Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Apple usuwa popularną grę. Przez marihuanę


Holenderski Skun

Recommended Posts

Twórcy gry o nazwie Weed Firm poinformowali, że Apple usunął ich aplikację ze sklepu iTunes. Wszystko po tym, jak znalazła się ona na pierwszym miejscu pod względem liczby pobrań - podaje CNN Money.


W Weed Firm gracze wcielają się w dilera marihuany Teda Growinga. Uprawiają oni sadzonki marihuany i sprzedaje je unikając policji i gangsterów.


Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz do sprawy.

"Domyślamy się, że problemem było to, że gra była zbyt dobra i została numerem jeden we wszystkich kategoriach" - poinformował twórca gry Manitoba Games.
Chcą powrotu
CNN Money podaje, że Apple nie usunął ze swojego sklepu innych aplikacji związanych z marihuaną. Na przykład Weed Maps pozwala znaleźć najbliższy sklep z "trawką" w pobliżu, z kolei Weed Tycoon umożliwia graczom rozwijanie wirtualnej sieci sklepów z marihuaną.


"Z pewnością jest duża liczba podobnych aplikacji, opierającej się na często nielegalnej działalności" - ocenia Manitoba Games.


Chociaż działalność przedstawiona w grze jest nielegalna, to od pewnego czasu całkowicie legalnie można kupić marihuanę do celów rekreacyjnych w stanach Kolorado i Waszyngton. Przepisy nadal jednak pozostają niejasne, szczególnie w zestawieniu z prawem federalnym.


Producent gry podkreślił, że planuje zabiegać o przywrócenie aplikacji do sklepu Apple po wprowadzeniu zmian

 

źródło: http://tvn24bis.pl/informacje,187/apple-usuwa-popularna-gre-przez-marihuane,432193.html

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+