Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Durban Poison - Co jej dolega?


Peanutbutter

Recommended Posts

O 5.08.2018 o 11:11, Minimaxi napisał:

A czy ona nie ma tam zbyt mokro? Mi tak zolkly dolne liscie gdy za duzo podlewalem.

Blisko, blisko Minimax.

Założe sie że nie porobiłeś dziur od dołu w tym pojemniku??

Podlewasz codziennie po trochu ??

Co robisz - rady...

czekasz aż ziemia przeschnie - doniczka lekka lub liście oklapną lekko

- przygotowujesz z 5 litrów wody odstanej 24h , nie znasz ph odstanej?

- robisz z 10 dziur w pojemniku na dole tak by długopis wszedł

- podlewasz( gdy ziemia sucha) tymi przygotowanymi 5 litrami(wyregulowane ph na 6.0 jak da rade) , jak dołem wyleci to zbierasz to ciemną wode i mierzysz jej ph jak da rade. 

Nie lej żadnych nawozów , a w żadnym wypadku samego niewymieszanego z wodą nawozu bezpośrednio do gleby...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zgadłeś, dziur nie porobiłem.
Podlewam co 3 dni. Gdy roślinka była młodsza - pół litra. Akualnie litr. Dlatego też nie mam dziur; nie sądze, by przy litrze miało co wyciekać. Nie zaobserowałem, żeby roślinka "narzekała" na niedobór wody, na nadmiar przy takiej ilości chyba też nie bardzo.
Podlewam wodą butelkową, która ma ponoć Ph 6.3
Żadnego testu ph nie mam. Wiem, nie fajnie.

Nawóz rzecz jasna tylko z wodą.
Skąd ta rada, aby nie lać żadnych nawozów? Zawsze brakuje mi wyjaśniej przy opiniach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 6.08.2018 o 20:58, Peanutbutter napisał:

Mógłbys powiedzieć coś więcej, o tym że roślinka ma sama parować lub podlinkować jakiś temat? Czyżby na flo nie należało dbać o wilgoć? Zaciekawiłeś mnie.

Fotosynteza https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotosynteza

Podczas kwitnienia roślina jest na tyle duża że sama produkuje dosyć dużą wilgotność, w późnym kwitnięciu duża wilgotność spowoduje pleśń, problemy z rośliną itd. 

Duża wilgotność blokuje też roślinę.

+

brak dziur w doniczce

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+