Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Co o tym sądzić - 54W E27 led grow light ,Full spectrum


zupelnienikt

Recommended Posts

Co sądzicie o takich światełkach ?

Składa się to z 18 sztuk 3W ledów bridgelux święcących full spectrum co daje w sumie 54 W mocy

Całość zamknięta w "żarówce" z gwintem E27

 

Tak rozkminiam czy by nie zaiwestować w takie coś na potrzeby malego in ale też nie wiem do końca co myślec o takim rozwiązaniu.

 

54W-E27-led-grow-light-Full-spectrum-400

 

54W-E27-led-grow-light-Full-spectrum-400

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W rzeczywistości ma jakieś 28-30W. Plus/minus kilka W. A te diody full spectrum, to nie mam pojęcia jak są zrobione. Niby różne barwy w jednej diodzie? Hmmm. Sam jestem ciekawy jak to działa. Poszukaj takich żarówek gdzie są tylko niebieskie i czerwone diody. Na ebayu są po około 20USD. Przynajmniej kiedyś po tyle stały. I przesyłka gratis. Na takiego boxa 0,6x0,6m to myślę że 4 w zupełności by starczyły.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O red/blue. Np. w stosunku 14 red/4 blue lub 12 red/6 blue. Tam są takie same diody jak w panelach ufo led o mocach 75, 90, 150 czy 300W. Te dwa kolory w zupełności wystarczą. Ktoś tu robił niedawno fotorelację tylko na tych dwóch kolorach i rosło jak głupie. A te FULL SPECTRUM to nie wiem co to są za diody. Nie wiem jak oni całe spektrum zmieścili w jedną diodę. Ale widzę na, że na ebayu pojawiają się od jakiegoś czasu. One poprostu świecą na różowo. Ale z drugiej strony jak niebieskie światło połączysz z czerwonym to też otrzymujesz coś jakby róż. Na tych żarówkach red/blue to widziałem jak ludzie uprawiają z powodzeniem. Na tych różowych FULL to jeszcze żadnej fotorelacji nie widziałem. Wszystko zależy od wielkości boxa i kaski jaką dysponujesz. Nieraz lepiej użyć cfl, nieraz hps a nieraz led. Znajomy np. teraz jedzie na zwykłych żarówkach led 11w 3000K. I rośnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+