Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS/LED, 25 Automacików potrzebuje pilnej pomocy !!!


AnoReksior

Recommended Posts

Siemanko wszystkim!

Potrzebuję pomocy, dobrej rady przy moim prejekcie, nie wiem co robić! HELP!!! :szokhomer:

Historia zaczyna się tak:

Zmontowałem boxa 2,4m x 1,2m x 1m. Oświetliłem go tylko jednym HPSem 400W i wstawiłem tam  25 sztuk różnych odmian automatycznych.

Wszystko było dobrze dopóki po ok. miesiącu zrobiło się za ciasno w boxie.

Wtedy zrobiłem drugiego, trochę mniejszego boxa, wstawiłem do niego kolejnego HPSa 400W i rozdzieliłem planty.

Jednak 800W, 18h dziennie to trochę dużo prądu. Wtedy wpadłem na genialny pomysł, żeby zastąpić HPSa LEDAMI.

Poczytałem trochę, zainwestowałem, kupiłem taśmy ledowe ( łącznie ok. 60 metrów leda (większość czerwona, trochę niebieskich w kofiguracji 4:1))

I teraz tak. Od tygodnia mam zastój, nic się nie zmienia. obecnie jest ok. 55 dzień życia plantów, niektóre zaczęły kwitnąć, ale jakoś dziwnie i strasznie powoli, inne jakby zatrzymały się w rozwoju (na drugim tygodniu FLO) i nic nie zmieniają. A zaczął się czwarty tydzień FLO.

Co robić? Zostać przy ledach ? Może ruszą...?

Wrócić do HPSów?

 

Dodatkowe informacje:

Ziemia : Canna terra professional

Doniczki: 11L

Fotoperiod 18/6 przez cały okres

Nawozy: Cała paleta HESI gleba

Pestki: 9 różnych odmian automatycznych. Dobrego pochodzenia, np od Dutch Passion.

Dziś wieczorkiem postaram się wrzucić zdjęcia. Każdy pomysł, komentarz mile widziany. Zapraszam do dyskusji.

Z fartem :thug:

IMG_2368.JPG

$RS8JU9N.jpeg

IMG_2425.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 19.01.2018 o 11:26, AnoReksior napisał:

 

Poczytałem trochę, zainwestowałem, kupiłem taśmy ledowe ( łącznie ok. 60 metrów leda (większość czerwona, trochę niebieskich w kofiguracji 4:1))

Nie wiem gdzie żeś wyczytał że taśmy ledowe nadają się do uprawy roślin ale jest beka :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+