Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Zamiast CFL - energooszczędne, jakie?


Supreme

Recommended Posts

Yo. Chciałem nabyć CFL, ale w tym jedynym sklepie stacjonarnym do jakiego mam dostęp, jest CFL, który by mnie interesował, ale jest jakoś mało wydajny, przy 125W daje zaledwie około 6k lumenów, także bez szału. 

 

Zastanawiam się poważnie nad tym, żeby zamiast tego CFL założyć po prostu żarówy energooszczędne, tylko nie wiem jeszcze jakie. Coś mi się obiło o uszy, że mogą to być philipsy tornado - tylko dokładnie jakie? Czy wszystkie mają być jednakowe czy może różne? Zależy mi na tym, żeby obyło się bez wymiany oświetlenia podczas całego procesu - czyli od A do Z na tym samym zestawie. - roślina automat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właściwości światła  Moc strumienia świetlnego - 1570  lumen   Kolor - Ciepły biały Temperatura barwowa - 2700  K Efekt świetlny/wykończenie - Ciepły biały Wskaźnik oddawania barw (CRI) - 81 Czas rozświetlania - 0,3  s

 

Taka styknie? BTW - rozumiem, że pisząc flo masz na myśli cały okres - od wegu WŁĄCZNIE z flo, ta?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra, dzięki, ale jeszcze jedno pytanie... ;) Na takiej powierzchni, tak małej, te powiedzmy 6 sztuk będzie strasznie blisko siebie - czy to nie wpłynie na pracę sąsiadujących ze sobą żarówek? Chyba, że pięć i będzie trochę więcej luzu - ~7,5k kelwinów chyba już styknie? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+