Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

GrowBox za 1200zł


Big Plant

Recommended Posts

Witajcie! :)

 

Potrzebuję kompletny zestaw dla moich przyszłych kobiet, chciałbym coś sprawdzonego od bardziej doświadczonych kolegów. Można powiedzieć, że jestem laikiem lecz mniej więcej wiem co z czym się je.

 

Przechodząc do rzeczy, potrzebuję coś konkretnego za 1000-2000zł - pełny zestaw ze wszystkimi pierdołami tak aby to miało ręce i nogi. Najlepiej wszystko z jednego sklepu internetowego aby nie płacić zbyt wiele za przesyłkę.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Towarzyszu  B)

Podaj może wymiary na jakiego boxa masz miejsce, albo moc lampy jaką postanowiłeś zamontować. Pamiętaj o poborze prądu. Albo chociaż powiedz ile roślinek chciałbyś uprawiać? Ja bym raczej sam dobrał sprzęt niż kupował gotowy zestaw. Celuj w Autopoty  i dobre nawozy np. BioTabsy. To wiele ułatwi  :D

Link to comment
Share on other sites

Tak ogólnie to oczekuję na pierwsze nasiona, kilka automatów. Wydaje mi się, że 120x120x200 mi wystarczy, a miejsce to nie problem. Co do lampy to czytałem, że aż tak dużo prądu nie pobierają, te ~90zł na 3 miesiące to nie problem. Chcę konkretny zestaw, tak żeby mi wszystko pasowało i nie musiał się później z tym użerać. Czytałem trochę o tych systemach autopot, jeżeli naprawdę warto to chętnie dołożę parę groszy do tego interesu.

Link to comment
Share on other sites

90 zł na 3 msc? chyba trochę sie przeliczyłeś :) 90zł na miesiąc to spokojnie myślę. mój box łącznie może ciągnie 320w i przez 3 msc do rachunku doszło ok 180zł . box chodzil 18/6 wentyle non stop


box o takich wymiarach jak podałeś myślę ze bedzie Ci ciągnął ok 1kw to przyjmijmy ze płacisz 45gr za kilowato godzinę + 15 groszy przesyłowa to daje 60 groszy, czyli dziennie by ci box ciągnął prądu na wegu lub uprawie automatów (przyjmijmy 18/6)  za ok 10-11 zł . A jakbyś chciał dać np 20/4 to jeszcze więcej.  więc nie wiem czy to jest 90 zł za 3msc. 

Pozdo i z fartem :)

Link to comment
Share on other sites

90 zł na 3 msc? chyba trochę sie przeliczyłeś :) 90zł na miesiąc to spokojnie myślę. mój box łącznie może ciągnie 320w i przez 3 msc do rachunku doszło ok 180zł . box chodzil 18/6 wentyle non stop

 

Rozumiem, zasugerowałem się widocznie opinią innej lampy, moja pomyłka. Odnośnie boxa ktoś pomoże dobrać jakiś zestaw?

Link to comment
Share on other sites

@miki, pamiętaj, że musisz jeszcze mieć wentylatory, nawilżacz, a to też ciąnie prąd. wentylacja chodzi 24 na dobę. Rozumiem, że to Twój pierwszy box. Jeżeli tak to trochę duży jak na początek przygody - ale może to i dobrze ? :)


ten komplecik za 1500 zł z hakiem zajebisty moim zdaniem
wg moich obliczeń 90dni uprawy przy oświeteniu 18/6 wyniosło by Cię na tym zestawie ok 600zł. (ok 200 na miecha) . Jak Ci zależy na niższych rachunkach, to chyba musisz zainwestować w LEDa.
 

Link to comment
Share on other sites

W sumie to rzeczywiście sobie troszkę policzyłem i taka 80x80 żeby mi się z 7 donic zmieściło starczy. Z tym prądem to mnie zaskoczyłeś zleksza, spodziewałem się rzeczywiście mniej...

 

Niech będzie w  takim razie 80x80 i co do wysokości to tak żeby dobre automaty się mieściły. Chyba dobrze liczę, 7 donic wejdzie do takiego boxa?

Link to comment
Share on other sites

80x80x160 i do tego lampa 250w jest idealnie . to ile ci wejdzie zależy od wielkości doniczek. z osprzętem wtedy by ci ciągnelo powiedzmy 300w tak co daje ci wtedy za prąd po max 100zł miesiecznie, ale myśle ze nawet z 75zł by mogłą pociągnąć. zależy jaką masz taryfę za prąd

z 6sciu krzewa przy niewielkich staraniach powinienes mieć ze 100g, a nawet jakbyś miał 50 to chyba i tak tanio za 300zł ? :) Na mieście w tych czasach ciężko o dyche dobrego materiału za taki hajs. 

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że do tej 80 wejdą tylko 2 donice 11l z tego co mi wyszło także to trochę mało.

 

Myślę o tym zestawie: http://growbox.pl/product-pol-1680-Zestaw-ECO-DR90-400W.html

Tylko do tego trzeba jeszcze parownik, dodatkowy wentylator w środku i mierniki. Ktoś podrzuci wszystko skompletowane z linkami?

 

@@

Mam  takie coś skompletowane:

 

http://growbox.pl/product-pol-1680-Zestaw-ECO-DR90-400W.html

http://growbox.pl/product-pol-577-Programator-czasowy-cyfrowy.html

dodatkowe donice + podstawki

dodatkowy worek tej ziemii z zestawu

http://growbox.pl/product-pol-1079-Nawilzacz-powietrza-5-2L-300ml-h.html

 

Ten nawilżacz będzie dobry?

Aha, jeszcze wydaje mi się, że przydałoby się zmienić tą żarówkę na jakąś inną, ta będzie chyba lepsza http://growbox.pl/product-pol-1157-Zarowka-Phytolite-HPS-DUAL-400W.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+