Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jest sens zastosować patent z rurkami w doniczce


save87

Recommended Posts

Wpadłem na pewien pomysł, być może ktoś stosował już coś podobnego. Chciałbym w doniczce poprowadzić coś w stylu drenażu z jakichś rurek pcv bądź peszla do kabli. Wyglądało by to w ten sposób:

 

- powiedzmy 4 rurki symetrycznie umieszczone pionowo w donicy z ponawiercanymi otworkami które wystawały by kilka cm ponad powierzchnię ziemi. Moim zdaniem mogło by to sie przyczynić do lepszego napowietrzenia korzeni oraz bardziej równomiernego nawodnienia ziemi bo zawsze można by było wlać trochę wody w te rurki.

 

- albo przebicie donicy tymi samymi rurkami ale w poziomie na dwóch albo 3 poziomach również z ponawiercanymi otworkami co skutkowało by tylko w pomocy napowietrzenia gleby w środku donicy.

 

 

Ktoś coś może słyszał na temat podobnych sposobów? Warto takie coś wykombinować? A może zrobić test tego sposobu na jednym pomidorze i mieć porównanie w tych samych warunkach na tym samym gatunku?

Link to comment
Share on other sites

Tu jest taki "napowietrzacz" https://www.youtube.com/watch?v=9v34PDauF9Q

, ale z pompką, to trochę co innego :) . Test zawsze można zrobić, w końcu wynalazcy, pchają ten świat to przodu :D. a jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, najlepiej zrobić to na klonach.

Link to comment
Share on other sites

Niby można i miałem w planach takie tworzyć, ale po przestudiowaniu kilku tematów wychodzi że więcej z tym roboty niż to warte więc odpuszczam i wrzucę pomidorki do zwykłych kwadratów 11l. 

Link to comment
Share on other sites

od jakiegos czasu uzywam air pot-ow i przyznam ze nie bardzo widze roznice, jezeli chodzi o zalety to owszem sa:

 

- ciezko przelac krzaka a to duzy plus

- komfort przy zmianie podloza dla nastepnych plantow, czyszczenie i przechowywanie (sa rozkladane)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiedyś też o tym myślałem ale....  rurki zrobiłem ze słomek do drinków (czarnych) :) góra i dół były otwarte i docięte nieco ponad ziemie w bokach tych rurek zrobiłem również dziurki na całej długości... potem pomyślałem że łatwo będzie również zrobić airpota więc zacząłem eksperymentować nad wyginaniem tych rurek na nodze od stołu (przekrój okrągły) na ciepło suszarką + klej na ciepło z pisteletu + pompka od akwarium:) i wiecie co efekt taki sam jak z airpota :) do obecnej uprawy kupiłem już orginał... ale tylko i wyłącznie z lenistwa :)

 

aha... jezcze kidyś dałem słome zamiast słomek do drinków.... 

 

na brak hajsu jest tylko jedna rada kilka odcinków A. Słodowego :)

 

 

co do różnic z air potem i bez w wilkości krzaka lub ilości plonu.... nie zauważyłem :) jedyne w/g mnie co daje airpot to tylko jak wspomniał @gigit

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+