Skocz do zawartości
thc-thc

grower

[śmieszne] Co policja wie na temat marihuany


yahoo

Recommended Posts

 

Pisanie tego artykułu wywołało we mnie tyle samo rozbawienia co smutku, ponieważ jest to dokument zamieszczony na stronach policji w celu edukacji, a także prowadzenia zajęć programowych na temat narkotyków.

Ponieważ moja wiedza na temat narkotyków skupia się głównie na marihuanie, to zweryfikuję informacje podane na ten właśnie temat.

 

Narkotyki – Charakterystyka wybranych substancji – Tak zaczyna się poradnik wydany przez Szkołę Policji w Katowicach.

No cóż, moja wiedza mi nie pomaga, ponieważ nie jestem w stanie zrozumieć co chciał przekazać autor to, że konopie indyjskie są z polski czy to, że konopie siewne to marihuana?

Przywołując ostatnie wydarzenia wiadomo dlaczego policja zatrzymała 22-latka za posiadanie 19kg konopi siewnej. Czy mając takie materiały edukacyjne mogło to się skończyć inaczej?

„Konopie indyjskie to polski odpowiednik Cannabis Sativa – rośliny, z której produkowana jest marihuana, haszysz oraz olej haszyszowy”

Pamiętajcie, że pomimo dokumentów medycznych na temat konopi indyjskich konopie służyły głównie jako materiał do produkcji sznurów okrętowych ( truestory ) Co ma piernik do wiatraka? Konopie indyjskie, z których robiono leki a konopie siewne, z których robiono liny to zupełnie inna bajka.

„Wzmianki o konopiach indyjskich pojawiają się w dokumentach medycznych pochodzących nawet sprzed pięciu tysięcy lat, głównie z rejonów indyjskich, chińskich oraz asyryjskich. Należy pamiętać, że konopie służyły przede wszystkim jako materiał do produkcji sznurów okrętowych (gdyż praktycznie nie gniją w wodzie i są bardzo wytrzymałe). „

Według policji marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami. No proszę was… Dlaczego zatem wsadzacie do więzienia za to, że konsumujemy tytoń?

„Marihuana (termin pochodzenia meksykańskiego – marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami) to susz z młodych liści i kwitnących wierzchołków rośliny, który w postaci sproszkowanej lub zrolowanej jest przeznaczony do palenia w skrętach, fajkach lub fifkach.”

Innymi kanabinolami? Kannabinoidy to substancje zawarte w marihuanie, z których tylko niektóre mają właściwości psychoaktywne a THC posiada ich najwięcej. Autor miał zapewne na myśli, że marihuana ma z reguły mniej THC niż haszysz czy olej z konopi, jednak sposób w jaki zostało to napisane powoduje, że jest to po prostu idiotyczne. To chyba taki relikt przeszłości i wymyślnego nazywania przetworów konopi kanabinolami.

” W porównaniu z innym kanabinolami marihuana ma dość słabe działanie, ponieważ zawartość w niej tetrahydokanabionolu (THC) wynosi od 1% do 15%”

„Haszysz to żywica konopi połączona z tzw. nośnikiem, np. klejem, woskiem, ziemią czy popiołem. Żywice rośliny zbiera się w sposób mechaniczny lub w wyniku obróbki chemicznej. „

No nie, po prostu ku*wa no nie. Z nośnikiem to autorzy powinni udać się do najbliższej biblioteki i korzystając z internetu nagrać sobie informacje, dzięki którym na lekcji „pouczającej” młodzież o narkotykach sami nie zostaną przez nie pouczone…

Olej haszyszowy –

„Wytwarzany w trakcie destylacji zmielonych lub posiekanych liści konopi indyjskich, zawiera do 70% THC, wykorzystywany nie tylko jako środek do odurzania (nasącza się, nim papierosy), lecz również w przemyśle kosmetycznym. Ma postać bardzo gęstej, lepkiej cieczy, czarnej z zielonkawymi przebłyskami, nierozpuszczalnej w wodzie. Używa się go nasączając papieros, w którym należy zrobić kilka otworów, następnie smaruje się powierzchnię odrobiną oleju i okleja papieros nową bibułką dla uzyskania dobrego ciągu. „

Pozostawię to bez komentarza, chwila szukania w internecie i wiadomo skąd takie idiotyzmy mogły pojawić się w takim dokumencie. Autorzy zwyczajnie kopiowali teksty z różnych stron internetowych czasem częściowo modyfikując źródła co doprowadziło do przeinaczenia ich sensu, powodując kompletny bezsens. Wystarczyło, że przeanalizowałem kawałek dotyczący marihuany, żeby stwierdzić, że cały ten dokument nie ma najmniejszego sensu powodująć więcej niedomówień i szkód niż by go nie było wcale.

Policjo, WSTYD!

  • Autor: Tomasz Mackiewicz
  • Źródło: Chwast.net

 

 

Zródło:

wolnekonopie.org

 

Zródło: Narkotyki__Charakterystyka_wybranych_substancji.pdf

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+