Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl

Peanutbutter

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Peanutbutter

  Mutacje

  Hm, byłoby dobrze, gdyby mogły wypowiedzieć się osoby, które miały doświadczenie z mutantami. Zdaje się, że temat nie jest nazbyt wyeksplatowany.
 2. Peanutbutter

  Mutacje

  To prawda, ale nadal zastanawia mnie, jak to jest z działaniem. Każda odmiana może być chwalona za jakiś konkretny efekt po paleniu. Pytanie, czy mutacja może sprawić, że nie dostaniemy tego, czego oczekiwaliśmy?
 3. Cześć, niestety nie udało mi się znaleźć za wielu informacji na temat mutacji (chyba że źle szukałem), stąd też ten temat. Czytając pare relacji, w których trafiały się zmutowane roślinki, ludzie polecali, by się ich pozbyc. Zdaje się to całkiem rozsądne, gdy problem jest naprawdę poważny, jednak co, jeśli mutacje są delikatne? Na przykład bardzo wąskie liście, rzecz jasna nie wszystkie, tylko niektóre, raczej niewielka ilość. Przez bardzo wąskie możemy rozumiec - porównywalne do szerokości np. jacka od słuchawek. Kolejno powykręcane listki, również znikoma ilość. A jako ostatnie, parzysta ilość liści. Poza tym krzak rośnie jak szalony. Tu też moje pytanie - czy takiej rośliny też nie warto trzymać? Najważniejsze, czy mutacja wpływa na jakość palenia? Czy faza może być inna niż podaje producent? Pozdrawiam!
 4. Peanutbutter

  Czy te lampy się nadadzą?

  Wydaje mi się, że wertykalnie jest o wiele łatwiej do zamontowania. Pozostaje podjąć decyzje, czy wybrać więcej watów kosztem łatwiejszego montażu. Zdaję się, że temat już wyczerpany. Dzięki
 5. Peanutbutter

  Czy te lampy się nadadzą?

  Dziękuje za odpowiedź :) Fakt, użycie lamp o różnych temperaturach na weg i flo byłoby dobrym rozwiązaniem, ale pochłonełoby też troszkę budżetu. Jak myślicie, z czego wynika ta różnica 3W między modelami? I to, że żarówka jest przezroczysta lub mleczna to zapewne tylko kwestia estetyki? Zgaduje, że takie żarówki LED wydzielają też mniej ciepła niz świetlówki.
 6. Cześć. Natrafiłem ostatnio na pewne żarówki i zastanawiam się, czy mogą okazać się przydatne. Zarówki te mają 1500 lm i zaledwie 11/14w. Z kolei świetlówki o takiej samej ilości lumenów mają aż 23W Daje nam to dużą oszczędność, przy takich samych efektach. Wystepują w wersji 2700K oraz 4000K. Pytanie tylko, czy są one zdatne do uprawy? Troche głupie pytanie, bo wymogi raczej spełniają, ale może jest coś, o czym nie wiem.
 7. Peanutbutter

  lampy

 8. Zgadłeś, dziur nie porobiłem. Podlewam co 3 dni. Gdy roślinka była młodsza - pół litra. Akualnie litr. Dlatego też nie mam dziur; nie sądze, by przy litrze miało co wyciekać. Nie zaobserowałem, żeby roślinka "narzekała" na niedobór wody, na nadmiar przy takiej ilości chyba też nie bardzo. Podlewam wodą butelkową, która ma ponoć Ph 6.3 Żadnego testu ph nie mam. Wiem, nie fajnie. Nawóz rzecz jasna tylko z wodą. Skąd ta rada, aby nie lać żadnych nawozów? Zawsze brakuje mi wyjaśniej przy opiniach.
 9. Okay, dziś przełącze. Mógłbys powiedzieć coś więcej, o tym że roślinka ma sama parować lub podlinkować jakiś temat? Czyżby na flo nie należało dbać o wilgoć? Zaciekawiłeś mnie.
 10. Zbyt mokro na pewno nie ma. Poza tym, wtedy by chyba nie zjadała sama siebie, co zaobserwowalem na jednym listku. Podlałem wczoraj bohumusem, nim Vito napisał swoją radę. Zobacze, czy coś się poprawi w ciągu najbliższych dni. Tak, to normalna roślinka, planuje przełączyć za 3dni. Załączam zdjęcie z boxa. Mam nadzieje, że od góry będzie zadowalające. Box troche nietypowy i inaczej dostać się do niej nie da.
 11. Peanutbutter

  db.jpg

 12. Również zastanawiam się nad tymi dwoma i azotem. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to ten najbardziej żółty listek nie został w normalnej pozycji, nie oklapł, a pnie się do góry, jakby chciał spieprzyć z tego boxa. Nadal nie znalazłem nigdzie na internecie zdjęcia z objawami takimi jak u mnie. Ta jasnozielona plamkowata tekstura... Dziś podleje 35ml biohumusa. Ile mniej więcej czeka się na poprawe po dostarczeniu roślinie nawozu? Myślę również nad solą epsom...
 13. Peanutbutter

  durban

 14. Hej. Mam pewien problem z Durban Poisonem. Zapewne niedobór któregoś z pierwiastków. Poczytałem, lecz im więcej oglądałem obrazków i zdjęć, tym większy miałem mętlik w głowie. Dla niewprawionego oka niedobory zdają się być bardzo podobne. Sam obstawiam między czteroma... Jednak ufam, że ktoś tutaj udzieli mi tej jedynej, właściwej odpowiedzi. Roliśnka ma 20 dni. Jest pod trzema zwykłymi zarówkami energooszczędnymi. 18/6 Box coś koło 40x50. Donica ok 6l. Ziemia zwykła z marketu. Kiedyś już na niej sadziłem i roślinkom nic nie było przez miesiąć, potem trafiły do kosza, bo okazały się męskie. Wody również używałem tej samej. Jednak była to chyba indica, która jest ponoć łatwiejsza od sativy. W środę podlałem roślinki połowom zalecanej dawki biohumusa. Kolejnego dnia, nie zauważając żadnej poprawy (właściwie po ilu dniach od dodania nawozu można zauważyć poprawę?), dodałem jeszcze 10ml, co nadal nie dawało mi pełnej dawki. Myślę, że jutro nakarmie ją 35ml, czyli tyle ile zaleca producent. Czytałem, że ludzie lali roślinkom absurdalne ilości biohumusa, a tym nic się nie działo, wręcz odżywały. Może i ja powinienem tak zrobić? Może nie koniecznie kilka dawek więcej... Ale najpierw ustalmy, co jej dolega. Najbardziej zastanawia mnie ta dziwna, jasnozielona tekstura na liściach. Zdjęcia:
×

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+