Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Defoliacja - jak i kiedy ją stosujecie?


antystabilo

Recommended Posts

Witajcie,

 

Widziałem wiele grow logów, w których amatorzy całkowicie spaprali sprawę wykonując defoliację zbyt intensywnie i przede wszystkim za wcześnie (nawet podczas veg).

 

Z jednej strony sporo zaawansowanych growerów twierdzi, że doświetlenie topów przez usunięcie liści zwiększa plon - szczególnie w średnich i niższych warstwach planta.

 

Z drugiej strony taki zabieg z pewnością jest stresem dla rośliny, a pozbywając się liści wiatrakowych, usuwamy część bardzo istotnej powierzchni odpowiedzialnej za asymliację promieniowania świetlnego PAR, która odpowiada za fotosyntezę.

 

Jak to jest - czy waszym zdaniem umiejętnie przeprowadzona defoliacja jest bezwzględnie korzystna?

Kiedy i jak ją stosujecie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie bo jak większość skrajnych metoda uprawnych ma ona dwie strony medalu. Z jednej strony jest to poniekąd kaleczenie rośliny i zmuszanie jej do zużycia części energii i wartości odżywczych na regenerację i próbę odbudowy. Z drugie zaś strony umiejętne stosowanie tego typu rozwiązań ma sens, dlaczego? A no dlatego, że nawet liście wiatrakowe mają w sobie THC a obcinanie ich w odpowiednim momencie( 2,max 3 tyg przed końcem) na szczytach oprócz doświetlenia, powoduje u rośliny "krwawienie" i wręcz zalewanie topów i mniejszych liści przy-topowych żywicą. nie jest to mój wymysł, a opinia osób, które uprawą zajmują się od lat i stosowały już praktycznie wszystkie metody uprawy. Reasumując, jeśli wiesz jak to możesz jedynie sobie i plantowi "pomóc", jeśli jednak nie masz o tym rozległego pojęcia- odpuść sobie... i nie mam tu na myśli Ciebie tylko ogół amatorki, łącznie ze mną :P Dlatego ja ucinam jakieś 30-40% wiatraków 2 tyg przed końcem  :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+