Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Marihuana powoduje problemy z sercem? Nowe badania


Holenderski Skun

Recommended Posts

Portal dailymail.co.uk, cytując badania, donosi, że palenie marihuany może potencjalnie powodować groźne dla życia uszkodzenie serca i tętnic palaczy w młodym i średnim wieku. Francuscy naukowcy przebadali prawie 2000 pacjentów z problemami medycznymi związanymi z używaniem konopi.

 

Udało się zidentyfikować 35 przypadków poważnych powikłań sercowo-naczyniowych. Ponadto, zarejestrowano 20 ataków serca i 10 razy odnotowano problemy z tętnicami w kończynach i 3 wpływające na naczynia krwionośne w mózgu. 

 

Wniosek dla naukowców jest prosty - palenie marihuany może spowodować potencjalnie śmiertelne uszkodzenie serca i tętnic . 

 

Większość pacjentów stanowili mężczyźni, a średnia wieku wynosiła 34,3 lata. 

 

 - Opinia publiczna uważa, marihuana jest nieszkodliwa, ale informacje o zagrożeniu zdrowotnym wynikające z używania marihuany muszą być rozpowszechnione, a odpowiedzialność za to musi spocząć na podmiotach świadczących opiekę zdrowotną. - mówił dr Emilie Jouanjus z Uniwersytetu w Tuluzie, prowadzący badania. 

  

 - To nieoczekiwane odkrycie zasługuje na dalsze analizy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zastosowanie lecznicze marihuany staje się coraz bardziej powszechne, a niektóre rządy wręcz zalegalizowały narkotyk - dodał. 

 

Wyniki badań przedstawiono w najnowszym wydaniu Journal of the American Heart Association . 

 

Naukowcy przyjrzeli się przypadkom poważnych problemów zdrowotnych związanych z konopiami indyjskimi, zarejestrowane przez francuski Addictovigilance Network, który monitoruje stosowanie narkotyków, między 2006 i 2010. 

 

Wskazują one, że ludzie z wadami układu krążenia okazały się być bardziej podatne na szkodliwe działanie marihuany. 

 

 - Mamy teraz niepodważalne dowody na rosnące ryzyko działań niepożądanych na układ krążenia z powodu marihuany, szczególnie u młodych ludzi - podkreślał Dr Jouanjus. - Dlatego tak ważne jest, aby lekarze, w tym kardiolodzy, zdawali sobie sprawę z tego i rozważyli używanie marihuany jako jedną z potencjalnych przyczyn chorób u pacjentów z problemami układu sercowo-naczyniowego - dodał na zakończenie. 

 


 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+