Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Plany Na GrowBoxa


Lil Wiz

Recommended Posts

Witam

 

Planuje zakup swojego pierwszego growboxa i rzeczy potrzebnych do uprawy :)

 

Co powiecie na taki namiot:

https://biofarmer.pl/pl/p/Dark-Street-II-60/99

 

Oświetlenie:

https://biofarmer.pl/pl/p/Panel-LED-23W32W-100-MH150W-HPS-/183

 

Możecie mi powiedzieć co jeszcze mam dokupić? Jaką ziemie jakiej wielkości doniczki?

 

I ile ewentualnie pomidorków da radę zmieścić na raz ?

 

Polecacie automaty czy lepiej skupić się na zwykłych femi ?? I czy możecie polecić ciekawe odmiany dla początkujących ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

box jak masz to wez troszke drozszy takijak moj Secrets2  60x60x 170  wyzszy i mozesz wtedy przy dobrym wentylu jechac na 250W a wiecej lumenow to lepsze plony.Musisz dokupic wentyl na ta pow.150m2/h starczy do tego mieszajacy wiatrak najlepiej na klipsie jesli auto to donice od 5,7-7 l wystarcza wejda 4 szt i wiecej nie wsadzaj sztuk bo sie nie oplaca lub jesli sezony to donice 9-11l. Co do ziemi to kazdy ma swoje zdanie i zawsze lepiej samemu wyciagac wnioski na poczatku radze bys wziol jakas lajtowa bez nawozow w skladzie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale mi raczej zależy na panelu Led mniejsze zużycie prądu. Wtedy na taką wysokość będę potrzebował zapewne dwa takie panele? Czekam jeszcze na pomoc wskazówki co zrobić.

Prosił bym tak że o linki do rzeczy które będą mi potrzebne np który wiatrak itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pomyśl nad HPS. Nawet jak nie 250W to 150 też da radę. Taki 150W to koszt 200zł około. Te dwa panele to 1000 :( Chociaż to cholernie dobre panele. Przy koszcie 1kWh na poziomie 40gr, oświetlenie 18/6 non stop, 80 dniach uprawy, rachunek za prąd to jakieś 80-90zł dla HPS 150W. Przy dwóch LEDach to to jakieś 30-35zł. Będziesz musiał trochę upraw zrobić żeby zaczęło się zwracać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No własnie zastanawiam się czy to gra warta świeczki różnica to 800 zł z tym, że nie chce poprzestać na jednej uprawie chciałbym, żeby box był cały czas w użyciu. 50 zł różnicy na uprawie to jak by nie było 16 upraw. Jaka jest żywotność takich paneli bo może się okazać, że przed tym jak zaczną się zwracać po prostu się skończą. 

Lecz z tego co widzę sama żarówka hps kosztuje około 100 zł do tego trzeba doliczyć odbłyśnik zasilacz wiec koszt nie wyjdzie dużo mniejszy niż takiego panelu.

 

A możecie pomóc mi dobrać resztę rzeczy potrzebnych do boxa ?

 

I czy warto zainwestować w takie doniczki czy to tylko pic na wodę ? https://biofarmer.pl/pl/p/Air-Pot-7%2C5L/76

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panel ci się na pewno nie skończy. Ma cholernie długą żywotność. Nawet i 50000 godzin.  Żarówkę będziesz musiał wymieniać po mniej więcej kilku uprawach. Myślę że samą żarówkę 150W, jeżeli dobrze poszukać, to można o wiele taniej dostać niż 100zł.

A doniczki dobre. Sprawdzają się.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zobacz sobie mój grow-log ja w takim namiocie mam wszystko spasowane i mam tam LED400W. 

Taki Led dostaniesz tu http://www.growshopjamaica.pl/product/uzywana-lampa-led-400w/?id=2522

Napisz do nich że Cie podesłałem to może dostaniesz jakiś rabacik:) 

Tak jak koledzy wyżej 4 to maks ja mam 5 i szkoda mi bidulek bo mają mało miejsca.

Airpoty są ponoć super ale hercules też nie są złe a o wiele tańsze.

Wiatrak kup konkretny bo będzie go głośno słychać i o takiej samej mocy musisz dobrać filtr (patrz na wymiary bo są różne a 60 namiot to maleństwo) Ja mam kanałowy 140-200m3/h za 200zł i musiałem go zabudować bo buczał strasznie.

Za 30 zł w Leroy masz fajne wiatraczki biurkowe na usb albo 230W dają rade i są stosunkowo małe. 

Zadzwon do Jamica grow shop tam Ci doradzą i podpowiedzą a jak kupisz więcej na pewno dostaniesz rabat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro ten Led ma 400 W to czy nie można dać ciutke większego namiotu?
Przepraszam, że tak wypytuje ale chce mieć już wszystko przygotowane na dłuższy czas raz a porządnie

Pozdrawiam

 

 

Dostałem odpowiedź od sklepu:

 

DS90 REV2.5 DARK STREET 90x90x170CM

UŻYWANA LAMPA LED 400W

WENTYLATOR PROMIENIOWY PK125CTRL 420M3

FILTR WĘGLOWY ECO 125MM 360-480M3 K2601

PRZEWÓD WENTYLACYJNY ALU/PCV FI 127MM

OPASKA ZACISKOWA 060-165MM

PROGRAMATOR CYFROWY PROSONIC

HORTIMETER MEDIUM STACJA POGODY

DONICZKA KWADRATOWA 11L / 25x25x26CM Ewentualnie Airpoty ;)

NAWILŻACZ POWIETRZA 2.6 L 25W

PLAGRON LIGHT-MIX 50L

PLAGRON TOP GROW BOX TERRA

REGULATOR RT-2C RH

 

Jeszcze taka wiadomość: Jest wyliczenie na zautomatyzowaną wentylację, która będzie utrzymywała odpowiednią temperaturę w boxie. tzn. że jeszcze zmuszę coś dokupić do tej automatycznej wentylacji czy wszystko już tu jest ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lil Wiz
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja napisze tak ze dla mnie led to jakos mnie nie przekonuje latwo to policzyc czyli 400W led zastepuje 250W HPS widzialem w pewnym grow logu zagranicznym ze rzeczywiste zuzycie pradu to 254W wychodzilo czyli troszke wieksze niz HPS250W,a plon zdecydowanie mniejszy niz pod HPSem jedyna zaleta byla temperatura wiec nie wiem czy to sie oplaca.tu masz panel 900W ktory zastepuje400 W HPS http://www.ebay.de/itm/MarsHydro-900w-LED-Grow-Light-IR-Vollspektrum-Hydrokultur-5w-LED-Lampe-/310920585524?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item48644fa134 i ma zuzycie pradu 440W czyli pobiera nawet wiecej pradu a plon napewno bedzie lepszy pod HPS niz pod ledem.Takie jest moje zdanie tak wiec nie wiem czy sie tak oplaca.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przy hps na tą powierzchnię będzie miał z 40 stopni to nie wiem czy można tam wsadzić 400Whps albo 900W LED, który kosztuję 350 euro to jakieś 1400pln + koszt przesyłki. 

Mam tego LED-a i nie żałuję zakupu a za 1,5 miecha zobaczymy ile mi z niego wyjdzie przy i tak słabych warunkach oraz gęstwinie. 

Jak dasz taki wentylator co ja Ci pisałem wcześniej to wystarczy ten będzie aż nad to, ale zawsze jest lepiej mieć zapas. Ten raczej będzie głośny, ale jeżeli ci to nie przeszkadza to będzie git. Pamiętaj że filtr musi mieć taką samą przepustowość jak wentylator.

filtr zamienił bym z Can są lepsze a nie dużo droższe. 

Nawozy polecam Biotabs zestaw startowy i mi fajnie szło razem z Biobizzem ziemią na in. 

Doniczki Airpoty, dużo pozytywnych opinii ale cena duża. 

Jak coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+