Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


BODIM

Recommended Posts

:D    na rynek możemy z tym wejść w każdej chwili. Wszystkie nazwijmy to komponenty mamy na stanie. I chyba w przyszłym tygodniu pojawi się już na Aledrogo. Nad ceną ciągle trwają prace. Myślę że cena sprzedaży będzie gdzieś około 120 zł/szt. za filtr na przepływ do 250m3/h

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Małe co nieco o węglu.

 

 

CTC. Co to jest i czy jest istotne?

 

CTC to czterochlorek węgla. Jest to parametr określający jak 1 kg węgla radzi sobie z jego pochłanianiem (magazynowaniem)

Czterochlorek węgla to najprościej rodzaj rozpuszczalnika. Bardzo niezdrowy, szkodliwy itd. Więcej informacji o nim na Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czterochlorek_w%C4%99gla

 

CTC ma związek z określeniem ilości por (dziurek) w węglu. Im większe CTC tym bardziej porowaty węgiel i tym większa jego skuteczność w pochłanianiu związku czterochlorku węgla. Bo dla innych związków skuteczność pochłaniania będzie inna. 

 

 

Najwyższy CTC dostępny w kraju to CTC 60%. CTC 70% można również u nas (w Polsce) kupić ale tylko na specjalne zamówienie. Najczęściej stosuje się go w respiratorach medycznych. Najwyższe występujące CTC to 120%. Tyle teoria. A jak to się ma w praktyce?

 

Ja osobiście do produkcji filtrów węglowych używam węgla z CTC 60%. Bo taki jest mi najłatwiej sprowadzić do kraju. Kiedyś używałem CTC 55% oraz CTC 50%. Jako, że produkuję filtry węglowe głównie do przemysłu to nie mogę sobie pozwolić na kiepskie filtry (wpływ konkurencji). Ale przyznam szczerze nigdy (a bawię się węglem już 15 lat) nie zaobserwowałem różnicy pomiędzy tymi CTC. A moje filtry wyłapują "ciężkie" zapachy. Np. opary benzyn, styren, aceton, rozpuszczalniki wszelkiego rodzaju stosowane w przemyśle samochodowych i lakierniczym. 

Natomiast w przypadku "lekkich" zapachów (jak w przypadku omawianych na tym forum różnych teorii) to ilość CTC nie ma już totalnie znaczenia. Oczywiście pomijam węgiel gdzie CTC będzie 10 czy 20% ale takich raczej nie kupicie, chyba, że ktoś sprowadzi sobie z Chin taki węgiel i będzie go pociskał na Aledrogo.pl

 

Reasumując. 

1. Nie przejmujcie się parametrem CTC. Nie bierzcie go w ogóle pod uwagę. No chyba że będziecie łapać czterochlorek węgla.

2. Wszystkie węgle na naszym rodzimym rynku i tak mają CTC w przedziale 50-60%

3. Ostateczny klient (Wy) ani nawet dystrybutor (np. ja) nie jesteśmy w stanie w żaden sposób stwierdzić, zbadać, sprawdzić jakie CTC ma nasz węgiel.

4. Dobry węgiel powinien kosztować ok 10-11 zł/kg netto. Jeżeli jest droższy to przepłacacie. Jeżeli tańszy to albo jest kiepskiej jakości (np był regenerowany) albo sprzedawca jedzie na minimalnej marży. 

5. Do oczyszczania powietrza służy węgiel aktywny formowany (link do zdjęcia na mojej stronie, kto chce niech klika kto nie chce niech gugluje TUTAJ LINK )

6. Węgiel granulowany służy do filtracji cieczy. To ten sam węgiel tylko ma inną budowę. 

7. Dlaczego musi być filtr pyłowy przed węglem? Ziarenko węgla ma w sobie dziurki. I te dziurki mają kolejne dziurki itd. I gdy do takiej dziurki dostanie się pył, kurz czy inne zanieczyszczenie mechaniczne to nie będzie miejsca na cząsteczki zapachowe.  

1 gram węgla ma ok 1000 m2 powierzchni

8. Czysty i świeży węgiel ma lekko słodkawy zapach.

9. Węgiel od producenta wychodzi w BigBagach (worki po 500 kg) lub workach 20 i 25 kg. Każda inna ilość zawsze jest przepakowywana.

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie węgla aktywnego to piszcie 

 

Ja mam jeszcze kilka pytań.

1. Jaki jest największy używany filtr węglowy? 

Czy filtr o wymiarze:

średnica zew 327 mm (przyłącze dowolne)

wysokości 1000 mm

dla przepływu do 3000 m3/h

20 kg węgla

czy taki filtr jest sens robić i czy jest nim ktoś zainteresowany?

 

2. Jakie przyłącza są najczęściej używane (100 mm; 120 mm; 150 mm itd)?

3. Czy filtr powinien być sprzedawany sam czy w zestawie z wentylatorem i kanałem spiro?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najcześciej używane to z pewnością 125 i 150mm.

 

Czy pochodzenia węgla jest istotne?

 

PrimaKlima Carbocone

 

Nowy bardzo lekki aluminiowy filtr. Wytrzymałość 30 miesięcy ciągłej pracy. Filtr ten zapewni doskonałą filtracje powietrza  w twoim pomieszczeniu uprawowym i pomoże w neutralizacji pyłku lub niechcianego zapachu. Najlepiej połączyć go z wentylatorem ‘’promieniowym’’ , to proste i w 100% skuteczne.

 

Zalety:

-aluminiowa obudowa
-minimalna na waga
-najlepszy węgiel aktywny z łupin orzecha Włoskiego (Worldwide)
-zoptymalizowany spadek ciśnienia
-żywotność do 2,5 roku
-Super nowoczesny wygląd

 

Specyfikacja:

 

- do układów wentylacyjnych o średnicy 125mm
- wymiary:  h 350mm, przyłącze fi 125mm
- filtrowania do max 480 m3 / godz
- waga 3,2kg 

- wersja Carbocone
- żywotność 30 miesięcy

- maksymalna kubatura pomieszczenia 25m3

 

Maksymalna temperatura przepływu powietrza = 70 ° C

Maksymalna wilgotność przepływu powietrza = 70%

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W przypadku growboxów pochodzenie nie jest istotne. Węgiel kamienny, bitumiczny, antracytowy jest twardszy niż kokosowy a najbardziej miękki jest drzewny. Stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości związków. 

Ale tak jak już napisałem w tym przypadku nie ma to znaczenia. Czy będzie z łupin orzecha włoskiego czy kokosowego czy z kości (taki też robią) czy z węgla kamiennego to zapach z boxa usunie tak samo. Byle był formowany. A jak powstaje i z czego masz TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie do osób będących w temacie.

 

Jak myślicie czy filtr powietrza będący umiejscowiony w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi obligatoryjnie okolo 19 C zaś wilgotność 70%, może być do użycia po przewegetowaniu w tym pomieszczeniu około 3 miesięcy? Warto zaznaczyć, że siatka/gąbka (charakterystyczna dla filtrów) zmieniła kolor z białego na ciemno czarno. Wobec powyższego mam pytanie czy nieużywany filtr, niepracujący, przez 3 miesiące około może być jeszcze do użytku jeżeli chodzi o jego właściwości filtracyjne ? Czy byście sugerowali wymiane węgla aktywnego ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dla filtra węglowego nie ma pojęcia nie pracuje. On zawsze pracuje i zawsze pochłania zapachy. Chyba, że jest szczelnie zamknięty w worku, bez dostępu powietrza. Po prostu węgiel wchłania związki z otoczenia. Czy należy go już wymienić? Najlepiej podłączyć i sprawdzić czy działa. A co do siatki/gąbki. Masz na myśli filtr wstępny przed filtrem węglowym? Jeżeli tak to raczej wymień na nowy. Jak jest ciemno czarny znaczy, że jest zabrudzony. Jak nie będzie go za dużo mogę Ci podesłać za free kawałek fajnej maty dobrej na taki filtr wstępny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+