Skocz do zawartości
thc-thc

grower


zasobnik

Recommended Posts

ok. Optymalne ustawienie jakie tylko mogę. Wiatrak wyciągowy raz na godzinę 10 min. Zaciągowy wyłączony. Mieszający non stop. temp 25-27st C wilgotność 50% :)

nie mogę włączyć wyciągowego na stałe bo temp mam 20-22st C i wilgotność ledwo 20%.. Jak na dworze zrobi się cieplej około 20st C włączę wyciągowy na stałe.

Musi tak zostac i zobaczymy co będzie. Kiełkuję własnie ostatnie nasiono BB i zobaczymy jak pójdzie teraz od początku bo obawiam się że te 2 to zamuliły strasznie i nic z nich nie będzie... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzuć fotkę jak stoi w boxie i uzupełnij informacje: Regulamin - Szpital Cannabis

Box 120/80/60

150W HPS

Nasiona Big Bang Auto Fem

Wentylacje mam ustawioną tak,że wiatrak wydmuchujący powietrze włącza się raz na godzinę przez 10 minut w czasie dnia a w czasie nocy chodzi stale. Robię tak z racji dużych różnic temperatur gdyż box stoi na poddaszu gdzie jest zimno i sucho

Na początku ją trochę przelałem i miałem za małą wilgotność (20%) i wyskoczyły plamy a potem zżółkły te stare liście

Przesuszyłem ją troche nie podlewająć 5 dni i wstawiłem nawilżacz. Teraz wilgotność to 60 % w dzien i 70% w nocy, podlałem ją odstaną kranówką z biohumusem i roślinka wystartowała znowu ładnie ale pokazały się te jasne końcówki.

 

zapomniałem dodać że PH sprawdzę dokładnie jutro, albo po jutrze przy następnym podlewaniu. Przeleje ją wodą o PH 6,0 i sprawdzę co wyleci dołem.

aha... i temperatura w czasie wyłączonej lampy spada to temperatury pomieszczenia czyli w ostatnich dniach 10st C :/

Nic z tym nie zrobię chyba że wyłączę wiatrak ale wtedy musiałbym nawilżacz wyłączać bo robi się gęsta mgła

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

liście te dolne które są takie brzydkie, zżółkły od przelania a nie od wysuszenia... ogarnąłem to juz i roślina się obudziła... ale obudziła się i pokazała nowe całkiem inne objawy jaśniejących końcówek. Wcześniejsze przelanie objawiło się najpierw żółtymi plamkami, które potem poszły dalej w żólte zawinięte końce...ale tylko na starszych lisciach

 

 A to 10 stopni wiem że lipa, ale jest tak w sumie nie dlugo... może 1h max 1,5 bo zanim zejdzie do tych 10 stopni to wzystko jest nagrzane jeszcze.... Później włącza się lampa i jest luz :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zaraz zaraz...

 

 

Wentylacje mam ustawioną tak,że wiatrak wydmuchujący powietrze włącza się raz na godzinę przez 10 minut w czasie dnia a w czasie nocy chodzi stale. 

chyba na odwrót, tak czy inaczej wyciąg powinien chodzić cały czas.

 

Nawilżacz wyłączasz na noc.

 

Minimalna temperatura która nie wpływa na rozwój rośliny to 17 stopni, poniżej spowalniasz wszelkie procesy.

 

Odstaw biohumusa. Tanie dobre nawozy bio: BIOBIZZ TRY-PACK INDOOR ZESTAW BOOSTERÓW I NAWOZÓW 3x250ML

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No właśnie dlatego że temperatura spada muszę wyłączać wyciąg. Jak coś wyciąga to i też samoczynnie wciąga... Zimne powietrze. Ale juz rozkminiłem i jestem w trakcie przeróbki. Box stoi na zimnym strychu. Postawie go nad łazienką w suficie w łazience przekuje dziure i zamontuje rurę, którą zapodam ciepłe i wilgotne powietrze z łazienki. :-) A jako ze w łazience mam słabą wentylację ten system rozwiąże 2 problemy naraz. Wyciągne trochę wilgoci i ogrzeję box podczas ciemni :-)

A nawilżacz wyłączał. Raz nie wyłączyłem na wyłączonym wiatraku i wszystko pływało

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po wielu przeróbkach jakoś dziewczyny żyją. Zamontowany wlot ciepłego powietrza z mieszkania piętro niżej, a dokładnie z łazienki. 

Wszystkie problemy związane były ze słabą wilgotnością i niską temperaturą podczas nocy. 

Teraz gdy zasysa wilgotne i ciepłe powietrze z łązienki wszystko jest git. Tylko wilgotnośc podczas dnia tak do 40%... zobaczymy co będzie.

 

łazienka

 

zaciąg rurą pcv 110mm

 

panienki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+