Skocz do zawartości
thc-thc

grower

ph-009(I)A


medykcbd

Recommended Posts

Witam zakupiłem oto ten pehametr, niestety w zestawie miał być preparat do kalibracji oraz płyn do przechowywania elektrod, niestety nic nie ma, również brak instrukcji.

Czy ktoś z was ma ten pehametr a jeśli tak czy mógł bym dostać krótką instrukcję jego obsługi, kalibracji.

PozdrawiamZ

 

nalazłem coś  takiego:

Postępowanie: 1. Zdjejmij kapturek ochronny. Rys. 1 2. Elektrody wypłukaj wodą destylowaną i osusz bibułą filtracyjną. 3. Włącz urządzenie przełącznikiem, który znajduje się na szczycie pokrywy baterii. Rys. 2 4. Zanurzy elektrodę w roztworze do poziomu zanurzenia. Pod żadnym pozorem nie zanurzaj urządzenia powyżej powierzchni, na którym znajduje się wyświetlacz.  5. Delikatnie zamieszaj i poczekaj do chwili, gdy wynik pomiaru się ustabilizuje. 6. Następnie należy wyłączyć urządzenie. Wyczyścić elektrodę wodą destylowaną i załążyć na nie ochronną pokrywę

Kalibracja pH: 1. Zanurz elektrodę we wzorcowym roztowrze fosforanów o pH 6,86 (w 25 ° C) i delikatnie potrząśnij elektrodą. 2. Ustaw trymer za pomocą śrubokręta (niebieski, znajduje się w komorze baterii Rys.3). dopóki wartość roztworu się nie będzie zgadzać i nie zostanie osiągnięta wartość pomiaru temperatury. 3. Zanurz elektrodę we wzorcowym roztworze boraksu o pH 4,01 lub pH 9.18. 4.Trzymaj elektrodę w roztworze przez około 1 minutę – dopóki wartość roztworu nie będzie odpowiadać i nie osiągnie odpowiedniej wartości mierzonej temperatury.

 

Punkt czwarty z postępowania określa żeby zanurzyć elektordę w roztworze ale w jakim??

Czy te roztwory do kalibracji oraz przechowywania elektordy mozna kuić w sklepie akwarystycznym?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pisałem , dziś przejadę sie do akwarystycznego moze maja takie bufory.

Czy przed pierwszym użyciem trzeba robić kalibracje?? Z tej instrukcji która znalazłem w necie wynika że nie tylko trzeba namoczyć w roztworze ale w jakim??

Filmik bardzo dobry ale dotyczy kalibracji ami chodzi o pierwsze użycie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+