Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc w pierwszej uprawie


gutek890505

Recommended Posts

Witam. Planuje pierwszą uprawę indoor, i potrzebuje pomocy od osób które mają w tym doświadczenie, ponieważ do tej pory uprawiałem tylko out. Otóż tak, miejsce gdzie planuje postawić boxa to piwnica, jest tam w lecie ok 15 stopni, nie wiem jak z wilgotnoscia bo nie mam jak zmierzyć, ale jest dość wilgotno. Pytanie czy te 15 stopni to nie za mało ? Druga sprawa to grow box, otóż wymiary jakie by mi pasowały to 1,8 na 1,8 i ok 1,5 m wysokości, ponieważ jest tam dość nisko, jednak szukałem i ciezko znaleźć tak niskie boxy, chcę kupić cały zestaw, box i wszystkie niezbędne akcesoria, budżet jest i chcialbym abyście mi cos polecili konkretnego. Kolejne pytanie i chyba najwazniejsze to zasilanie tego cuda. Otóż nie chcialbym zasilać z sieci. Myślałem o dużych akumulatorach plus przetwornica, czy jest to realne ? Agregat odpada bo hałas. Prąd bo koszta i zwracanie na siebie uwagi, a tego nie chce. Chyba że są jakieś urządzenia o których wiecie, które mogłyby to zasilać. Jesli chodzi o boxa to ma być on przystosowany do maksymalnej ilości plantow. Czekam na jakieś wskazówki i podpowiedzi z waszej strony i z góry dziękuję.  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. piwnica, wilgoć = problemy z pleśnią

prawdopodobnie rośliny będą ją miały ze względu na brak świeżego powietrza (wentylacji)

15 stopni to za mało

2. https://www.hemp.pl/produkt/zesteco-60x60xh140cm

3. 150 w to jakby głośnik mały grał, więc pobór prądu mały, raczej grosze. Agregaty itd szkoda kombinować, ale przy tak niskiej temperaturze box musi być srebrny, by ją trochę podnieść, lecz gdy ta wilgotność z piwnicy będzie się dostawać do roślin to niestety gwarantowana pleśń w roślinach czyli do kosza. 

Maksymalna ilość plantów - hm, raczej zły pomysł, kilka roślin podniesie jeszcze bardziej wilgoć w trakcie kwitnienia

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o wentylację, to są tam rury które prowadzą na zewnątrz, więc powietrze dociera. Jesli chodzi o temperaturę to myślałem o piecyku gazowym żeby wstawić do tej piwnicy, trochę mały ten box co podałeś interesuje mnie coś około 1,8 na 1,8 tylko żeby był niski bo tam jest około 1,5 metra wysokości. Jakie oświetlenie byłoby najlepsze do takiego boxa ? I jak dużo pobierałby on prądu ze wszystkim (oświetlenie, wentylatory, programator i wszystko co wchodzi w jego skład) nie będzie to zauważalne przy rachunkach za prąd ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

temat zamykam i do archiwum ale dla potomnych:

O 17.05.2018 o 15:01, gutek890505 napisał:

I jak dużo pobierałby on prądu ze wszystkim (oświetlenie, wentylatory, programator i wszystko co wchodzi w jego skład) nie będzie to zauważalne przy rachunkach za prąd ?

https://trawka.org/kalkulator/

O 17.05.2018 o 15:01, gutek890505 napisał:

Jesli chodzi o temperaturę to myślałem o piecyku gazowym żeby wstawić do tej piwnicy,

piecyk gazowy spala tlen, slaby pomysł bo rośliny tez go potrzebują, lepiej jakiś elektryczny który by się włączał co jakiś czas...

O 17.05.2018 o 15:01, gutek890505 napisał:

Jakie oświetlenie byłoby najlepsze do takiego boxa ?

150cm wysokości to mało, myślę że HPS max 400W, jeżeli na 1,8m to minimum dwa takie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+