Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zestaw ECO DS150-600W POMOCY!


kosa0305

Recommended Posts

Ok. A czy moge ten co zamowilem zamontowac jako wyciagajacy? Sprawdzales link ktory wstawilem? W namiocie mam drugi otwor... musialbym tylko dokupic filtr weglowy ... mozesz mi doradzic jaki ?? Cos piszukan i podesle na forum przed zamowienien sprawdzisz czy sie nada ? Sorry za te bledy ale w emocjach jak sie pisze to mozna je popelniac xd co mnie nie tlumaczy ... 

 

Z tego co czytam to ten wentylator bedzie dobry do wyciagania. Moc okolo 500m3/h jaki filtr dokupic do niego ? 

Czy ten bedzie dobry czy wiekszy niz moc wentylatora zakupic? 

Screenshot_20180710-175123_eBay.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

15 minut temu, Vito napisał:

Można zamontować dwa wyciągające + filtry, nawet lepiej :)  Jak wentylator 500 to i filtr 500. Filtr dobry wybrałeś.

A mozesz rzucic okiem na wentylator? I pytanie na jak dlugo mi to wystarczy? kiedy je wymienic kolego ?

https://www.ebay.co.uk/itm/Black-Orchid-Mixed-Flo-In-Line-Ducting-Extractor-Fan-Hydroponics-/253397333068

A jezeli chodzi o marke filtrow masz jakies ulubione ? Chodzi mi o jakosc ? Zeby nie kupic dziadostwa. 

 

A teraz odnosnie odblysnika... lepiej go wymienic na "adjustable" i podlaczyc do 600w czy od razu wymienic lampe i odbysnik.

Na dole podaje link do odbysnika ktorym sie zaonteresowalem. Co sadzisz?

https://m.ebay.co.uk/itm/Adjustable-Flexiwing-Reflector-Lighting-Hydroponics-FOR-1000W-GROW-LIGHT-/152910310614?_mwBanner=1&_rdt=1 

Bedzie kompatybilny do 600w?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, kosa0305 napisał:

A mozesz rzucic okiem na wentylator?

Wentyl dobrej marki ale nie widzę nigdzie jaką ma przepustowość. Tej marki raczej szybko się nie zepsuje. 

Filtr raczej obojętne, teraz prawie w każdym można nity rozwiercić i wymienić węgiel (jak zacznie zapach przepuszczać). Byle by był takiej samej lub zbliżonej przepustowości co wentylator.

 

Co do odbłyśnika, to moim zdaniem najlepszy z otwartych to wing biały, sam mam dwa takie: THE ORGINAL ADJUST-A-WINGS DEFENDER 86% LARGE (WHITE) 100X77CM

https://grower.com.pl/pl/p/The-Orginal-ADJUST-A-WINGS-DEFENDER-86-Large-WHITE-100x77cm/1528

Jest ich kilka rozmiarów, są też wersje srebrne. Poza tym jest dużo tańszych srebrnych wingów ale innych firm, ogólnie jak masz kasę to bym brał tego co ja mam, jak z kasą trzeba rozsądniej to śmiało możesz wziąć "podróbkę" ale też z tych dużych, porównaj sobie wymiary skrzydeł.

Ten co Ty podałeś spoko, ale nie ma podanych wymiarów... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Vito napisał:

Wentyl dobrej marki ale nie widzę nigdzie jaką ma przepustowość. Tej marki raczej szybko się nie zepsuje. 

Filtr raczej obojętne, teraz prawie w każdym można nity rozwiercić i wymienić węgiel (jak zacznie zapach przepuszczać). Byle by był takiej samej lub zbliżonej przepustowości co wentylator.

 

Co do odbłyśnika, to moim zdaniem najlepszy z otwartych to wing biały, sam mam dwa takie: THE ORGINAL ADJUST-A-WINGS DEFENDER 86% LARGE (WHITE) 100X77CM

https://grower.com.pl/pl/p/The-Orginal-ADJUST-A-WINGS-DEFENDER-86-Large-WHITE-100x77cm/1528

Jest ich kilka rozmiarów, są też wersje srebrne. Poza tym jest dużo tańszych srebrnych wingów ale innych firm, ogólnie jak masz kasę to bym brał tego co ja mam, jak z kasą trzeba rozsądniej to śmiało możesz wziąć "podróbkę" ale też z tych dużych, porównaj sobie wymiary skrzydeł.

Ten co Ty podałeś spoko, ale nie ma podanych wymiarów... 

Znalazlem taki ? Bedzie spoko wymiary pasuja do Twoich.

 https://m.ebay.co.uk/itm/Hydroponics-X-LARGE-600w-HPS-Grow-Light-Adjustable-Adjust-Shade-Wing-Reflector-/263527253276?_mwBanner=1&_rdt=1

Ciekawe czy zawierac bedzie gniazdo na lampe.

A nastepne pytanie. Jezeli dokupie kolejna lampe czy moge ja podlaczyc do tego samego zasilacza? Czy zasilacz te musze kupic? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No ten już wygląda dobrze i wymiary takie jak moje, będzie duży :) Raczej gniazdo na 99% jest w zestawie. Dziwne by było gdyby nie...

6 minut temu, kosa0305 napisał:

Jezeli dokupie kolejna lampe czy moge ja podlaczyc do tego samego zasilacza? Czy zasilacz te musze kupic? 

niestety jedna lampa jeden zasilacz, są na rynku zasilacze cyfrowe specjalnie pod dwie lampy ale lepiej nie zawracaj sobie tym głowy :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, Vito napisał:

No ten już wygląda dobrze i wymiary takie jak moje, będzie duży :) Raczej gniazdo na 99% jest w zestawie. Dziwne by było gdyby nie...

niestety jedna lampa jeden zasilacz, są na rynku zasilacze cyfrowe specjalnie pod dwie lampy ale lepiej nie zawracaj sobie tym głowy :) 

 

Dzieki Vito za kazda odpowiedz! 

Jezeli zamontuje dwie lampy nke bede mial problemu z temperatura? Czy lepiej bym kupil ta druga lampe z coolerem?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, kosa0305 napisał:

Jezeli zamontuje dwie lampy nke bede mial problemu z temperatura?

puki nie wystartujesz to nikt nie wie, wstrzymaj się z tą drugą lampą, załóż ten lepszy wentylator i odbłyśnik, wtedy zrób testy temperatury i wstaw fotę całości jak oświetla boxa, bo drugą lampę można dołożyć dopiero na ostatnie dwa miesiące kwitnienia, wegetacje i początek kwitnienia nie potrzebuje aż takiej mocy :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Vito napisał:

puki nie wystartujesz to nikt nie wie, wstrzymaj się z tą drugą lampą, załóż ten lepszy wentylator i odbłyśnik, wtedy zrób testy temperatury i wstaw fotę całości jak oświetla boxa, bo drugą lampę można dołożyć dopiero na ostatnie dwa miesiące kwitnienia, wegetacje i początek kwitnienia nie potrzebuje aż takiej mocy :) 

Okej Mistrzu. Wszystko bedziesz widzial jak zmontuje to jak nalezy ... ;) niebawem wstawie foty ... pozdro !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Witam Was. Bylem na wakacjach wrocilem.

Zlozylem zestaw. 

Aktualnie mam dwa filtry weglowe z dwoma wentylatorami o lacznej mocy 850m3/h.

Wczoraj o godzinie 18 zalaczylem wszystko.

Temperatura na strychu wynosila 38.6 stopnia.

W namiocie 34.5 stopnia

Do godziny 12 spadla do 32.6 stopnia

Zalaczylem lampe ..

O 6 rano bylo 26.5 stopnia.

Teraz jest 28.5...

Ze wzgledu na to ze w Anglii sa teraz upaly po 35 stopni.

Po pracy sprawdze ile aktualnie wynosi temperatura... 

Namiot mam 150x150x200.

Lampa hps 600W.

Jezeli nadal temperatura bedzie wynosila ponad 30 stopni mimo ze bede mial wylaczona lampe. Moge ruszac z roslinkami?

Co zrobic by obnizyc temperature przy takich upalach? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+