Skocz do zawartości
nasiona marihuany

seedbay

growbox w szafie na ubrania


prządło

Recommended Posts

Zamierzam zacząc uprawę w takiej zwykłej szafie na ubrania, wysokiej, w której można powiesić kurtkę itp :)

 

Wymiarów dokładnie nie znam, ale zawsze mogę boxa zmniejszyć jakimiś kartonami, bo szafa jest dość spora.

 

Chciałbym wstawić do niej 3 roślinki. Niestety mam tylko około 150-200zł na świetlenie.

 

Nie stać mnie żeby kupić żarówkę na wzrost i drugą na flow.

 

Nie stać mnie też na żadne wentylacje itp.

 

Stąd mój pomysł żeby kupić taką żarówkę energooszczędną CFL Phytolite Dual 200W

 

Uda się to? Będą lepsze plony niż na outdoor? Planuję wstawić auto i normalne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z takim funduszem bedzie ciężko Ci poskładac wszystko do kupy. Chyba, że używane gadzety chociaż nie wiem czy sie zmieścisz w 200zł. Do tej żarówki też musisz mieć wentylacje no i reszte, może masz w domu jakieś gadżety. Ja bym Ci oddał wentylator na twoja szafe nawet dwa ale wysylka by Cie kosztowała.

 

Jak nie uzbierasz więcej hajsu to zostaje outdoor i jakaś lepsza ziemia albo dobra miejscówka i preparaty do odstraszania szkodników oraz nawozy organiczne biobizza polecam np: fishmix

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mac, dzięki, pomyślę :)

 

A co z mniejszymi żarówkami? Widziałem w jednej fotorelacji jakieś philips tornado 23w. Mógłbym nimi doświetlić roślinkę lepiej z każdej strony i wyjdzie chyba taniej. Jak to wygląda w praktyce? Co z barwą światła tych żarówek?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem tak ja w tamtym roku miałem w szafie na ubrania zrobiony box z regipsów wys 150 x38x38 na jedną roslinę tak testowo , oswietlenie miałem 3x Tornado 32W ok 6700 lumenów barwa 2700 k i wentylator mieszajacy komputerowy 120 puszczony na zasilaniu 12v , wiadomo z dolu boxa wlot pasywny a góra boxa była tylko nakryta kocem ratunkowym i wentylacja była ok ale odradzam trzymanie ubran w tej szafie przy tak nieprofesjonalnym boxie jak ja miałem bo wilgotnosć na wegu jest spora :), co do rosliny był to NL Auto i nie moge narzekać bo zebrałem ok 30 - 40 g z tego drzewka a bylo ono dosć spore bo z doniczką osiagneło jakies 120cm . Spokojnie mozesz sobie poszukac HPS 70W lub 100W na olx ok 140zł i to napewno jest lepsze oswietlenie niz cfl ale w szafie moze byc trudno utrzymac odpowiednia temperaturę . Ja na cfl nie narzekam sprawdziło sie ale jak sie mówi apetyt rosnie w miare jedzenia :)

 

 

koszty oswietlenia  w moim przypadku :

 

3 x Philips Tornado = 60zł

1 x blacha do pieczenia - 6 zł

3 x gniazda e27 = 8zł

okablowanie = 20zł

programator = 20zł

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lampa sodowa HPS 250w od philips

to powinno wystarczyć na 3 rośliny

wiatraczki komputerowe są po 10-12 zl potrzebujesz minimum 3 takie po 12cm + mieszający

Ewentualnie nawilżacz około 60 zł

Stacja pogody z higrometrem cyfrowa około 30-40 zł

Biała farba na sciany

Ziemia biobizza około 30 zł

Nawozy biobizza około 30 zł

No i jakieś pestki... tutaj wybór jest ogromny

I startujesz

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 22.05.2015 o 20:49, zasobnik napisał(a):

Lampa sodowa HPS 250w od philips

to powinno wystarczyć na 3 rośliny

wiatraczki komputerowe są po 10-12 zl potrzebujesz minimum 3 takie po 12cm + mieszający

Ewentualnie nawilżacz około 60 zł

Stacja pogody z higrometrem cyfrowa około 30-40 zł

Biała farba na sciany

Ziemia biobizza około 30 zł

Nawozy biobizza około 30 zł

No i jakieś pestki... tutaj wybór jest ogromny

I startujesz

ta lampka to juz luksus :) jak na poczatek , przadło pisal ze ma 200zł na samo oswietlenie wiec tu mu zostaje 50zl na wentylatory :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym sadził na polu, jak ta szafa bedzie duża czy jest .. to te 90 w swietłowek to jest nic, minimum to 100w hps cociaz to i tak bardzo mało (sa na groshop jamiaca czy cos) ale wtedy potrzebujesz jeden went wyciag i koniecznie mieszający , programator ziemia farba biala itd..

 

200zl to fundusz na outdoor, moze jakiegos uzywanego sprzetu na poczatek. Ja bym oddal wszystko co potzebujesz mam daleko do Ojczyzny ziomal  :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wszystko już powoli ogarniam. Najlepiej mi wyjdą te 23 watowe żarówki.

 

Jednak nie do końca wiem jeszcze jak to zmontować.

 

Będę potrzebował takich oprawek, tak? GTV oprawka ceramiczna e27-100w

 

I co poza tym? Jaki kabel do tego jest potrzebny?

 

Mam nadzieję że ogarnę podłączenie tego :D Chciałbym złączyć ze sobą tak ze 4 żarówki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+