Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Defoliacja - jak i kiedy ją stosujecie?


antystabilo

Recommended Posts

Witajcie,

 

Widziałem wiele grow logów, w których amatorzy całkowicie spaprali sprawę wykonując defoliację zbyt intensywnie i przede wszystkim za wcześnie (nawet podczas veg).

 

Z jednej strony sporo zaawansowanych growerów twierdzi, że doświetlenie topów przez usunięcie liści zwiększa plon - szczególnie w średnich i niższych warstwach planta.

 

Z drugiej strony taki zabieg z pewnością jest stresem dla rośliny, a pozbywając się liści wiatrakowych, usuwamy część bardzo istotnej powierzchni odpowiedzialnej za asymliację promieniowania świetlnego PAR, która odpowiada za fotosyntezę.

 

Jak to jest - czy waszym zdaniem umiejętnie przeprowadzona defoliacja jest bezwzględnie korzystna?

Kiedy i jak ją stosujecie?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie bo jak większość skrajnych metoda uprawnych ma ona dwie strony medalu. Z jednej strony jest to poniekąd kaleczenie rośliny i zmuszanie jej do zużycia części energii i wartości odżywczych na regenerację i próbę odbudowy. Z drugie zaś strony umiejętne stosowanie tego typu rozwiązań ma sens, dlaczego? A no dlatego, że nawet liście wiatrakowe mają w sobie THC a obcinanie ich w odpowiednim momencie( 2,max 3 tyg przed końcem) na szczytach oprócz doświetlenia, powoduje u rośliny "krwawienie" i wręcz zalewanie topów i mniejszych liści przy-topowych żywicą. nie jest to mój wymysł, a opinia osób, które uprawą zajmują się od lat i stosowały już praktycznie wszystkie metody uprawy. Reasumując, jeśli wiesz jak to możesz jedynie sobie i plantowi "pomóc", jeśli jednak nie masz o tym rozległego pojęcia- odpuść sobie... i nie mam tu na myśli Ciebie tylko ogół amatorki, łącznie ze mną :P Dlatego ja ucinam jakieś 30-40% wiatraków 2 tyg przed końcem  :peace:

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+