Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Gotowy zestaw


ozzymg123@gmail.com

Recommended Posts

Witam, co myślicie o gotowych zestawach dla osób mający pierwszy kontakty z uprawą? Czy jeden z tych nadałby się, czy macie może jakieś swoje typy jeśli jest to dobry wybór?

https://www.olx.pl/oferta/growbox-kompletny-zestaw-uprawowy-150x150x200-cm-600w-CID628-IDmN2Tm.html#d4395b46d9

http://growbox.pl/product-pol-2670-Zestaw-Hydro-Shoot-120-600W.html

https://www.hemp.pl/produkt/zesteco-120x120xh200cm

Edytowane przez ozzymg123@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale wydaje mi się że aby zacząć tu muszę mieć do tego sprzęt? :) 
Po prostu chce kupić i zacząć, bo na razie to zdobywam wiedzę teoretyczną z książek, a tu zamiast tej teorii należałoby wziąć się za praktykę.

A jak już zacznę to z każdym razem będzie coraz lepiej, nawet jak za pierwszym plon będzie 0g, to za drugim już będzie nieco więcej.

Dlatego zadałem proste pytanie, który z tych wybrać, czy nie ma to żadnego znaczenia dla amatora? Są tam różne filtry, lampy, wentylacje - stąd ten post, ktoś kto jest w tym temacie zerknie na to i po sekundzie jest w stanie stwierdzić co jest totalną lipą a co się nada.

 

Nie jestem jakimś desperatem, po prostu szukam kolejnego hobby i pomocy w doborze sprzętu :)

 

Edytowane przez ozzymg123@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bialy odbija mniej ciepla a mylar odbija go wiecej. Kurde to nie jest trudne. Najpierw jaka powierzchnie mozesz przeznaczyc na boxa. Pozniej kalkulatorem obliczasz ile potrzebujesz lumenow na dana powierzchnie. Sprawdzasz jakie donice chcesz dla automatow wystarcza 5-7 L dla sezonow od 7L w gore. Ewentualnie dodatkowy sprzet wewnarz (wiatraki, nawilrzacze na weg, wyciagacze wilgoci na flo). Dobierasz wentylator i filtr do swojej powierzchni. To nie jest takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciepło można kontrolować, bardziej chodzi raczej o odbicie światła a myślałem że mylar obije go więcej, bo w każdej książce jest napisane że jest to najlepszy wybór, stąd podanie tylko mylarowych box'ów. Powierzchnie, lumeny, donice itd. wszystko mam już z głowy, a co do pytania o zestaw chodziło czy podany sprzęt jest odpowiedniej jakości. To nie jest takie trudne.

Zamieniłem balast  oraz wymieniłem box na biały, dzięki Misiu za pomoc :) Cena 2200 więc myślę że z tym wystartuje, a po pierwszej próbie zapewne zainwestuje w wymianę pozostałych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, ozzymg123@gmail.com napisał:

Ciepło można kontrolować, bardziej chodzi raczej o odbicie światła a myślałem że mylar obije go więcej

Wierz lub nie, ale temperatura i wilgotność, to będą Twoje największe problemy podczas pierwszej uprawy, oprócz ph wody oraz odpowiedniego dawkowania nawozów.

Z wiedzą teoretyczną czasem problem jest to, że tworzą ją profesjonaliści.

Edytowane przez writer
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+