Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


uczmuczuczbar

Recommended Posts

Siema wszystkim! Mam 3 nasiona Easy Plant xxl a/f. Zamierzam je wsadzić pod lampe cfl 125w phytolite, do boxa 56x50cm, h110. Chciał bym się dowiedzieć o ile większy ma być otwór wlotowy względem wylotu? Czy jeżeli będzie ich kilka mają być mniejsze? Jeżeli tak o ile? Jaki wiatrak i moc zastosowali byście w tym przypadku? Jaka marka jest dobra? Wylot  będzie podłączony do wentylacji w domu. Sorry za jakość zdjęć a szafka wygląda jak wygląda, nie obklejałem ani nic bo nie ma jeszcze wentylacji. Z góry dzięki wszystkim za pomoc. Elo! Zbyt Pozytywna Dla Tego Zakazana!

post-42096-0-61685900-1419973774_thumb.j

post-42096-0-75540000-1419973782_thumb.j

post-42096-0-78550800-1419973795_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najlepiej to przydałby Ci sie HPS150W pod cfl chyba się tylko rozczarujesz.....

 

co do wentylatora to spokojnie starczyłby taki jeśli hałas Ci nie przeszkadza  http://growbox.pl/product-pol-595-Wentylator-osiowo-kanalowy-180m3-h-fi-150mm.html oczywiście jeśli jest fundusz to można zastosować większy ,droższy i cichszy 

 

co do wlotowych to 10 cm od dołu możesz zrobić na tylniej ściance 3, 4 otwory wielkości kratki wentylacyjnej (zawsze można czymś zasłonić , lepiej mieć wiecej niż mniej ;) 

 

zasys na górze i najlepiej jak byś miał do tego jeszcze filtr http://growbox.pl/product-pol-812-Filtr-FLAT-200-250m3-h-fi125.html

 

Takie moje skromne sugestie :) są bardziej doświadczeni więc poczekaj aż się wypowiedzą ;)

 

Zbiór Informacji to początek dobrej Plantacji ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najlepiej to przydałby Ci sie HPS150W pod cfl chyba się tylko rozczarujesz.....

 

co do wentylatora to spokojnie starczyłby taki jeśli hałas Ci nie przeszkadza  http://growbox.pl/product-pol-595-Wentylator-osiowo-kanalowy-180m3-h-fi-150mm.html oczywiście jeśli jest fundusz to można zastosować większy ,droższy i cichszy 

 

co do wlotowych to 10 cm od dołu możesz zrobić na tylniej ściance 3, 4 otwory wielkości kratki wentylacyjnej (zawsze można czymś zasłonić , lepiej mieć wiecej niż mniej ;)

 

zasys na górze i najlepiej jak byś miał do tego jeszcze filtr http://growbox.pl/product-pol-812-Filtr-FLAT-200-250m3-h-fi125.html

 

Takie moje skromne sugestie :) są bardziej doświadczeni więc poczekaj aż się wypowiedzą ;)

 

Zbiór Informacji to początek dobrej Plantacji ;) 

 

 

 

Dzięki za info. Hpsa nie planowałem bo nie mam hajsu na cały zestaw i obawiam się nagłego wzrostu zużycia prądu. Według kalkulatora potrzebuje 14000 lumenów, bdz mi brakować jakieś 1500, lampa ponoć wytwarza 12500. Więc dlaczego koniecznie hps? Przy wysokości szafki rośliny by się chyba usmażyły. Ten wentylator z linka ma wydajność która przekracza jakieś 70m3/h moich potrzeb. Koniecznie musi byc tyle zapasu, czy coś przeoczyłem a filtr jest potrzebny jeżeli wylot bdz dmuchał w wentylacje domu? Czy zwykłe rośliny poradzą sobie lepiej od automata?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak powiedziałem to moje skromne zdanie , jestem początkującym ale co nie co juz przyswoiłem :)

na rachunku róznicy nie zobaczysz prz HPS 150 W a przy plonie już róznica będzie widoczna :P no własnie a propo smażenia to po to jest wentylacja i tak jak pytasz po co Ci zapas , im wiekszy wentyl tym szybsza wymiana powietrza na świeże

co do tego podłaczenia wentylacji domowej to niewiem , niech sie wypowie kto inny na ten temat 

a co do automatów i sezonówek - zdania są podzielone  :big-joint:  ja osobiście automatów nie wybrałem i jak narazie jestem z tego dumny :) co do filtra to również zatrzymuje on niechciane paprochy które mogą chyba wlecieć w wentyl i go zapchać.... 

 

a poniżej takie małe porównanie 

gallery_22514_226_61136.png

 

elo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak powiedziałem to moje skromne zdanie , jestem początkującym ale co nie co juz przyswoiłem :)

na rachunku róznicy nie zobaczysz prz HPS 150 W a przy plonie już róznica będzie widoczna :P no własnie a propo smażenia to po to jest wentylacja i tak jak pytasz po co Ci zapas , im wiekszy wentyl tym szybsza wymiana powietrza na świeże

co do tego podłaczenia wentylacji domowej to niewiem , niech sie wypowie kto inny na ten temat 

a co do automatów i sezonówek - zdania są podzielone  :big-joint:  ja osobiście automatów nie wybrałem i jak narazie jestem z tego dumny :) co do filtra to również zatrzymuje on niechciane paprochy które mogą chyba wlecieć w wentyl i go zapchać.... 

 

a poniżej takie małe porównanie 

http://trawka.org/uploads/gallery/album_226/gallery_22514_226_61136.png

 

elo

cfl chociaż 125w ma realne zurzycie 85w a więc różnica w zużyciu prądu będzie i nie chodzi tu tylko o pieniądze. Gdybym zastosował hps wypaliło by tylko razem z cooltube. Przy h 110cm boxa rosliny po urośnięciu by uschły i myśle ze wentylacja by nic nie dała. Automaty wybrałem dla tego że mam ręką.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przejrzyj growlogi Miś'ia, ma w PC'boxie HPS'a bez cooltuby ;) CFL jest marne, na wega dają radę ale na zbiór dobry nie masz co liczyć.

Jeżeli masz sąsiadów radzę zainwestować w filtr, konopie podczas kwitnienia wytwarzają sporo zapachu, a czasem już na wegu potrafią :)

Jak i gdzie otwory ? Na każdej ze ścian na dole boxa zrób otwory wlotowe, na górze jeden duży na wylot ale dopasuj go sobie do swojego przewodu wentylacyjnego.

Popatrz jak są zrobione gotowe growboxy i już masz mniej więcej jak i gdzie powinny być otwory itd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przejrzyj growlogi Miś'ia, ma w PC'boxie HPS'a bez cooltuby ;) CFL jest marne, na wega dają radę ale na zbiór dobry nie masz co liczyć.

Jeżeli masz sąsiadów radzę zainwestować w filtr, konopie podczas kwitnienia wytwarzają sporo zapachu, a czasem już na wegu potrafią :)

Jak i gdzie otwory ? Na każdej ze ścian na dole boxa zrób otwory wlotowe, na górze jeden duży na wylot ale dopasuj go sobie do swojego przewodu wentylacyjnego.

Popatrz jak są zrobione gotowe growboxy i już masz mniej więcej jak i gdzie powinny być otwory itd.

Dzięki za rady. Mam sąsiadów obok ale nie pod sobą ani nad. Mam własny komin wentylacyjny więc myślę że nie będzie nic czuć, chyba że przez nieszczelność boxa ale filtr na to nie pomorze. Mam drugą taka cflke tylko na weg, czy gdybym dal dwie na raz dało by to cos? Z Hpsem zapoznam sie jak będe miał wiekszą szafe i wsadze do niego  gotowy growbox. Z ta szafa poprostu szkoda mi już hajsu i czasu a chce żeby sobie coś rosło. Więc hpsa bedę dobierał do wymiarów nowego boxa żeby pózniej nie kombinowac jak koń pod góre. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku Tobie Vito i Całej Naszej Zielonej Rodzinie!  :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wal HPS 150w ja daje teraz pod 6 CFL o łącznej mocy 128w i juz widzę, że szału z plonem nie zrobię. Ale będe zadowolony z wszystkiego co zbiorę bo to moj pierwszy grow wiec dopiero sie ucze :) drugi juz robie pod HPSem na 100% :)

Ja też będę zadowolny z mniejszej ilości tym bardziej że mam co palić i szamać z outa  :puff:   Chętnie bym wsadził tam hpsa :puff:  ale wole kupić już pod nowego boxa o takiej mocy jaka mi będzie potrzebna a starą szafke przeznacze na weg. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wal HPS 150w ja daje teraz pod 6 CFL o łącznej mocy 128w i juz widzę, że szału z plonem nie zrobię. Ale będe zadowolony z wszystkiego co zbiorę bo to moj pierwszy grow wiec dopiero sie ucze :) drugi juz robie pod HPSem na 100% :)

Czytałem gdzieś że łączenie żarówek o małej mocy to nie to samo co jedna większa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+