Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jak Chronić swoje planty ?

XardaS

Recommended Posts

Witam jestem farmerem od kilku lat i pszechodzilem juz nie jedna uprawe , w tym roku nastawiam sie na out door i mam kilka pytan dla tych zaawansowanych farmerow przedewszystkim , otoz jak zapewnic bezpieczenstwo swoim roslinkom ? glownie mowa tutaj o szkodnikach ! praktycznie co roku ginie conajmniej 50% moich panienienek i wiecej , Slimaki to moj najgorszy wrog aleto nie wszystko , spotkalem sie z czyms takim ze zastalem swoje planty w polowie wykopane z korzeniem ale nie do konca oczywiscie sikalem dookola zeby odstraszyc zwierzeta , a moze to nic nie dalo ? nie wiem co to moze byc , w tym roku nie chce zapeszyc tym bardziej ze lece gruubo , planuje zamontowac siatki druciane czzy tez z materialu dookola plantow , mowicie ze to pomoze ? przed slimakami bede sie bronic puszka z wycietymi kolcami podobno pomaga , . I chcialem sie glownie spytac was jak wy sie bronicie przed intruzami , moze wiecie co przyciaga intruzow i jak temu zabobiec ? moze macie swoje patenty ktore pomoga mi i innym farmerom , jaka lokalizacja jest najlepsza a jaka najbardziej bezpieczna ? ( ŁAKI LASY POLA ) ? bardzo prosze o pomoc , rady , info ,  z gory dziekuje , Pozdrawiam Xardas .

Największy twój wróg chodzi na dwóch nogach i to przed nim musisz chronić. Najlepszą opcją jest jak najrzadziej chodzić na miejscówkę  (koniecznie sam) i nie pozostawiać śladów :ph34r:

Sadziłem wiele sezonów i zawsze ten % odpadał. Trzeba się z tym liczyć i sadzić więcej niż palnujesz zebrać.

To są najbardziej skuteczne metody :)

Na slimaki to Slimakol z Brosa lub innej firmy.Podkopane planty to czesta robota lisa po prostu wabi go jakis ciekawy zapach i kopie sa odstraszacze i inne tego typu chemie w piankach w plynach ale ja wiem czy odstrasza to tak jak pisza produceci sprobowac nie zaszkodzi.Jest jeszcze jeden szkodnik zlodziej i tego to lepiej unikac bo tracisz wszystko nad czym tak ciezko pracujesz.Pozdro!

dziekuje dziekuje , tak oczywiscie przed zlodziejami sie dobrze chowam zreszta sam nim jestem tyle ze nie czaje sie na cudze planty , wiem co to znaczy Zakrywac slady , planty sadze daleko od cywilizacji glownie chodzi mi tu o daleko od drogi i auto tez zostawiam daaaleko , moj problem polega na ochronie plantow przed szkodnikami , i bede musial chyba zastosowac chemie siatke i puszki , tylko teraz czy byle jaka chemia wystarczyla by ? czy najlepiej cos konkretnego ? a moze znacie jakies specyfiki i podzielicie sie nazwa i sposobem uzycia ? oczywiscie nie polecam wystawiania kilku dniowych sadzonek na spota bo one sa baaardzo narazone i moga zginac w ciagu doslownie chwili takie planty tracilem odrazu no chyba ze chowaly sie u mnie w domu albo mialem szczescie , najlepiej tez aby spot byl ze tak powiem pszesuszony wtedy jest mniejsze ryzyko na atak slimaka aczkolwiek zdazaja sie czesto po opadach , a co powiedzieli byscie aby zasadzic planta na drzewie ? ;D jest to zwariowany pomysl ale wydaje sie rozsadny , z minimalnym ryzykiem , zawieszasz donice na drzewie i niech rosnie tylko jest odrazu maly problem WODA przy nalotach slonca i brakiem opadow plant nie pocisnie dlugo Sam , trzeba by bylo na bierzoca podlewac , ale nie stwarzalo by to problemu gdyby bylo sie na 100% pewnym zbiorow i pewnym ze nikt tego nie ukradnie i nic tego nie wpierdoli , teraz tylko zostaja slimaki ktore CHYBA nie wdrapaly by sie specjalnie po planta ale te ryzyko slimaka chyba bedzie zawsze , co o tym myslicie ?

Ja bym nie zostawiał ingerencji ludzkiej w pobliżu, zależy jakich rozmiarów ale lepiej robić kilka mniejszych + środki odstraszające z ogrodniczego, osobno na sarny, na ślimaki itd. Drut czy inna nienaturalna osłona może przyciągnąć zainteresowanie. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+