Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Prośba o pomoc w starcie - dobór sprzętu


Misiu69

Recommended Posts

Witam, rozmiary moje growboxa to:
Podstawa: 58,5x61cm
Wysokość: 132cm, jednak lampa najwyżej będzie wisieć na 122 cm.

Docelowo planuje tam hodować 4 automaty. Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Już wcześniej doradzono mi lampę hps 250, czy zda egzamin na pewno?
Znalazłem taką gotową z odblyśnikiem:
http://allegro.pl/lampa-sodowa-hps-2...079035971.html
Mam w niej do wyboru dwa rodzaje żarówek:
CULTILITE SON T AGRO dla roślin Autokwitnących 33000 lm LUB MEGAPLANT DUAL : wzrost + kwitnienie 33000 lm
Którą z nich wybrać?

Kolejna sprawa, filtr węglowy. Bardzo proszę, doradźcie mi jaki kupić, aby żadne zapachy nie wydostały się na mieszkanie.
I jeszcze wentylacja, zwykły wiatrak z marketu, czy zainwestować w coś lepszego? Również bardzo proszę o linki.

Ściany growboxa obkleje mylarem.

Z góry dzieki za pomoc i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

hodować

uprawiać

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

4 automaty

weź normalne pełnosezonowe a nie auto...

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

hps 250

hehe super doradcy o kant dupy, box 60x60x140 to max HPS 150W 

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

CULTILITE SON T AGRO dla roślin Autokwitnących 33000 lm LUB MEGAPLANT DUAL : wzrost + kwitnienie 33000 lm
Którą z nich wybrać?

żadnej, bierz GIB Extreme, żadnych dla auto i duali... patrz która ma najwięcej lm i jak najcieplejszą barwę

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

Kolejna sprawa, filtr węglowy. Bardzo proszę, doradźcie mi jaki kupić, aby żadne zapachy nie wydostały się na mieszkanie.

Wystarczy filtr węglowy 100m3/h i do tego potrzebujesz też wentylator 100m3/h - wszystko w growshopie

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

zwykły wiatrak z marketu, czy zainwestować w coś lepszego?

jeżeli o mieszający chodzi to zwykły jak najbardziej, jeżeli o wyciąg to raczej market budowlany gdzie znajdzies wentylatory kanałowe (do łazienki) o mocy 100m3/h lub od razu z filtrem z growshopu.

Godzinę temu, Misiu69 napisał:

Ściany growboxa obkleje mylarem.

to i go od razu zerwij... w growshopie masz folię biało-czarną za grosze, lub nawet pomalowanie go na biało będzie lepsze niż mylar

 

Nie kupuj na allegro bo jest inwigilowane i trafisz na listę do odwiedzenia... 

 

Zapoznaj się z poradami jak zamawiać w dziale sklepy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Vito napisał:

Witaj

uprawiać

weź normalne pełnosezonowe a nie auto...

hehe super doradcy o kant dupy, box 60x60x140 to max HPS 150W 

żadnej, bierz GIB Extreme, żadnych dla auto i duali... patrz która ma najwięcej lm i jak najcieplejszą barwę

Wystarczy filtr węglowy 100m3/h i do tego potrzebujesz też wentylator 100m3/h - wszystko w growshopie

jeżeli o mieszający chodzi to zwykły jak najbardziej, jeżeli o wyciąg to raczej market budowlany gdzie znajdzies wentylatory kanałowe (do łazienki) o mocy 100m3/h lub od razu z filtrem z growshopu.

to i go od razu zerwij... w growshopie masz folię biało-czarną za grosze, lub nawet pomalowanie go na biało będzie lepsze niż mylar

 

Nie kupuj na allegro bo jest inwigilowane i trafisz na listę do odwiedzenia... 

 

Zapoznaj się z poradami jak zamawiać w dziale sklepy.

Dziękuje bardzo za Twoje rady!

Dlaczego polecasz pełnosezonowe? Dużo bardziej się opłaca, duzo większy plon? To w takim razie najwyżej zrobię jednego automata, aby choć jeden był w miarę szybko :) Czy mój growbox nie jest zbyt niski na pełnosezonowe? Uprawiałem tylko out, także jakieś tam doświadczenie mam, ale w indoor żadne.

Czy w takim razie na taki box 4 to odpowiednia ilość plantów? Bo skoro poprzedni doradca do niczego się nie nadaje wolę się upewnić :) Ile litrów donice polecasz? Chce je wymierzyć tak żeby wykorzystać nimi całą przestrzeń.

Dalej, lampa, znalazłem więc w jakimś groshopie takie zestawy: https://www.hemp.pl/kategoria/zestawy-hps-150w

Jeden za 260, drugi za 311, wolałbym oczywiście jak najtaniej, ale też chce mieć w miarę porządnie bo kupi się raz i będzie slużyć, także jeśli jest róznica duża to dopłacę. Może znacie jakiś lepszy sklep, gdzie są ceny niższe, również będę wdzięczny za linki gdyż nie mam wiedzy w temacie i sam szukałem w google.

Wentylator jedyny 100m3/h znalazłem taki: https://www.hemp.pl/produkt/weneuro-1-100100

Filtr węglowy to samo, jedyny 75-100m3/h znalazłem taki https://www.hemp.pl/produkt/wfcan-orig-100m3h-plast--kolnierz-100mm

Jest wersja z kołnierzem lub bez, nie wiem czy dobrze rozumuje, ale wydaje mi się, że muszę mieć wersje z kołnierzem i do tego podłączam ww. wentylator.

W takim razie użyje czarno-białej folii, zamiast mylaru (który polecał mi również tamten "doradca"), są dwie grubości, 85 i 125, warto brać tą grubszą? Zamierzam ją przykleić jakoś taśmą do środka growboxa, niestety nie mam możliwości wymalowania go na biało.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, Misiu69 napisał:

Dlaczego polecasz pełnosezonowe? Dużo bardziej się opłaca, duzo większy plon?

auto to tylko na outdoor dobre, w boxie nie będzie szybciej ani lepiej od pełnosezonowej, a wręcz przeciwnie bo jakiś błąd i od razu odbije Ci się na plonie.

17 godzin temu, Misiu69 napisał:

Czy mój growbox nie jest zbyt niski na pełnosezonowe?

LST lub łamanie i nie ma problemu, jak dasz radę to powiększ boxa.

17 godzin temu, Misiu69 napisał:

Czy w takim razie na taki box 4 to odpowiednia ilość plantów?

można upchać ile doniczek zmieścisz ale 4 to takie max by mogły cokolwiek się rozrosnąć, optymalnie dwie ale ja bym dał więcej :) 

17 godzin temu, Misiu69 napisał:

Ile litrów donice polecasz?

8L max, nie ma sensu większej przy niskim boxie

 

 

Lampa i sklep spoko. Na start bierz tańszy, nauczysz się zbierzesz doświadczenie to sam już będziesz wiedział co na przyszłość zmienić :) 

 

Filtr i wentyl też, do filtra dobierz kołnierz, poproś sklep by Ci to dobrze dobrał.

 

17 godzin temu, Misiu69 napisał:

są dwie grubości, 85 i 125, warto brać tą grubszą?

jak przyklejasz na ścianę to cieńsza wystarczy...

 

 

Pamiętaj że gleba to podstawa, bierz BioBizz Light Mix a nawozy polecam BioTabs a jak nie masz kasy na zestaw startowy to później coś doradzimy tańszego, wcześniej polecałem z tanich 3pak biobizza ale ostatnio same problemy z nimi...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 28.10.2017 o 09:10, Vito napisał:

auto to tylko na outdoor dobre, w boxie nie będzie szybciej ani lepiej od pełnosezonowej, a wręcz przeciwnie bo jakiś błąd i od razu odbije Ci się na plonie.

LST lub łamanie i nie ma problemu, jak dasz radę to powiększ boxa.

można upchać ile doniczek zmieścisz ale 4 to takie max by mogły cokolwiek się rozrosnąć, optymalnie dwie ale ja bym dał więcej :) 

8L max, nie ma sensu większej przy niskim boxie

 

 

Lampa i sklep spoko. Na start bierz tańszy, nauczysz się zbierzesz doświadczenie to sam już będziesz wiedział co na przyszłość zmienić :) 

 

Filtr i wentyl też, do filtra dobierz kołnierz, poproś sklep by Ci to dobrze dobrał.

 

jak przyklejasz na ścianę to cieńsza wystarczy...

 

 

Pamiętaj że gleba to podstawa, bierz BioBizz Light Mix a nawozy polecam BioTabs a jak nie masz kasy na zestaw startowy to później coś doradzimy tańszego, wcześniej polecałem z tanich 3pak biobizza ale ostatnio same problemy z nimi...

Dziękuje uprzejmie za fachową pomoc, poszedłem za Twoją radą i na pewno będę zwykłe a nie automaty, posiedziałem trochę w tym sprzęcie i mam jeszcze kilka pytań przed zakupem.

1. Zestawy lampy, stwierdziłem, że jeśli warto, dopłacę te 40 zł do droższego zestawu. W końcu jest to zakup na dłużej, także polecasz mi abym kupił tą:

 LAMPA HPS ZESTAW 150W, MAGNETYCZNY, GIB PRO-V-T + STUCCO 40x40 + GIB PRO (wzrost+kwitn.)  https://www.hemp.pl/produkt/o-zest-hps-150w-pvt40x40gpro

Zamiast tej:

 LAMPA HPS ZESTAW 150W, MAGNETYCZNY, GIB PRO-V-T + STUCCO 40x40 + GIB FS (kwitnienie) https://www.hemp.pl/produkt/o-zest-hps-150w-pvt40x40gfs?

2. Dalej doniczki, polecałeś 8 litrowe w moim przypadku, 8 litrowych nie widzę, ale:

Są 9 litrowe  23 x 23 x 24 cm https://www.hemp.pl/produkt/zestdon-podst9l

Lub 11 litrowe  25 x 25 x h25,5 cm https://www.hemp.pl/produkt/zestdon-podst11l

Lub 14 litrowe  28 x 28 x 29 cm https://www.hemp.pl/produkt/zestdon-podst14l

We wszystkich przypadkach spokojnie zmieszczą mi się 4 donice w boxie. Jednak są różnicy w wysokości, której i tak nie mam zbyt wiele. Może 11 litrów, gdyż są tylko 1,5cm wyższe od 9 litrów? A może warto 14 litrów? Bardzo proszę o radę.

3. Dalej biorę folię czarno białą do obklejenia boxa https://www.hemp.pl/produkt/fol-blwh-85mu-2

4. Dalej zestaw wentyalcyjno filtrujący.

a)  WENTYLATOR KANAŁOWY, EURO 1, fi-100/100mm, 100m3/h  https://www.hemp.pl/produkt/weneuro-1-100100

b )  FILTR WĘGLOWY PLASTIKOWY CAN-ORIGINAL, KOŁNIERZ 100mm, 75-100m3/h, L25/W14.5cm,  https://www.hemp.pl/produkt/wfcan-orig-100m3h-plast--kolnierz-100mm

c)  Do dwóch powyższych chyba powinienem dorzucić ten przewód, zgadza się? PRZEWÓD WENTYLACYJNY ALUMINIOWY MIĘKKI, fi-100mm, 1m https://www.hemp.pl/produkt/wenfleks-100-1mb

Czy to kompletny zestaw do filtracy i wentylacji? Wyeliminuje wszystkie zapachy?

5. I na koniec ziemia i odżywki, ziemię biorę zgodnie z poleceniem

 ZIEMIA KWIATOWA, BIOBIZZ LIGHT-MIX, 50L, 1 paleta=65 worków  https://www.hemp.pl/produkt/bb-light-mix-50l

Ta ziemia ma PH 6.1 czy to wystarczy, czy trzeba dosypać ciut dolomitu aby miała 7? Wydaje mi się, że ta gleba jest odpowiednia i nie trzeba nic dosypywac, ale wolę się upewnić gdyż zawsze robiłem tak aby uzyskać te 7.

Do tego mógłbyś polecić mi odzywki których będę potrzebował? Sprawdzałem w tym sklepie i wyskoczyło bardzo dużo wyników po wpisaniu BioTabs, będę wdzięczny za podesłanie konkretnych linków, jeśli nie przerosna mnie cenowo to wezmę je, chce to wszystko dopieścić i dobrze sie zająć. :)

 

Czy w tych pieciu punktach wymieniłem wszystko, co jest mi potrzebne by zacząć pierwszy indoor, oczywiscie tutaj w holandii gdzie jest to legalne?

Nie licząc wody i prądu :)

Doświadczenie w outdoorze jakieś mam, ale indoor pierwszy więc będę naprawdę mega wdzięczny jeśli rozwiejesz moje wątpliwości i doradzisz wszystko, nie chcę niczego spieprzyć, bo trochę pieniążków trzeba będzie zainwestować!

 

A co do wysokości plantów robiłem kiedyś ten trening lst, także tutaj też go zastosuje i mam nadzieję, że będzie ok.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie!

 

 

Edytowane przez Misiu69
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. bierz tą drugą opcję z żarówką na samo kwitnienie, dual są słabsze w kwitnieniu a na tym najbardziej zależy, wegetacja też sobie radzi pod żarówką na samo kwitnienie więc... :) 

2. 9L wystarczające, nie ma sensu większych a każdy cm się u Ciebie będzie liczył...

3. malina

4. jak najbardziej dobry zestaw, tylko może dłuższy przewód by wywalać powietrze gdzieś za pomieszczenie, chyba że nie ma opcji wtedy jeden metr wystarczy by wywalić chociaż poza boxa. No i przewód bierz z PCV bo sam aluminiowy będzie mocno hałasował.

5.

7 godzin temu, Misiu69 napisał:

Ta ziemia ma PH 6.1 czy to wystarczy, czy trzeba dosypać ciut dolomitu aby miała 7?

nic nie dosypuj... ziemia jest bardzo dobra, jadę na niej od paru lat...

Nawozy to zestaw startowy BioTabs: https://www.hemp.pl/produkt/bt-starter-box

Przy takim zestawie w ogóle nie interesuje Cie pH ani EC, stosujesz zgodnie z instrukcją producenta (będzie w środku), i lejesz odstaną 24h kranówę.

 

No i malina :) Pamiętaj o zasadach zamawiania (nie na miejsce uprawy, najlepiej odbierz w punkcie u kuriera, płatność przy odbiorze itp. w dziale sklepy masz zasady bezpieczeństwa).

Jak już wystartujesz to zakładaj growloga :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Vito napisał:

1. bierz tą drugą opcję z żarówką na samo kwitnienie, dual są słabsze w kwitnieniu a na tym najbardziej zależy, wegetacja też sobie radzi pod żarówką na samo kwitnienie więc... :) 

2. 9L wystarczające, nie ma sensu większych a każdy cm się u Ciebie będzie liczył...

3. malina

4. jak najbardziej dobry zestaw, tylko może dłuższy przewód by wywalać powietrze gdzieś za pomieszczenie, chyba że nie ma opcji wtedy jeden metr wystarczy by wywalić chociaż poza boxa. No i przewód bierz z PCV bo sam aluminiowy będzie mocno hałasował.

5.

nic nie dosypuj... ziemia jest bardzo dobra, jadę na niej od paru lat...

Nawozy to zestaw startowy BioTabs: https://www.hemp.pl/produkt/bt-starter-box

Przy takim zestawie w ogóle nie interesuje Cie pH ani EC, stosujesz zgodnie z instrukcją producenta (będzie w środku), i lejesz odstaną 24h kranówę.

 

No i malina :) Pamiętaj o zasadach zamawiania (nie na miejsce uprawy, najlepiej odbierz w punkcie u kuriera, płatność przy odbiorze itp. w dziale sklepy masz zasady bezpieczeństwa).

Jak już wystartujesz to zakładaj growloga :) 

 

Witam, przepraszam najmocniej za zamieszanie, ale zaniepokojony trochę tą wysokością powiększyłem na wysokość boxa. :)

Teraz całkowita wysokość to 163,5cm do czego wiadomo będzie odjęta wysokość lampy bo jej zamontowaniu. Podstawa bez zmian czyli 60x60cm

Czyli powiększyłem na wysokość o ponad 30cm!

1. Mam nawet możliwość powiększyć go jeszcze do 190cm, ale nie wiem czy jest sens, doradzisz?

2. Bardzo proszę, powiedz mi,  czy w tym przypadku wystarczy ta lampa co wybraliśmy czy trzeba mocniejszą?

3. To samo pytanie do zestawu filtrująco-wentylującego, taki jak wybraliśmy czy trzeba coś mocniejszego poszukać? Zależy mi na zneutralizowaniu wszelkich zapachów.

4. W takim razie wezmę taki przewód wentylacyjny:

 PRZEWÓD WENTYLACYJNY ALU/PVC MIĘKKI, fi-102mm, 5m  https://www.hemp.pl/produkt/wenflpvcalu-102-5

Będzie dobry? Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego przewodu, w moim growboxie mam drzwi przesuwne, jest to po prostu szafa. Nie mam więc możliwości zrobienia dziury i wypuszczenia rury gdzieś górą po za szafe, bo jest ona do samego sufitu. Więc albo drzwi będą uchylone minimalnie na te 10cm tak, aby wypuścić rurę, czego wolałbym uniknąć, bo utrudni to również korzystanie z szafy.

Albo jest jeszcze inna opcja którą wymyśliłem. Na ten moment powiększyliśmy boxa do 163,5 cm, wspominałem o możliwości powiększenia nawet do 190cm czyli o kolejne 27cm.  Od tej przestrzeni wyżej, boxa oddziela półka. Ta przestrzeń nad naszym boxem (który ma już 163,5cm wysokości, w tym pomyśle porzucamy opcje powiększenia go do 190cm, gdyż te 27cm wykorzystujemy na odprowadzenie rury) ma wiec 60x60cm i 27cm wysokości. Mogę zdemontować półkę łączącą boxa z przestrzenią nad nim i zamontować inną, 10cm węższą tak aby puścić tam górą rurę. Czyli wtedy miałbym boxa 163,5cm wysokości z którego odprowadzałbym powietrze rurą do góry, do małej przestrzeni nad boxem (60x60cm i 27cm wysokość). Czy będzie to dobre rozwiązanie? Tak sobie myślę, że ta wystająca z szafy rura na pewno by utrudniła życie, więc jeśli może być tak jak napisałem byłoby super. I w takim przypadku bym wziął rurę 1m a nie 5 bo spokojnie by wystarczyła.

5. Wezmę te odżywki, które poleciłeś, chce mieć porządnie, także jak polecasz to wezmę. :)

6. Do tego dokupić jeszcze do środka mały wiatraczek taki z marketu żeby tam rozdmuchiwał w środku?

7. W takim przypadku jak mamy 30cm do góry to i pewnie doniczki można większe wziąć, jakie polecasz 11l/14l?

11 litrowe  25 x 25 x h25,5 cm https://www.hemp.pl/produkt/zestdon-podst11l

14 litrowe  28 x 28 x 29 cm https://www.hemp.pl/produkt/zestdon-podst14l

Takie i takie na szerokość wejdą bez problemu.

8. Ostatnie pytania już bardziej do montażu tego wszystkiego:

Lampę zamontować na samej górze boxa na sztywno od początku? Czy warto aby była podwieszana i można było regulować jej wysokość nad plantami? Jeśli lepiej taką regulowaną to jaka powinna być w moim przypadku odpowiednia odległość żarówki od aktualnego szczytu rośliny?

Filtr węglowy montuje na górnej ściance growboxa, kolo lampy? Tak widziałem na filmikach/poradnikach, ale wolę się upewnić.

 

I oczywiście będzie growlog jak to nazywacie. :) Już się nie mogę doczekać, mam nadzieję, że nie jesteś już znudzony pomaganiem mi i tym zamieszaniem ze zmianą wysokości, ale chcę o wszystko zadbać i dobrze zaplanować, będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

 

 

Edytowane przez Misiu69
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. im większy tym łatwiej będzie Ci zapanować nad warunkami, ciepło ucieka do góry więc będzie więcej miejsca = lepiej ;) Jak masz możliwość to rób 190, wtedy masz 60x60x190 :) 

2. teraz możesz wziąć 250W :) ciepło będzie miało gdzie uciec

3. jeżeli zwiększamy moc lampy to i przydało by się zwiększyć moc wentylatora do 200m3/h to i od razu filtr na 200m3/h, choć teraz zima więc 100 od biedy dała by radę, ale po co 2 x kupować...

4. niestety... musisz wyprowadzić rurę poza szafę/boxa, powietrze z boxa musi być wyrzucane poza... i to samo tyczy się otworów wlotowych, oczywiście pasywne ale muszą być u dołu. Górą wyciąg, dołem wlot...

Mała przestrzeń na ciepłe zużyte powietrze nie przejdzie... Musisz kombinować... 

6. zwykły wiatrak jak na gorące dni :) byle by mieszał powietrze tam w środku

7. zostań przy 9L, większe donice są dla osób co chcą długi okres wegetacji i tworzyć duże krzaki, 2m wysokości box potrzebny... W większych i tak korzeń nie wykorzysta całego potencjału doniczki... Ale oczywiście jak chcesz to nikt Ci nie zabroni i nic złego się nie stanie, po prostu zużyjesz więcej gleby :) 

8. oczywiście regulacja, poprzez specjalne wieszaki (każdy growshop ma w dziale akcesoria oświetlenia) lub po prostu zwykły łańcuch :) Lampę trzymasz około 20cm nad szczytem roślin.

Filtr zawsze na samej górze tak by zabierał gorące powietrze.

 

 

6 godzin temu, Misiu69 napisał:

Już się nie mogę doczekać, mam nadzieję, że nie jesteś już znudzony pomaganiem mi i tym zamieszaniem ze zmianą wysokości, ale chcę o wszystko zadbać i dobrze zaplanować, będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

od tego jest te forum ;) lubię ludziom pomagać tym bardziej w dziedzinie mojego hobby, pasji i tym czym się zajmuje na co dzień :) 

Ba nawet cieszy mnie bardzo jak Polscy growerzy są lepsi od holenderskich czy hiszpańskich :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Vito napisał:

1. im większy tym łatwiej będzie Ci zapanować nad warunkami, ciepło ucieka do góry więc będzie więcej miejsca = lepiej ;) Jak masz możliwość to rób 190, wtedy masz 60x60x190 :) 

2. teraz możesz wziąć 250W :) ciepło będzie miało gdzie uciec

3. jeżeli zwiększamy moc lampy to i przydało by się zwiększyć moc wentylatora do 200m3/h to i od razu filtr na 200m3/h, choć teraz zima więc 100 od biedy dała by radę, ale po co 2 x kupować...

4. niestety... musisz wyprowadzić rurę poza szafę/boxa, powietrze z boxa musi być wyrzucane poza... i to samo tyczy się otworów wlotowych, oczywiście pasywne ale muszą być u dołu. Górą wyciąg, dołem wlot...

Mała przestrzeń na ciepłe zużyte powietrze nie przejdzie... Musisz kombinować... 

6. zwykły wiatrak jak na gorące dni :) byle by mieszał powietrze tam w środku

7. zostań przy 9L, większe donice są dla osób co chcą długi okres wegetacji i tworzyć duże krzaki, 2m wysokości box potrzebny... W większych i tak korzeń nie wykorzysta całego potencjału doniczki... Ale oczywiście jak chcesz to nikt Ci nie zabroni i nic złego się nie stanie, po prostu zużyjesz więcej gleby :) 

8. oczywiście regulacja, poprzez specjalne wieszaki (każdy growshop ma w dziale akcesoria oświetlenia) lub po prostu zwykły łańcuch :) Lampę trzymasz około 20cm nad szczytem roślin.

Filtr zawsze na samej górze tak by zabierał gorące powietrze.

 

 

od tego jest te forum ;) lubię ludziom pomagać tym bardziej w dziedzinie mojego hobby, pasji i tym czym się zajmuje na co dzień :) 

Ba nawet cieszy mnie bardzo jak Polscy growerzy są lepsi od holenderskich czy hiszpańskich :) 

1. Oki w takim razie będzie 60x60x190 szefie  :) Da radę wiec wykorzystam!

2. Lampa - skoro przerzucamy się na 250w, znowu mam wybór z 3.

a) LAMPA HPS ZESTAW 250W, MAGNETYCZNY, GIB PRO-V-T + STUCCO 40x40 + PHYTOLITE BLOOM (kwitnienie)  https://www.hemp.pl/produkt/o-zest-hps-250w-gibpvt40x40phtbl

b ) LAMPA HPS ZESTAW 250W, MAGNETYCZNY, GIB PRO-V-T + COOLTUBE + PHYTOLITE AUTOFLO https://www.hemp.pl/produkt/o-zest-hps-250w-gibpvt-c-tubephtaf

c)  LAMPA HPS ZESTAW 250W, MAGNETYCZNY, GIB PRO-V-T + LUSTRO + OSRAM PLANTASTAR (wzrost+kwitn.)  https://www.hemp.pl/produkt/o-zest-hps-250w-gibpvtlusosrpls

Najorzystniejsza cenowo i analogiczna to wcześniej wybranej 150w jest ta pierwsza, ale wolę się upewnić i spytać fachowca. :)

3. Pewnie, że trzeba od razu kupić taki jak ma być, chce zainwestować raz, ale mieć wszystko porządnie i dopięte na ostatni guzik.

Jeśli chodzi o ten zestaw filtrująco wentylacyjny to teraz zgłupiałem, bo bardzo ciężko dobrać coś w parametrach o których mówisz,

Znalazłem taki zestaw  ZESTAW WENTYLACYJNY ECO 250m3/h DO BOXA 80x80x160cm (0,64m2), CAN-FILTER PLAST. + WENTYLATOR PROMIENIOWY VENTILUTION  https://www.hemp.pl/produkt/wzesteco-can-fventpr

Ale jest bardzo drogi, prawie 5 stów...

Na części to np. coś takiego znalazłem, ale nie mam pojęcia czy to dobrze skladam:

 FILTR WĘGLOWY ECONOMY, PRZYŁACZE fi-125mm, 160-240m3/h, L21/W21cm, 1,9kg  https://www.hemp.pl/produkt/wfeco125mm-240m3

 WENTYLATOR KANAŁOWY, EURO 2, fi-120/120mm, 150m3/h  https://www.hemp.pl/produkt/weneuro-2-120120

Bardzo Cie proszę, pomóż mi dobrze dobrać ten system filtrująco-wentylujący poprawnie. Zależy mi żeby wszystko śmigało pięknie i żaden zapach się nie unosił w mieszkaniu, ale jakby dało radę go zlożyć z części a nie płacić 500 to by też było super. Jakbyś spojrzał na tą stronę hemp.pl i złożył mi ten zestaw kompletny to byłbym bardzo wdzięczny, ja się już pogubiłem, tyle wyboru i tak różne zakresy...

Do tego rurę już sam dobiorę, jak wymyślę, jak ją poprowadzić, ale chyba nie ma innej opcji jak po prostu uchylić drzwi na 10cm i ją nimi wypuścić, może tak być w ostateczności?

Do tego dokupie mieszajacy wentylator tak samo, ale to już gdzieś w auchanie z promocji :)

7. W takim razie zostaje przy 9l skoro nie ma sensu większych.

8. Super, nie widziałem tych wieszaków! Na pewno wezmę je do lampy, czy filtr węglowy tak samo na takich wieszakach podwiesić, czy taśmą obustronną moge do górnej pułki przylepić i starczy?

9. " i to samo tyczy się otworów wlotowych, oczywiście pasywne ale muszą być u dołu. Górą wyciąg, dołem wlot... "

Mógłbyś to rozwinąć? Nie do końca rozumiem, chyba przez to, że nie do końca mogę sobie wyobrazić jak to wszystko będzie wyglądać już zamontowane.

Mają być dwie rury? Jedna wlotowa i druga wylotowa? Bo ja to rozumiem aktualnie tak, że jest wentylator złączony z filtrem węglowym na samej górze boxa, wentylator wsysa powietrze, nastepnie leci przez filter i wychodzi rurą poza growbox.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie :)

Jeszcze trochę ponudze a już niedługo odezwe sie z growlogiem i pięknymi krzaczkami :)

Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2. oczywiście pierwsza, a.

3. FILTR WĘGLOWY ECONOMY, PRZYŁACZE fi-125mm, 160-240m3/h, L21/W21cm, 1,9kg https://www.hemp.pl/produkt/wfeco125mm-240m3

WENTYLATOR KANAŁOWY fi125mm, 2-BIEGI 220/280m3/h https://www.hemp.pl/produkt/wenvent0007-280m3

Wyszło lekko ponad 300 a wentyl i filtr dobry, uruchamiasz go na pierwszym biegu, w przyszłości w filtrze wymieniasz tylko węgiel a wstępny pierzesz :)

8. filtr z czasem nabiera wagi, raczej ja bym wykorzystał metr łańcucha lub jakiejś linki mocnej, lepiej by nigdy nie spadł na planty i ich nie połamał...

9. dobrze rozumujesz, filtr górą zasysa i wywala poza growbox, a świeże powietrze zasysa się automatycznie dołem. 

Chcesz uchylić drzwi na stałe więc może zabuduj powstałą szczelinę ? Tak by u góry szczeliny wyprowadzić wylot a u dołu zrobić dziurę wlotową + jakąś siateczkę (np. kawałek starej firanki) by nic niepożądanego dostawało się do środka. Popatrz jak zbudowane są namioty uprawowe https://www.homebox.net/en/ambient/

 

Co do zamówienia, napisz do hempa listę zamówienia wraz info że jesteś z trawki i czy możesz liczyć na jakiś rabat, powinni coś urwać z ceny końcowej :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+