Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

60x50 box


tencosiedziobok

Recommended Posts

Witaj

 

Bierz dwie żarówki CFL, a dokładniej jedną na wegetacje słabszą i drugą mocniejszą na kwitnienie 

LAMPA / ŻARÓWKA CFL 125W ELEKTROX GROW

LAMPA / ŻARÓWKA CFL 200W ELEKTROX FLOWER

 

A nawozy polecam BioTabs, nie musisz nic więcej do nich dokupywać, nie musisz sprawdzać pH ani EC wody, podłoże możesz śmiało używać do 5 razy. Prawie przez całą uprawę lejesz tylko samą odstaną wodę z kranu, no i masz naturalne palenie :S5:

BIOTABS ZESTAW STARTOWY

Żarówke zamierzam wziąć 125w lub 200w flo co brać? nie mam za duzo kasy, w przyszłośći kupie na grow

A nawozić planuje weg biohomus  a na flo canna pk13/14

Bo ziemie przygotuje w ten sposób ziemia uni dolomit kermazyt skorupki od jajek

Racja, CFL nie ma podejścia do HPS :S5:

 

Tutaj jest kalkulator dla szybszych obliczeń ;) http://trawka.org/kalkulator/

 

Siedzącyobok pomyśl o HPS+cooltuba :)

w przyszłości napewno

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sam niedawno miałem dylemat HPS 150W czy CFL 125/150W. Na CFL'kach jechałem wcześniej, kilka cm od nich też było bardzo gorąco a wydajność znikoma. Do tego 150W połączone z wentylacją i nawilżaczem mieści mi się w granicach 200W i teraz przy 18/6 jest to wydatek do przyjęcia ( mój komputer ma zasilacz 500W, do tego monitor + i inne sprzęty w domu ).

Padło na HPS'a i nie żałuję - lampa od szczytów jakieś 20cm, mieszający i w miarę ogarnięta wentylacja a temperatura póki co nie podskoczyła ponad 27.5*C - box stoi w łazience bez okien, z lufcikiem w suficie gdzie średnia temperatura to 23*C.

 

Za kompletnego HPS'a zapłaciłem coś około 180zł a za 18000 lumenów i takiego kopa dla krzaczków warto pomęczyć się z temperaturą, zawsze możesz zamontować szybę co też nie jest drogim czy skomplikowanym rozwiązaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sam niedawno miałem dylemat HPS 150W czy CFL 125/150W. Na CFL'kach jechałem wcześniej, kilka cm od nich też było bardzo gorąco a wydajność znikoma. Do tego 150W połączone z wentylacją i nawilżaczem mieści mi się w granicach 200W i teraz przy 18/6 jest to wydatek do przyjęcia ( mój komputer ma zasilacz 500W, do tego monitor + i inne sprzęty w domu ).

Padło na HPS'a i nie żałuję - lampa od szczytów jakieś 20cm, mieszający i w miarę ogarnięta wentylacja a temperatura póki co nie podskoczyła ponad 27.5*C - box stoi w łazience bez okien, z lufcikiem w suficie gdzie średnia temperatura to 23*C.

 

Za kompletnego HPS'a zapłaciłem coś około 180zł a za 18000 lumenów i takiego kopa dla krzaczków warto pomęczyć się z temperaturą, zawsze możesz zamontować szybę co też nie jest drogim czy skomplikowanym rozwiązaniem ;)

Narazie pojadę na CFL ma już odbłyśnik zrobiony, w nie dalekiej przyszłości zainwestuje w hpsa cfl się nie zmarnuje bede go używał na grow jak coś 

Dzięki za rade i wsparcie 

A tak nawiasem chce CFL bo mam okazje kupić za 100zl

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie jestem jakimś mega doświadczonym grow'erem bo w trakcie pierwszej uprawy, aczkolwiek mam podobną ilość krzaczków i jeśli chodzi o nawozy dobrym wyborem póki co okazał się starter pack z BioBizz'a za jakieś 40zł bądź droższy ale zachwalany wyżej zestaw Bio Tabs'a - sam się na to skuszę następnym razem. Donica 7l wystarczy, mam i ja ;).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+