Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Automatyka do GrowBox'a, sterowana przez bluetooth/aplikacja na androida

Compton Thugsta

Recommended Posts

Jestem nowy na forum, wiec dobrze byloby sie przywitac, a wiec siema wszsytkim.

Iz interesuje sie elektronika, bede robil automatyke do zastosowania w GrowBoxie, sterowana przez aplikacje w telefonie, przez interfejs bluetooth (zasieg do 30 m).

Narazie jeszcze nie skompletowalem wszsytkich potrzebnych mi czesci ( czekam na pieniadze), wiec powoli robie to co dopiero mam.

Wszystko bedzie autorskie, apliakcja na telefon, jak i caly program w mikrokontrolerze (arduino leonardo).

Co bedzie oferowala taka automatyka, a wiec:

Wybor dlugosci naswietlania ( od 1聽godziny do 24-godzin )聽przez lampy diody, zalezy co tam podlaczycie (MAX. obciazenie to 10 amperow, a maksymalne napiecie聽to 230V dla napiecia przemiennego, a dla stalego 110V.

System nawadniajacy, ( zalacza sie tylko wtedy kiedy poziom wilgotnosci gleby spadnie poniezej wartosci podanej przez uzytkownika ). Do niego wystarczy dokrecic jakis zbiornik z woda np. butelke, w tym jeszcze bedzie czujnik poziomu cieczy ( do 4 cm wody), ktory bedzie wyslac informacje o poziomie wody, do aplikacji w telefonie, i na wyswietlaczu, ktory bedzie mozna gdzies zamontowac.

System wentylacji, max 10 amperow, 230V dla napieciaa przemiennego, i 110V dla stalego.聽(zalacza sie tylko wtedy kiedy wartosc temp. bedzie wieksza niz ta podna przez uzytkownika聽w aplikacji).

System monitoringu, ktory pokazuje wszystkie wartosci, wilgotnosc gleby w danym plancie, temp w srodku box'a i wilgotnosc powietrza w boxie, a takze stan zbiornika z woda.聽( ktory wysyla dane do apliakcji w telefonie, jak i do zewnetrznego聽wyswietlacza, ktory bedzie mozna gdzies sobie przymocowac)

Teraz pytanie, czy ktos bylby takim czyms zaintersowany, jesli tak to moze聽oczywiscie zasugerowac inne parametry, lub funkcje calego ukladu.

Iz czekam na pieniadze, msyle ze projekt skoncze maksymalnie pod koniec czerwca, lub koniec maja, zalezne bedzie to od wolnego czasu.

Pozdrawiam, Daniel.

Caly uklad bedzie zamkniety w obudowie , do ktorych jedynie bedzie doprowadzic odpowiednie kable.Co do czujnikow, trzeba bedzie je sobie przymocowac do Box'a wedlug uznania.Oczywiscie gdy caly uklad bedzie zrobiony, napisze odpowiednia instrkucje montazu.Zaznaczam ze uklad bedzie dosc maly, i poreczny (30cmx30cmx10cm).Oczywiscie wszytko jest w fazie projektu, wiec koncowe wymiary moga sie zmienic.

• 7 months later...
  • 2 weeks later...
O 28.04.2017 o 15:37, Compton Thugsta napisa艂:

Wybor dlugosci naswietlania ( od 1聽godziny do 24-godzin )聽przez lampy diody, zalezy co tam podlaczycie (MAX. obciazenie to 10 amperow, a maksymalne napiecie聽to 230V dla napiecia przemiennego, a dla stalego 110V.

a ja bym zrobi艂 ju偶 gotowe ustawienia, jakie to zajrzyj do mojego tematu o fotoperiodzie, wtedy ka偶dy od razu wybiera艂 by gotowy plan, tylko np. zmienia艂 godziny startu.

np. fotoperiod 1: 12/12, fotoperiod 2: 16/8, fotoperiod 3: 24h itd.

Programator za 30z艂 to ogarnia

System nawadniajacy, ( zalacza sie tylko wtedy kiedy poziom wilgotnosci gleby spadnie poniezej wartosci podanej przez uzytkownika ). Do niego wystarczy dokrecic jakis zbiornik z woda np. butelke, w tym jeszcze bedzie czujnik poziomu cieczy ( do 4 cm wody), ktory bedzie wyslac informacje o poziomie wody, do aplikacji w telefonie, i na wyswietlaczu, ktory bedzie mozna gdzies zamontowac.

hmm troch臋 zb臋dne... system autopot itp.聽rozwi膮za艂 wszelkie problemy z nawadnianiem, bardziej bym pomy艣la艂 o sterowniku do elektrozaworu... ale to nie m贸j sterownik ;)

System wentylacji, max 10 amperow, 230V dla napieciaa przemiennego, i 110V dla stalego.聽(zalacza sie tylko wtedy kiedy wartosc temp. bedzie wieksza niz ta podna przez uzytkownika聽w aplikacji).

b艂膮d, wentyl powinien chodzi膰 ca艂y czas na minimalnych a w razie gdy robi si臋 za gor膮co lub z zbyt wilgotno powinien przyspieszy膰. Zwyk艂y sterownik GSE za 150z艂 to ogarnia...

System monitoringu, ktory pokazuje wszystkie wartosci, wilgotnosc gleby w danym plancie, temp w srodku box'a i wilgotnosc powietrza w boxie, a takze stan zbiornika z woda.聽( ktory wysyla dane do apliakcji w telefonie, jak i do zewnetrznego聽wyswietlacza, ktory bedzie mozna gdzies sobie przymocowac)

stacja pogody z wifi ;)聽s膮 ju偶 takie i kosztuj膮 oko艂o 120z艂聽

System monitoringu SMS te偶 ju偶 istnieje, mo偶na pod艂膮czy膰 nawet przer贸偶ne czujki np. otwieranie drzwi, okna, dymu itd. ca艂y zestaw drogi bo oko艂o 1300z艂

Teraz pytanie, czy ktos bylby takim czyms zaintersowany, jesli tak to moze聽oczywiscie zasugerowac inne parametry, lub funkcje calego ukladu.

Je偶eli my艣lisz nad tym na powa偶nie i si臋 znasz na elektronice i programowaniu to warto spr贸bowa膰.

Ale teraz kube艂 zimnej wody... Ja jestem fanatykiem gad偶et贸w do uprawy, na Spannabis jestem zawsze i interesuje si臋 nowinkami... Mam sprz臋t za oko艂o 25 tys. z艂 i nie potrzebuje takiego kontrolera... Jest zb臋dny... Dlaczego ? Bo programatory czasowe s膮 tanie, jak kto艣 potrzebuje super programator to wybiera GSE bo obs艂uguj膮 nawet do 12 lamp 600W...聽

Nast臋pnie zdalna stacja pogody, istniej膮 takie w cenach od 130z艂... ale po co to komu ? Skoro i tak montujemy kontroler obrot贸w wentylatora wi臋c za gor膮co nie b臋dzie...聽

Poza tym... ja kupi艂em wentylatory z wbudowanym kontrolerem wi臋c ustawiam sobie wszystko na wentylatorach...聽

Korzystam z autopot贸w, wi臋c samo si臋 uzupe艂nia jak wypij膮 wod臋 z podstawki / tacy, bez pr膮du...聽

Szczerze ? Nie kupi艂 bym takiego kontrolera bo zwyczajnie w 艣wiecie nie jest mi potrzebny...聽

Nast臋pna zapora to cena, ile mia艂by kosztowa膰 ? Ludzie w PL nie maj膮 zbyt du偶o kasy na bajery i jak mia艂bym komu艣 co艣 poleca膰 to zawsze jest na pierwszym miejscu: lepsza lampa, lepszy box, lepszy wyci膮g, system autopot...

Niestety w naszej rzeczywisto艣ci wi臋cej razy musz臋 pisa膰 o dobrej glebie bo ludzie kupuj膮 syf z marketu...聽

Aby nie do艂owa膰,聽super sprawa, zr贸b dla siebie, zacznij na/z tym uprawia膰, dopracowuj, i mo偶e co艣 z tego wyjdzie... ale pewnie jak policzysz to musia艂o by to kosztowa膰 z 1000z艂 minimum. Ja odpadam bo jest wiele wiele innych bajer贸w do uprawy na kt贸re bym wyda艂 najpierw tak膮 kas臋 ;)

A i zapomnia艂em, system automatycznego uzupe艂niania zbiornika = zwyk艂y p艂ywak od zbiornika sedesu + z艂膮czki i ta艣ma do uszczelniania nie wyjdzie wi臋cej ni偶 25z艂, mia艂em taki i spisywa艂 si臋 rewelacyjnie ;)

• Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+