Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ranking PH (2016)


Supreme

Recommended Posts

Założyłem taki temat przed awarią forum, wtedy nie miałem miernika PH i zależało mi na znalezieniu takiego tematu, żeby mniej więcej wiedzieć jaką wodą podlewać roślinę, żeby wszystko było tak jak należy. W końcu PH to istotna sprawa. Teraz dysponuję miernikiem i temat dedykuję wszystkim tym, którzy nie mają miernika PH albo z jakichś powodów nie mogą go nabyć. A wszystkich tych, którzy mają..., zachęcam do dokładania cegiełki od siebie i niech powstanie tutaj pomocna baza.

 

*Wartości PH mogą się różnić w zależności od rejonu - nie jest to potwierdzone info, a czysta hipoteza - nawet jeżeli by się różniły, to w mojej opinii na pewno nieznacznie.

 

Dobrowianka - 7.1 PH

Muszynianka - 6.7 PH

Saguaro (Lidl - niegazowana, mineralna) - 7.8 PH

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podpowiedź:

 

Odstana kranówka, przynajmniej 48h ma pH na poziomie 7.5/6-7.7 - podejrzewam, że tak będzie w większości miejsc. Po dodaniu 1 łyżeczki (5ml) i drugiej zalanej do 3/4, octu jabłkowego (kamis), na 1.5L wody (kranówki odstanej) - daje pH na poziomie 6.3-6.4.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+