Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy growbox


rodeo1

Recommended Posts

Zaczynam budowę swojego pierwszego growboxa jako świeżak. Mam kilka pytań. Planuje zbudować boxa o wymiarach 120x120x160 na 6 krzaczków - Northern Light Automatic 

Czy boxa mogę zbudować z desek zamiast płyty osb? Oczywiście całość będzie uszczelniona + koc ratunkowy lub mylar - co lepsze?

Chce dać HPS 400w dual czy flower? ma to jakieś znaczenie ? 

Wentylator 400m3 + filtr węglowy 

oczywiście zakupie programator, termo i hydrometr , czy ph metr potrzebne? + nawilżacz 

Na jakiej wysokości powiesić lampy? 

Ziemia zwykła czy jakaś lepsza np. biobizza ? jakie proporcje dać do mieszania z torfu?

 

Czy coś jeszcze potrzebuje? O czymś zapomniałem? Proszę o jakieś podpowiedzi oraz wskazówki. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

box 90-90-180 wystarczy na 6 krzaków i ten sprzet co kupiłbyś też , 400W hps ( najlepiej Mh na weg i hps bloom na flo), filtr 400 też by pasował ( do 1.2-1.2 za słaby może sie okazać) ziemia biobizz wystarczy, nie potrzebny torf. Może być box z desek ,i folia biało- czarna z growshopy da niższą temp. w boxie jak mylary itd .Reszte znajdzies, w zakończonych Growlogach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jest dość skomplikowane pytanie. Sam bardo długo szukałem odpowiedzi i w sumie nie znalazłem. 

Kiedyś w opisie ScrOG, nawet na tym forum, wyczytałem informacje, ze 30x30cm na planta. Ktoś kiedyś powiedział,  że tyle, ile doniczek wejdzie. A ja osobiście uważam, że wszystko zależy od odmiany i tego co chcesz osiągnąć oraz jak, i czy w ogóle zamierzasz trenować rośliny. Czyli sam musisz do tego dojść. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Za koc ratowniczy podziękuj. Sam miałem taki plan, ale na szczęście przekonali mnie do białej folii. Nie tworzą się "hotspot". Koc odbija i światło i ciepło. 

2. Filtry z maty do okapów... Cóż, ilekroć widziałem, że ktoś próbował z nich korzystać, szybko rezygnowal.

3. Filtracja na wiatrakach komputerowych w boxie 1x1m nie sprawdza się.

Do takich rozmiarów tylko dobry wentylator kanałowy z odpowiednio dobranym filtrem węglowm . 

Edit. Jak masz możliwość postaw wyższy. Jest dużo odmian, które rosną dość wysokie. A w razie czego, lampę zawsze można opuścić.

 

Na większość pytań odpowiedział Ci już @Pasjonista

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+