Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Innowacyjny sprzęt do uprawy, nowinki systemowe, nowoczesne urządzenia i instrumenty, nietypowe wynalazki.


Corleone

Recommended Posts

Witam wszystkich, takiego tematu jeszcze nie było więc go zakładam. W temacie prosiłbym o zamieszczanie zdjęć, opisów bądź tłumaczeń z zagranicznych stron o nowych nie widzianych wcześniej oraz interesujących nie typowych, bądź opracowanych, stworzonych oraz innowacyjnych sprzętach do uprawy roślin (systemy hybrydowe, nowe wcześniej nie spotykane lampy, instrumenty do pomiaru, doładowanie gazowe, własne wynalazki). Zapraszam do tematu, ja zaczne z dwoma moimi projektami multiponiki na wysokim poziomie. :)

 

large.System.png.11766c13d11ae3aec1986ecf26252453.pnglarge.5a4e6814a00ae_system2.png.de3c44ebb17a5c0fd864a970adf52638.png

Edytowane przez Corleone
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tymi rybami to rozjebałeś system no chyba ze to ślepce jaskiniowe byś chodowal w tym zbiorniku i to by nie wyszlo bo woda ma parametry nieodpowiednie.Po drugie filtracja wody zaśmiecanej przez ryby i pokarm( nie widać podajnika pokarmu) to nadmiar azotanów i szkodliwych fosforanów na które wypnie się i roslina.Innych ryb raczej nie da rady tzrymać przez brak światła w ich otoczeniu bo tam korzenie roślin które światła nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ahahaha bardzo śmieszne vito :D no a w aquaponice nie widzieliście jak to leci? :D w tym wypadku ryby czyszczą korzenie z glonów żywiąc się nimi(+podajnik jedzenia dla rybek wstawiłem jako zbiornik z nawozami), do tego całość wychodzi organiczna, wersja mineralna z normalnymi nawozami wychodziłaby bez żadnych problemów, co do aquaponiki, zbiornik nie musi być zacieniony :) tam mogą lecieć osobne cykle energooszczędnego oświetlenia, a co do filtrowania to filtr musiałby być tylko wstępny żeby nie zapchać wtrysków a nie oczyszczać wodę z organicznego nawozu, pomysł jak najbardziej przydatny jeśli chodzi o ekonomie nawozów, światła, prądu, powierzchni i czasu, bo szybko będzie zasuwać szybszym tempem.     Dodatkowy trening grawitacyjny, bo kołowrót się obkręca. Sam zaprojektowałem system dbając o każdy szczegół biorąc pod uwagę już istniejące systemy typu vertical 360 stopni. W samym środku kołowrotu umieszczone jest źródło światła, żarówka hps bez odbłyśnika załóżmy 1000W. Kołowrót umieszczony jest w wielkim pojemniku w którym panuje mgiełka (aeroponika). Kiedy jeden osobny system korzeniowy czyści się przez rybki przy czym dokładnie nawadnia, reszta pobiera pożywkę z mgły oraz wody spływającej z góry po kołowrocie na dół, wewnątrz górnej części systemu (nft) w taki sposób otrzymujemy dodatkowy system ebb and flow a wszystko to złączone w jedność dla maksymalizacji czasu wzrostu i kwitnienia, maksymalnego oraz ekonomicznego przyswajania pożywki, jak i efektywnego zużycia światła, powierzchni. Takie systemy już istnieją, poniżej miniaturka podobnego systemu



https://gajitz.com/spinning-wheel-planter-is-an-ideal-space-age-indoor-garden/

Edytowane przez Corleone
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak istnieją i troszkę kosztują. Kilka projektów diy także widziałem, lecz tylko właśnie projektów i wstępne prace budowlane.

gotowe systemy takie jak: 

OmegaGarden; RotoGro; GiGrow ; B-Pod etc.etc.etc  i wszystko ok bardzo piękne systemy lecz koszt zakupu jest spory i to bardzo. Jeśli samemu robić taki system to sporo kwestii technicznych jest do rozwiązania które mogą być problemem. chociażby spływająca woda aby trafiała powtórnie do zbiornika a nie na cały namiot, obracanie koła które nie może być zbyt szybkie, dotego waga koła +woda + planty które z czasem zwiększają swą wagę. Ogólnie nic nowego nie pokazałeś a nawet przegięcie aby jeszcze dawać rozpylacze wokół.

Wystarczy na google wpisać Vertical Rotary Garden bądź samo rotary garden. Jest tego sporo. Jeśli zrobisz i wykonasz projekt choćby zbliżony do wpisanych wyżej systemów to na rękach będę nosił.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no spoko, ale... po co to wszystko w temacie upraw konopi ? Zbędny wydatek... są systemy dużo dużo prostsze które zdają egzamin. Zwykły autopot lub nawet zwykła taca z jednym systemem autopota i jest automatyczne podlewanie bez użycia prądu i wydawania kupy kasy, prosty system gotowy w parę minut, możliwość rozbudowy nieograniczona... 

Teraz mam w dwóch namiotach 240x120 automatyczne podlewanie za 500zł (wliczając dwa zbiorniki Flexi Tanki po 100L)... 

Wszystko to czyni że cały system jest bezawaryjny, mogę zostawić go na dwa tygodnie bez opieki itd. 

Te ryby w legalnych dużych komercyjnych uprawach nie zdały by racji byty... Za dużo roboty :D Ale jak ktoś jest rolnikiem i ma gospodarstwo, lubi połowić to wtedy można myśleć :D

 

edit:

Ja się dopiero uczę 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

roboty trochę wychodzi ale efekt daje zadowalający, mówimy tu o maksymalnej efektywności dopiętej na ostatni guzik, jeśli samemu składać taki system wystarczy dobrze dobrane komponenty i dobrze opracowany projekt a nie będzie usterek, a co do tych rybek to już dopiołem w całości system jeśli chodzi o 100% organic, równie dobrze zamiast rybek można dać zwykłe nawozy jak komuś się nie chce hodować rybek ;)

Edytowane przez Corleone
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+