu, Nowy84 napisał:

Ja mam 4 w 80x80 i osobiście uwazam, że to maks.

Tłumik daj na zewnątrz. Też mam ale w sumie niewiele daje (o ile w ogóle coś). Najgłośniejszy jest sam wentylator, a nie "pęd powietrza" który generuje. Ładnie go powciskales w te kanały. 

Jeśli para z nawilżacza się nie skrapla, a łączenia kabli są zabezpieczone - nie powinno być problemu.

Niepotrzebne graty pewnie da się opchnac. Sam bym wziął ten twój odbłyśnik gdyby nie fakt, że mieszkam w DE i uparłem się na diody. ?

Daj ogłoszenie w dziale "ChillOut". Może się znajdzie chętny. Odzyskasz choć trochę kasy, ewentualnie zbunkruj w szafie jeśli w przyszłości planujesz powiększyć przestrzeń uprawową. ?

 

Nie mogę wyedytowac posta. Proszę o sklejenie.

Taka mała uwaga i jedno pytanie.

Uwaga: powietrze z boxa powinno być zasysane sponad lampy. 

Pytanie: co z filtrem?

Dałem dzisiaj ten tłumik u góry. Położyłem go dosłownie na box-ie i podłączyłem go do końcówki przewodu wentylacyjnego. Nic praktycznie nie dało, musiałbym go podłączyć bezpośrednio do wenta no ale się nie da. Wygląda to jak tłumik od jakiegoś pickup-a. Ale jestem bardzo zadowolony z tego jak przewód wentylacyjny, ten izolowany, wygłuszył mi box-a. Chociaż jeszcze nieco bardziej bym nad tym popracował i byłoby idealnie.
Pewnie i się da, zobaczymy czy ktoś to kupi.. szkoda pieniędzy. 700 zł w błoto. Może faktycznie jeszcze się przesiądę na box-a 120x120 jak domyślnie planowałem. Ale to już byłaby wielka locha. I tak ciężko było domowników przekonać, że ten box to szafa ubraniowa :D Na moje szczęście teściowa nie jest zbyt ogarnięta w tych sprawach.

Powietrze sponad lampy powiadasz? I tak zrobię bo nawet ta rura mi przeszkadza. Generalnie chciałem tą rurę jeszcze zakrzywić w stronę lampy tak żeby imitować odbłyśnik wentylowany ale się zwyczajnie nie dało, nie chciałem  też kombinować z taśmami czy trytytkami bo po poprzednich grow mam tego dosyć.

No właśnie, pytanie co z filtrem. Muszę go generalnie mieć bo pamiętam jak dawało przy box-ie 40x40 więc tutaj będzie ostro. Filtr węglowy przyłączam do wenta czy zakładam go na wentylator? Muszę to obczaić w internecie. Czy mogę go na przykład podłączyć do końcówki rury która wychodzi z góry box-a?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najlepiej podłączyć filtr do końca rury która jest w boxie. Można też dać na koniec, po za boxa, jednak podobno takie rozwiązanie skraca życie filtra.

U mnie jest podwójny. Jeden na początku, a drugi na końcu. Jak te grapefruity od Thc-thc to rosną fajnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Może ślepa jestem i nie widzę, masz wentylator mieszajacy w środku box'a? no i termometr, higrometr, z dodatkowych zabawek coś do mierzenia ph i EC.

Diody i kontrolki zaklejaj, schermia się na 100%

W tej chwili mam w dokładnie tej samej wielkości boxie 4 rośliny, 4 tydzień veg. Zapraszam do obejrzenia mojej fotorelacji.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Aha bo bym zapomniała, mam też mały wentylator ( jak do wentylacji w łazience) zamontowany na dole namiotu, wpycha powietrze do boxa

I nie mam filtra, mam tylko wentylator wyciągowy i rurę podłączona do pionu wentylacyjnego komina :)

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+