Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
grower.com.pl growbox.pl hesi.nl

Recommended Posts

Witam

Na wstępie dodam że jestem zielony w temacie pierwszy raz zabrałem się za uprawę.

Uprawę prowadzę w namiocie 120x120x200 , rośliny to automaty Jack Herer.

Rośliny maja 4 tygodnie i jak na automaty wydają mi się dość małe biorąc pod uwagę że czas uprawy to około 70 dni.

Problem z moim namiotem jest taki że na filtrze mam podłączony wentylator chyba o zbyt dużej mocy. Mianowicie namiot jest zassany do środka i przy włączonym wyciągu wilgotność w namiocie jest na poziomie od  30% do 35%. Po wyłączeniu wzrasta do około 60% czyli tak jak powinno być. W środku mam zamontowane dwa wiatraki do mieszania powietrza. Temperatura przy włączonym wyciągu to około 28 stopni po wyłączeniu to około 31 stopni. Światło od początku ustawione na 12 godzin świecenia / 12 godzin snu.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam 

Bartasss

20181219_003639.jpg

20181219_003641.jpg

20181219_003647.jpg

20181219_004244.jpg

20181209_174900.jpg

Na pewno nie tyle przez wilgotność co światło 12/12. Trzeba było jechać 18/6 od początku. Wilgotność też może mieć wpływ ale nie aż taķ jak światło. Ale pomniejszy wpływ może mieć rowniez dużo innych czynników o których nie wspomniałeś.

Edited by amator19

Stary co Ty chcesz ratować? Przecież one wyglądają na całkiem a nawet bardzo zdrowe. Tyle że małe co w 96% spowodowane tym światłem, przynajmniej tak ki się wydaje. Nie wiem czy dobrze myślę czy nie ale jeśli to automaty to ja bym dał jej jednak świat ło 18/6 I zobaczył czy będą rosły bardziej czy nie dopóki nie zaczną kwitnąć, pamiętaj że przy przechodzeniu na flo zazwyczaj pierwszy tydzien może dwa jeszcze ładnie wystrzeliwuja w górę Więc nie rozumiem czemu chcesz wyrzucać ;) Na pewno przez to będziesz miał parę gram mniej ale są zdrowe i ładne nie patrząc na wzrost ich. I poszukaj sobie na necie z czego i jak można zrobić regulator obrotów do wiatraka bądź kup jakiś zwykły najtańszy i problem z zza mocnym wiatrakiem i co za tym idzie wilgotności na poziomie 30% będziesz miał rozwiązany. :)

Edited by amator19

Daj znać jeszcze jakiej mocy ten HPS. I nie wydaje mi się żeby wentylator o mocy 24 wart był za mocny. Masz tam jakiś wlot pasywny otwarty? Ten rękaw zaciśnięty możesz otworzyć. Powinieneś mieć jeszcze okno z siatką ("wziernik"). Jeśli jest zasłonięty to pozwól, aby tamtędy też powietrze wpadało.

1. Cooltube/zamknięty odbłyśnik;

2. Nawilżacz np. UH2010DWS

3. Rękawy dolne otwórz, górne zamknij;

4. Wen. mieszające poniżej lampy;

5. Filtr do samej góry;

6. Przynajmniej 18/6.

Oświetlenie to 400W  ziemia pod linkiem. Co do wentylacji to rękawy mam prawie wszystkie zamknięte w jeden jest włożony wentylator który miał dawać świeże powietrze do namiotu ale go wyłączyłem. Co do wydajności wentylatorów daję zdjęcie tego co wyłączyłem. Niby 6 calowy i 16W a też mi się wydaję ze za mocny.   Oświetlenie przestawiłem i już w namiocie wilgotność dobiła do 82%  przy wyłączonym wyciągu. Podlewam roślinki mniej więcej co 3 dni raz z chemią raz bez. Używam biobizz Bio·Grow. Zastanawiam się nad zmianą oświetlenia na Led ale problemem będzie dla mnie utrzymanie odpowiedniej temperatury w namiocie. Niestety w namiocie nie ma żadnego okna, tylko rękawy.Regulator do wentylatorów (ten co wtłacza powietrze chce też włączyć) już zamówiłem do soboty powinny dojść.

20181219_230210.jpg

20181219_230326.jpg

Edited by bartasss

Daj te mieszaki mniej więcej na poziom rośliny, teraz dmuchają gorącym powietrzem w dół...  też mam 400w hps i u mnie wszystko idzie dobrze... Wyciąg u mnie to 450m3/h, wloty mam pasywne... Też otwórz te rękawy na dole i zmień oświetlenie na 18/6, będzie dobrze :) jak to zmienisz to daj znać jakie wtedy panują warunki    

• Thanks 1

Filtr dałem na maxa do góry, rękawy na dole otwarte i oświetlenie ustawione na 18/6.

Jest lepiej czekam na regulatory do wiatraków.

20181220_232344.jpg

Świat£a za mało. Automaty muszą mieć te 16-20 godzin świecenia. Pewno dlatego są mniejsze niż powinny być. Wentylator na pewno nie jest za duży na taki namiot. Zasysał do środka bo niemiał skąd powietrza brać. Dolne rękawy muszą być otwarte żeby wentyl mógł powietrze zasysać. Ja mam wentyl też coś koło 185m3 w szafie 0.5x0.8x2 i mam go na regulatorze obrotów mocno skręconego.

Pomidorki zaczęły porządnie rosnąć. Mam pytanie czy zmiana wody na tym etapie bardzo by im zaszkodziła. Lałem im cały czas wodę  kupowana w butelkach 5L ale problem się pojawił z utylizacją tych butelek i czy zmiana na odstaną kranówkę bardzo by się na nich odbiła ?

20190103_230545.jpg

20190103_230548.jpg

20190103_230550.jpg

Możesz śmiało podlewać kranówką tylko daj jej około 24h ;)

• Like 1

Posted (edited)

Pojawił się problem z lisicami nie wiem co robię źle jakieś rady?  Po przestawieniu oświetlenia podlewam częściej roślinki, co  dwa dni. Czy jest to spowodowane za dużą ilością wody? Liście żółkną głównie w dolnych partiach roślinek ale kilka znalazłem też mniej więcej w połowie wysokości.

20190107_003952.jpg

20190107_003959.jpg

20190107_004002.jpg

Edited by bartasss

Pierwsze wiatraki to normalne, używasz jakichś nawozów na flo?  Czy lejesz samą wodą cały czas? :) 

Na zmianę woda +  biobizz Bio·Grow. Pomidorki nigdy nie były budowane( podcinane liście), więc może lisice na dole mają za mało światła.

Powinieneś go już odstawić i zaopatrzyć się w BIO-BLOOM BIOBIZZ ;) ten co masz jest na wazę wzrostu u ciebie już dawno się zaczęło kwitnienie :rasta2:

• Thanks 1