Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Autopot system


gigit

Recommended Posts

Z racji tego że ostatnio dość często brakuje i czasu na opieka nad pannami postanowiłem troszeczkę usprawnić uprawe .


Zastanawiałem się dość długo nad systemem nawadniania, bo głównie to jest największą bloczka podczas mojej nieobecności.


Wstępnie wybór  padł na autopty z racji na prostotę systemu i niezawodność


Chciałbym dowiedzieć sie od użytkownik ww  kilku rzeczy, mianowicie :


 


-jaki rodzaj podloze bedzie najbardziej odpowiedni (kokos ziemia czy jakies inne mieszanki ) ?


- jaki czas możne stać pożywka ?


- czy nawozy organiczne od green plant będą się nadawały ?


-czy raz na jakis czas powinno się zostawić rośliny z zamkniętym dostępem do pożywki (przesuszyc je )?


- ogólnie czy system jest warty polecenia czy raczej zdecydować sie na aktywny system hydro ?  


Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do systemu autopot najlepsze nawozy Biotabs plus ziemia light mix wymieszana z perlitem. Prostota to nic innego jak łatwość i przyjemność z upraw roslin.

Słyszałem właśnie , że system doskonale sprawdza się przy Biotabs, jednak dopiero co kupiłem zestaw od green planet i stąd moje pytanie odnośnie ich stosowania. 

Myślę, że pożywka wytrzyma spokojnie tydzień w tanku, Dodatkowo chce umieścić  tam malutka pompkę mieszającą ....

Tylko pytanie czy to będzie dobry  pomysł.....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Napisałem w tej sprawie do green planet email i jest odpowiedź wklejam dla tych co mają podobny problem

Hello,

Thank you for the email. I don't think that Medi-One would be the right nutrient for this type of system. Being an organic fish based nutrient the Medi-One would start composting and smelling terrible within 24 hours in your reservoir. The Massive and Finisher would be fine but you would see some bio film forming within a couple of days. Both of these nutrients have ingredients that would feed microbes in your reservoir.

A straight mineral based nutrient like our Hydro Fuel or our new GP3 3 part nutrient would be the best for that system.

Hope this helps,

Thank you

Wychodzi na to że Medi one raczej się nie sprawdzi ;p ze względu na swój skład, może zaskoczyć mocno nie wskazanym bukietem zapachowym np...

Wracając do tematu biotabs... czy są zauważalne różnice w plonie porównując do mineralnych. Zdaję sobie sprawę, że jakościowo nie ma porównania, ale jestem ciekaw jak sprawa wygląda z ilością

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+