Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Prośba o pomoc w starcie - dobór sprzętu


Misiu69

Recommended Posts

4 minuty temu, Vito napisał:

Cyknij dla pewności jeszcze schemat z pokrywki... Wygląda na dobrze podłączony, nie rozłączaj go i wyślij do sklepu na gwarancję, niech w sklepie Ci podłączą nowego, sprawdzą i odeślą.

 

Tutaj jest schemat:

 

23335860_1499372163431728_299402046_o.thumb.jpg.8212c7699d0e9c9e35b8b67de406a77c.jpg

 

Oto mój schemat, sam to sprawdzałem i wydaje mi się że nie ma tu zadnych czarow szczególnie że lampe i zasilacz podlaczalym już i wszystko działa, a tylko tu mam problem.

 

Podłączałem jak na zdjęciach l1 i l2 to chyba właśnie te biegi, więc wiadomo 1 kabel do n a drugi do l1 lub l2. W obu przypadkach wentylator daje jakiś głos czyli dostaje prąd, ale śmigło sie nie kręci. Bardzo proszę potwierdź, że zrobiłem wszystko dobrze i oddawać go na gwarancje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Vito napisał:

Jest podłączony dobrze. Może pokręć wirnik ręcznie na wyłączonym parę razy i spróbuj go odpalić, jak będzie tylko buczał to na gwarancję.

Dzięki wielkie za pomoc, już załatwione!

Jeszcze pytanie, odnośnie odżywek bio tabs mieszankę z ziemią już mam gotową, teraz przy wkładaniu wykiełkowanego nasionka jeśli rozumiem  wg instruckji robię standardowo dziurkę na 1cm i dosypuje tam wg instrukcji 2g mytrotexu bezpośrednio w dziurkę i od razu na to wrzucam nasionko, przysypuje je, lekko przyklepuje. Następnie wbijam po bokach 2 tabletki (bo chyba nie ma się co bawić w łamanie jeśli dwie są na 10 l a ja mam 9) na ok 5 cm i podlewam wodą. Zgadza się?

Jeśli tak to bez różnicy będzie, jeśli najpierw wsadzę tabletki i je przysypię, a dopiero później zrobię dołek 1 cm wsypię tam mycotrex i dam nasionko? Tak by mi było wygodniej, abym nie naruszył nasiona podczas aplikacji tabletek.

 

I dalej, jest napisane, abym do końca 4 tygodnia podlewał odstana kranówą, a następnie od 5 tygodnia roztowrem z orgatexem i bactrexem. Czy mierzymy to od momentu wyjścia roślinki z ziemi i wtedy w 29 dniu od wyjścia dodaje te nawozy do podlewania czy jest to zalezne od np. rozoczęcia fazy kwitnienia?

 

I druga sprawa - ile podlać na pierwszy raz po sadzeniu? jest jakaś określona ilość na te 9l? Czy może robić tak jak robiłem kiedyś, czyli podlewałem od razu tak, aby lekko się polało dolem doniczki, a następnie czekałem, aż ziemia będzie sucha po włożeniu palca w nia na 2cm?

 

Bardzo proszę doradź jeszcze w tych sprawach odżywek i podlewania i będę wiedział chyba wszystko. :)

 

I jeszcze o tą lampę pytałem, na początek daje 30cm bezpiecznie, a jak urosną 10cm tak, ze będą 20cm od lampy to przesuwam ją ciągle do góry razem  z plantami tak aby cały czas była 20cm od szczytów, tak będzie optymalnie?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, Misiu69 napisał:

Jeszcze pytanie, odnośnie odżywek bio tabs mieszankę z ziemią już mam gotową, teraz przy wkładaniu wykiełkowanego nasionka jeśli rozumiem  wg instruckji robię standardowo dziurkę na 1cm i dosypuje tam wg instrukcji 2g mytrotexu bezpośrednio w dziurkę i od razu na to wrzucam nasionko, przysypuje je, lekko przyklepuje. Następnie wbijam po bokach 2 tabletki (bo chyba nie ma się co bawić w łamanie jeśli dwie są na 10 l a ja mam 9) na ok 5 cm i podlewam wodą. Zgadza się?

nie ! Według instrukcji nie ma nasionek tylko sadzonka prawda ? 

W kubeczki wsypujesz samą glebę bez nawozów, tam wsadzasz nasionko i tak przez tydzień do dwóch aż nasionko nie zmieni się w sadzonkę, dopiero wtedy leci do docelowych wraz z nawozami.

tutaj masz filmiki

 

10 godzin temu, Misiu69 napisał:

Jeśli tak to bez różnicy będzie, jeśli najpierw wsadzę tabletki i je przysypię, a dopiero później zrobię dołek 1 cm wsypię tam mycotrex i dam nasionko? Tak by mi było wygodniej, abym nie naruszył nasiona podczas aplikacji tabletek.

jak już będziesz miał sadzonkę to wtedy robisz tak jak na filmikach lub w instrukcji 

10 godzin temu, Misiu69 napisał:

I dalej, jest napisane, abym do końca 4 tygodnia podlewał odstana kranówą, a następnie od 5 tygodnia roztowrem z orgatexem i bactrexem. Czy mierzymy to od momentu wyjścia roślinki z ziemi i wtedy w 29 dniu od wyjścia dodaje te nawozy do podlewania czy jest to zalezne od np. rozoczęcia fazy kwitnienia?

od momentu zasadzenia sadzonki

10 godzin temu, Misiu69 napisał:

I druga sprawa - ile podlać na pierwszy raz po sadzeniu? jest jakaś określona ilość na te 9l? Czy może robić tak jak robiłem kiedyś, czyli podlewałem od razu tak, aby lekko się polało dolem doniczki, a następnie czekałem, aż ziemia będzie sucha po włożeniu palca w nia na 2cm?

jak zasadzisz sadzonkę ja daję litr na doniczkę

10 godzin temu, Misiu69 napisał:

I jeszcze o tą lampę pytałem, na początek daje 30cm bezpiecznie, a jak urosną 10cm tak, ze będą 20cm od lampy to przesuwam ją ciągle do góry razem  z plantami tak aby cały czas była 20cm od szczytów, tak będzie optymalnie?

to zależy czy nie będzie Ci się wyciągać. Gdybyś miał za wysoko to w fotorelacji będziemy widzieć i Cie szybko nakierujemy...

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Vito napisał:

nie ! Według instrukcji nie ma nasionek tylko sadzonka prawda ? 

W kubeczki wsypujesz samą glebę bez nawozów, tam wsadzasz nasionko i tak przez tydzień do dwóch aż nasionko nie zmieni się w sadzonkę, dopiero wtedy leci do docelowych wraz z nawozami.

tutaj masz filmiki

 

jak już będziesz miał sadzonkę to wtedy robisz tak jak na filmikach lub w instrukcji 

od momentu zasadzenia sadzonki

jak zasadzisz sadzonkę ja daję litr na doniczkę

to zależy czy nie będzie Ci się wyciągać. Gdybyś miał za wysoko to w fotorelacji będziemy widzieć i Cie szybko nakierujemy...

 

Dzieki wielkie po raz setny :)

W takim razie zrobię z tymi kubeczkami skoro tak lepiej, choć chcialem od razu do docelowej, ale skoro tak lepiej to lecę po jogobelle to sklepu :P

Będzie growlog i będę pytał i robil zdjęcia na bieżąco zeby niczego nie spieprzyć. :)

 

A odnośnie tych tabletek mi nie napisałeś jeszcze, bardzo proszę mi odpowiedz:

"Następnie wbijam po bokach 2 tabletki (bo chyba nie ma się co bawić w łamanie jeśli dwie są na 10 l a ja mam 9) na ok 5 cm i podlewam wodą. Zgadza się?

Jeśli tak to bez różnicy będzie, jeśli najpierw wsadzę tabletki i je przysypię, a dopiero później zrobię dołek na sadzonkę (z kubeczka po jogobelli) wsypię tam mycotrex i dam nasionko? Tak by mi było wygodniej, abym nie naruszył nasiona podczas aplikacji tabletek."

 

I ostatnie pytanie - ten wiatraczek kupuje na klamrze co poleciłeś do mieszania, dawać go od razu jak wsadzę sadzonki do wlaściwych donic i boxa? Czy za jakiś czas dopiero? Albo na początek na wolniejszych obrotach, a potem zwieksze?

I ma on dmuchać miedzy szczytem doniczek a lampą? Czy między górą lampy a szczytem boxa, bo przegladajac Wasze growlogi widzę, że różnie ludzie mają.

 

To moje ostatnie pytania, resztę wiem, a czego nie wiem będę na bieżąco pytał, ale już w temacie growloga.

Dziękuje uprzejmie za pomoc, jesteś wielki kolezko, szacunek za cierpliwość!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

20 godzin temu, Misiu69 napisał:

"Następnie wbijam po bokach 2 tabletki (bo chyba nie ma się co bawić w łamanie jeśli dwie są na 10 l a ja mam 9) na ok 5 cm i podlewam wodą. Zgadza się?

jasne, dwie na doniczkę po bokach, i nie samą wodą tylko z nawozami tak jak w instrukcji

20 godzin temu, Misiu69 napisał:

Jeśli tak to bez różnicy będzie, jeśli najpierw wsadzę tabletki i je przysypię, a dopiero później zrobię dołek na sadzonkę (z kubeczka po jogobelli) wsypię tam mycotrex i dam nasionko? Tak by mi było wygodniej, abym nie naruszył nasiona podczas aplikacji tabletek."

możesz najpierw wsadzić tabletki... ale nie nasionko tylko sadzonkę, sadzonki nie uszkodzisz...

20 godzin temu, Misiu69 napisał:

ostatnie pytanie - ten wiatraczek kupuje na klamrze co poleciłeś do mieszania, dawać go od razu jak wsadzę sadzonki do wlaściwych donic i boxa? Czy za jakiś czas dopiero? Albo na początek na wolniejszych obrotach, a potem zwieksze?

mieszający to na kwitnienie, wcześniej zbędny

20 godzin temu, Misiu69 napisał:

I ma on dmuchać miedzy szczytem doniczek a lampą? Czy między górą lampy a szczytem boxa, bo przegladajac Wasze growlogi widzę, że różnie ludzie mają.

najlepiej dać go po środku boxa, ma mieszać powietrze w środku tak by pleśń się nie wytworzyła w topach.

20 godzin temu, Misiu69 napisał:

Dziękuje uprzejmie za pomoc, jesteś wielki kolezko, szacunek za cierpliwość!

spoko, wierzę w karmę, a dobro powoli wraca do mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+