Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Oświetlenie co do boxa?


Rawkacanna

Recommended Posts

Witam!

Mam jako taki problem, a może nawet kilka.. :)


1. Jeśli urwał mi się listek przy Akaczu, kiedy ma ok. 10cm- nie wpłynie to na rozwój roślinki?

2.Jakiej wielkości najlepiej będzie zbudować grow box dla 3szt Ak47? Osobiście zbudowałem coś o wymiarach dł 180cm x szer 60cm x wys 140cm

Wystarczy taka powierzchnia? Nie będą się gniotły?

3. Dla lampy hps mnie nie bardzo stać, panele LED też średnio, więc zostaje mi CFL, i nie wiem gdzie kupić odpowiednie, bo jak się nie mylę na taką powierzchnię jak ja mam 180x60x140 potrzebuję 5tys lm, a pojedyńcza lampa philipsa tornado, ta kręcona ma do 2,5k lm.

i nie wiem, czy lepije może podzielić box na 3 części, i do każdegodać osobną lampę, bo gubię się jakie mają być te lampy CFL  co do moich rośllinek...

Już co do tych lumenów na moją powierzchnię to się gubię, niby wyliczyłem, że na moją pow. potrzebuję 54tys lm, ale gdzie z CFL tyle wyciągnę?

 Pomóżcie, doradźcie co i jak :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem żadnym znawcą czy też pro-growerem ale myślę, że jeżeli będą to af to 2-3szt tego rodzaju wystarczą http://allegro.pl/swietlowka-philips-tornado-42w-190w-e27-i5519010456.html, z tym że gdybyś znalazł 100W\150W. Af tak czy inaczej zakwitnie nie istotne przy jakim spektrum światła, choć wiadomo że przy flo lepsze jest czerwone spektrum. Choć możesz też zainwestować troszkę bubu i kupić coś mocniejszego ze zmiennym spektrum światła i masz po problemie. Ilośc lm wylicz sobie poprzez kalkulator, którego nie problem wyszukać z "internetach" ;) Ja osobiście działam na jednej CFL 150W ale ja mam pcBox i jak an razie wszystko idzie ok kwitnie ładnie, Fakt miałem jakiś problem w fazie flo( a przynajmniej tak sobie uroiłem bo odrobinę spowolniło puchnięcie budsów ale to raczej ze względu na fakt, że porąbałem butle i zamiast floresa+pk podlałem 3 razy wodą, głupi płaci dwa razy ;) ) ale patrząc na boxa kumpla, który ma podobne wymiary do Twoich i działa właśnie na CFL(ze zmiennym spektrum) ma wpakowane 3 AF Orange Bud to muszę przyznać, że wyglądają oszałamiająco, i tak też pachną ;) No i wiadomo LST+scrog. Jak już mówiłem nie jestem pro bo sam dopiero drugą ciągnę(pierwszą w PCBox) ale sam spędziłem chyba z 3 tygodnie na forach zanim zacząłem. Niech jakiś bardziej doświadczony się "dopowie" dla rozwiania wątpliwości ;) PZDR

 

P.S. choć lepiej byłoby posadzić 1 max 2 i porządnie i potrenować i czasem możesz an tym lepiej wyjść, nie trzeba być znawcą, wystarczy podpatrzeć fotorelację co niektórych growerów, którzy zamiast pakować na ilość plantów postawili na dobry trening mniejszej ilości i oczywiście nawozy i warunki :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dlaczego ty chcesz 180x60 dla trzech roślin? tyle to na 10 plantów się robi. Do tego taka pow. to minumum hps 600w, bo CFL musiałbyś kupic kilka sztuk 250w albo ściągać z Uk 300w. Odrazu ci powiem, że kasy ci nie starczy. Sama żarówka 250w CFL chodzi po ponad 200 jak nie 300 zł.

 

Jak dla mnie to pomyśl nad boxem o wymiarach ~60x60 to ci wejdą spokojnie 3 donice 11L + nawilżacz, do tego kupisz sobie HPS 150w zestaw to jakieś 200zł wyciąg 150m3h albo 250m3h do tego filterek zrobisz sam lub kupisz i myślę, że bedziesz zadowolony.

Do wykonania polecam ci plyte osb 18mm gruba i do tego dotną ci jak chcesz w liroyu albo cascie.

A jak zrobisz to twoja sprawa :D każdy box to sprawa indywidualna, ale odradzam ci się pchać w tak duży projekt bo utoniesz w kosztach.

 

 pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak to robisz dla biznesu to sobie odpuść!

1. Raczej nie. 

2. Im większy tym lepszy. Do takiego boxa zmieścisz 9 sztuk. 

3. CFL takiej samej mocy co HPS przegrywa i to strasznie a cenowo porównywalnie. 

http://www.growshopjamaica.pl/product/uzywana-lampa-led-400w/?id=2522 Lampa LED, ja taką mam, na początek Ci wystarczy w przyszłości możesz sobie coś dokupić i dołożyć bo można mieć kilka lamp w boxie nie trzeba go dzielić.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ludzie trzymają po jednej roślinie w w boxach 80x80 czy 120x120. Ale wtedy mają zamiast donicy wielkie wiadro z wodą lub jeszcze większe z ziemią, a rośline sadzą typu XXL. Wtedy rośnie bydle jak mała jabłonka. Więc taki box na 3 rośline jak kolego zmontował to jak najbardziej, tylko to muszą być odpowiednie rośliny w odpowiednio dużej donicy. Wtedy to ma sens. Jeżeli ma jakieś 3 małe automaty to wtedy nie ma sensu. A światła potrzebujesz sporo. te 400-600W musi być. Nad każdą rośliną np. HPS 150W, albo dwa HPSy po 250W pomiędzy roślinami. Ale lepiej zrób jak jak Addict powiedział. Box 60x60, HPS 150W i reszta gratów. Zobaczysz że nie będziesz żałował. 

A co to za Ak47, które masz? Od jakiego producenta? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ludzie trzymają po jednej roślinie w w boxach 80x80 czy 120x120. Ale wtedy mają zamiast donicy wielkie wiadro z wodą lub jeszcze większe z ziemią, a rośline sadzą typu XXL. Wtedy rośnie bydle jak mała jabłonka. Więc taki box na 3 rośline jak kolego zmontował to jak najbardziej, tylko to muszą być odpowiednie rośliny w odpowiednio dużej donicy. Wtedy to ma sens. Jeżeli ma jakieś 3 małe automaty to wtedy nie ma sensu. A światła potrzebujesz sporo. te 400-600W musi być. Nad każdą rośliną np. HPS 150W, albo dwa HPSy po 250W pomiędzy roślinami. Ale lepiej zrób jak jak Addict powiedział. Box 60x60, HPS 150W i reszta gratów. Zobaczysz że nie będziesz żałował. 

A co to za Ak47, które masz? Od jakiego producenta? 

 

https://trawkaseeds.pl/?92,ak47-automatic-1-nasiono-feminizowane

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+