Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Automatyka do GrowBox'a, sterowana przez bluetooth/aplikacja na androida


Compton Thugsta

Recommended Posts

Jestem nowy na forum, wiec dobrze byloby sie przywitac, a wiec siema wszsytkim.

Iz interesuje sie elektronika, bede robil automatyke do zastosowania w GrowBoxie, sterowana przez aplikacje w telefonie, przez interfejs bluetooth (zasieg do 30 m).

Narazie jeszcze nie skompletowalem wszsytkich potrzebnych mi czesci ( czekam na pieniadze), wiec powoli robie to co dopiero mam.

Wszystko bedzie autorskie, apliakcja na telefon, jak i caly program w mikrokontrolerze (arduino leonardo).

Co bedzie oferowala taka automatyka, a wiec:

Wybor dlugosci naswietlania ( od 1 godziny do 24-godzin ) przez lampy diody, zalezy co tam podlaczycie (MAX. obciazenie to 10 amperow, a maksymalne napiecie to 230V dla napiecia przemiennego, a dla stalego 110V.

System nawadniajacy, ( zalacza sie tylko wtedy kiedy poziom wilgotnosci gleby spadnie poniezej wartosci podanej przez uzytkownika ). Do niego wystarczy dokrecic jakis zbiornik z woda np. butelke, w tym jeszcze bedzie czujnik poziomu cieczy ( do 4 cm wody), ktory bedzie wyslac informacje o poziomie wody, do aplikacji w telefonie, i na wyswietlaczu, ktory bedzie mozna gdzies zamontowac.

System wentylacji, max 10 amperow, 230V dla napieciaa przemiennego, i 110V dla stalego. (zalacza sie tylko wtedy kiedy wartosc temp. bedzie wieksza niz ta podna przez uzytkownika w aplikacji).

System monitoringu, ktory pokazuje wszystkie wartosci, wilgotnosc gleby w danym plancie, temp w srodku box'a i wilgotnosc powietrza w boxie, a takze stan zbiornika z woda. ( ktory wysyla dane do apliakcji w telefonie, jak i do zewnetrznego wyswietlacza, ktory bedzie mozna gdzies sobie przymocowac)

Teraz pytanie, czy ktos bylby takim czyms zaintersowany, jesli tak to moze oczywiscie zasugerowac inne parametry, lub funkcje calego ukladu.

Iz czekam na pieniadze, msyle ze projekt skoncze maksymalnie pod koniec czerwca, lub koniec maja, zalezne bedzie to od wolnego czasu.

Pozdrawiam, Daniel.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Caly uklad bedzie zamkniety w obudowie , do ktorych jedynie bedzie doprowadzic odpowiednie kable.Co do czujnikow, trzeba bedzie je sobie przymocowac do Box'a wedlug uznania.Oczywiscie gdy caly uklad bedzie zrobiony, napisze odpowiednia instrkucje montazu.Zaznaczam ze uklad bedzie dosc maly, i poreczny (30cmx30cmx10cm).Oczywiscie wszytko jest w fazie projektu, wiec koncowe wymiary moga sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisał:

Wybor dlugosci naswietlania ( od 1 godziny do 24-godzin ) przez lampy diody, zalezy co tam podlaczycie (MAX. obciazenie to 10 amperow, a maksymalne napiecie to 230V dla napiecia przemiennego, a dla stalego 110V.

a ja bym zrobił już gotowe ustawienia, jakie to zajrzyj do mojego tematu o fotoperiodzie, wtedy każdy od razu wybierał by gotowy plan, tylko np. zmieniał godziny startu.

np. fotoperiod 1: 12/12, fotoperiod 2: 16/8, fotoperiod 3: 24h itd.

Programator za 30zł to ogarnia

O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisał:

System nawadniajacy, ( zalacza sie tylko wtedy kiedy poziom wilgotnosci gleby spadnie poniezej wartosci podanej przez uzytkownika ). Do niego wystarczy dokrecic jakis zbiornik z woda np. butelke, w tym jeszcze bedzie czujnik poziomu cieczy ( do 4 cm wody), ktory bedzie wyslac informacje o poziomie wody, do aplikacji w telefonie, i na wyswietlaczu, ktory bedzie mozna gdzies zamontowac.

hmm trochę zbędne... system autopot itp. rozwiązał wszelkie problemy z nawadnianiem, bardziej bym pomyślał o sterowniku do elektrozaworu... ale to nie mój sterownik ;) 

 

O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisał:

System wentylacji, max 10 amperow, 230V dla napieciaa przemiennego, i 110V dla stalego. (zalacza sie tylko wtedy kiedy wartosc temp. bedzie wieksza niz ta podna przez uzytkownika w aplikacji).

błąd, wentyl powinien chodzić cały czas na minimalnych a w razie gdy robi się za gorąco lub z zbyt wilgotno powinien przyspieszyć. Zwykły sterownik GSE za 150zł to ogarnia...

 

O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisał:

System monitoringu, ktory pokazuje wszystkie wartosci, wilgotnosc gleby w danym plancie, temp w srodku box'a i wilgotnosc powietrza w boxie, a takze stan zbiornika z woda. ( ktory wysyla dane do apliakcji w telefonie, jak i do zewnetrznego wyswietlacza, ktory bedzie mozna gdzies sobie przymocowac)

stacja pogody z wifi ;) są już takie i kosztują około 120zł 

System monitoringu SMS też już istnieje, można podłączyć nawet przeróżne czujki np. otwieranie drzwi, okna, dymu itd. cały zestaw drogi bo około 1300zł

O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisał:

Teraz pytanie, czy ktos bylby takim czyms zaintersowany, jesli tak to moze oczywiscie zasugerowac inne parametry, lub funkcje calego ukladu.

Jeżeli myślisz nad tym na poważnie i się znasz na elektronice i programowaniu to warto spróbować.

 

 

Ale teraz kubeł zimnej wody... Ja jestem fanatykiem gadżetów do uprawy, na Spannabis jestem zawsze i interesuje się nowinkami... Mam sprzęt za około 25 tys. zł i nie potrzebuje takiego kontrolera... Jest zbędny... Dlaczego ? Bo programatory czasowe są tanie, jak ktoś potrzebuje super programator to wybiera GSE bo obsługują nawet do 12 lamp 600W... 

Następnie zdalna stacja pogody, istnieją takie w cenach od 130zł... ale po co to komu ? Skoro i tak montujemy kontroler obrotów wentylatora więc za gorąco nie będzie... 

Poza tym... ja kupiłem wentylatory z wbudowanym kontrolerem więc ustawiam sobie wszystko na wentylatorach... 

Korzystam z autopotów, więc samo się uzupełnia jak wypiją wodę z podstawki / tacy, bez prądu... 

Szczerze ? Nie kupił bym takiego kontrolera bo zwyczajnie w świecie nie jest mi potrzebny... 

Następna zapora to cena, ile miałby kosztować ? Ludzie w PL nie mają zbyt dużo kasy na bajery i jak miałbym komuś coś polecać to zawsze jest na pierwszym miejscu: lepsza lampa, lepszy box, lepszy wyciąg, system autopot...

Niestety w naszej rzeczywistości więcej razy muszę pisać o dobrej glebie bo ludzie kupują syf z marketu... 

 

Aby nie dołować, super sprawa, zrób dla siebie, zacznij na/z tym uprawiać, dopracowuj, i może coś z tego wyjdzie... ale pewnie jak policzysz to musiało by to kosztować z 1000zł minimum. Ja odpadam bo jest wiele wiele innych bajerów do uprawy na które bym wydał najpierw taką kasę ;) 

 

 

A i zapomniałem, system automatycznego uzupełniania zbiornika = zwykły pływak od zbiornika sedesu + złączki i taśma do uszczelniania nie wyjdzie więcej niż 25zł, miałem taki i spisywał się rewelacyjnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+