Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

ATAK POLICJI NA JEDNOSTKę NAUKOWĄ BIOINFOBANK


Miś

Recommended Posts

ATAK POLICJI NA JEDNOSTKĘ NAUKOWĄ BIOINFOBANK I ZABLOKOWANIE EKSPERYMENTU BADAWCZEGO!

 

 

Dnia 30 października 2013 roku bezzasadnie i podstępnie zostało zatrzymanych dwóch pracowników BioInfoBanku pod pretekstem złożenia krótkich wyjaśnień na komisariacie. Podczas przesłuchania dowiedzieli się, że stawiane im są zarzuty „nielegalnego eksperymentu” i „nielegalnej uprawy”. Zatrzymani to pracownik badawczo-techniczny, który w zakresie obowiązków miał opiekę nad roślinami, obserwację i ich ochronę oraz koordynator projektu badawczego Jędrzej Sadowski, pracownicy naukowi Instytutu Badawczego, posiadającego kategorię A (wyróżnieni tą kategorią są wizytówką polskiej nauki w kraju i na świecie). BioInfobank liczył się z tym, że mogą być prowadzone wobec Instytutu i ich przedstawicieli represje. Tylko niepoważne osoby mogłyby ryzykować zdrowie i wolność wykonując to przedsięwzięcie bez odpowiedniego zaplecza i zezwoleń. Uprawa trwała od lutego i wszelkie jednostki policyjne, włącznie z szefem pionu narkotykowego i instytucje rządowe, inspektoraty i komisje były poinformowane – współpraca układała się znakomicie i bez żadnych zarzutów.

 

http://wolnekonopie.org/2013/11/01/atak-policji-na-jednostke-badawcza-bioinfobank-i-zablokowanie-eksperymentu-badawczego/

Link to comment
Share on other sites

Już Janusz wystarczająco zrobił rozgłos i populistycznego pajaca z siebie.

I po ch te afisze? No po co? Na marszu WK we wro w tym roku było moze ze 100osob?

Się uśmiałem jak to widziałęm akurat, tyle suk polic. a ludzi garsteczka haha. No po co komu te afisze się pytam?

Parlamentarzyści cholerni mają zrobić projekt, demokracja bezpośrednia, czy naród jest za czy przeciw, ustawa, głosowanie i po krzyku.

Nie zmienia się nic', jedynie normalizuje i życie toczy się dalej.

 

A ten cały experymnt to o kant dupy rozbić. Szukają łosi, aby przyszli z d. os. i sobie uczestniczyli w super experymencie. Brawo!

 

Link to comment
Share on other sites

Naukowiec-badacz, inżynier oraz doktor osoba wyżej postawiona niż zwykły Biolog i Nauczyciel powinna przede wszystkim reprezentować tę grupę godnie.

 

Zachowywać kulturę języka,  stronić od używania języka potocznego w wypowiedziach i w pełni okazywać szacunek do wszystkich. 

 

Kultura wypowiedzi pisanej i mówionej nie powinna sięgać poziomu podstawówki, a uśmieszki i podśmiechujki w takich sytuacjach działają tylko na niekorzyść grupy -która nie będzie odbierana poważnie do póki osoby poważne się w tym nie wypowiedzą.

 

Reprezentować taka grupę powinna osoba o wysokim poziome wszystkiego, łącznie z czystymi butami i nie ważne jaki ma styl lub design reprezentuje grupę osób zażywających konopie-nikt z osób przeciwnych nie będzie tego traktował jako projekt tylko kolejny ruch by "ujarać mordę" 

 

Pisanie artykułów z powiązaniem innych spraw(Smoleńsk,sosnowiec) jest słabym rozwiązaniem, nie przynoszącym żadnej korzyści, a wręcz przeciwnie jest to żenujące czytając pierwsze wersy nie przyciąga to ani treścią ani poziomem wypowiedzi piszącego który obraża daną grupę nie podobających mu się ludzi.

 

 

Jeżeli tak będzie działać inicjatywa jako teraz wygląda, niestety nie wskórają tym nic-prócz represji z strony władz z których oficjalnie się nabijają. (gdzie ta miłość,szacunek, gdzie ten pokój który ta roślina przynosi, mija się to z celem)

 

 

Palacz konopi w mediach jest przedstawiany jak go widza-stereotyp ciągle jest powtarzany. Ganja jest w mediach kojarzona z Brudem! Narkotyzowaniem się ! i jeszcze raz z brudem. Z melanżami nie imprezami, z osobami niepełnoletnimi, studentami nie kończącymi studiów, żaden pedagog i psycholog jak i grupa ludzi dorosłych nie dopuści do sytuacji jakie widzą na flmika z YT, w TV. Ganja jest powszechnie traktowana jako narkotyk z slumsów, z patologi, a nie z miejscami w których ona występuje.

 

 

Dlaczego nie pojawi się tam badacz który będzie wyglądał, mówił i robił to co badacz powinien.

A kpienie z kogokolwiek czy to zwykłego człowieka czy urzędnika jest zwykle nie na miejscu tym bardziej z władzy, z prokuratury, z sądownictwa, dlaczego jest szum medialny a nie szumią w tych grupach.

 

Niechaj zajmą się badaniem właściwości leczniczych bez palenia-palenie jest szkodliwe, inhalacja tylko daje zdrowotne i pozytywne skutki. 

 

Właściwości spożywcze-przecież w innych krajach w ten sposób się leczą.

Zawsze taki szum będzie, i zawsze będzie on kojarzony tylko z kolejnym pretekstem by się legalnie odurzać, nie leczyć.

 

 

I teraz się tak zastanowić o co oni tak na prawdę walczą-o zdrowie z konopi? Nie widać.

O kulturę palenia, nie widać.

O właściwości pozytywne, zapomnieli jak Bas tajpan wymieniał w swoim proteście co łagodzi.

 

 I teraz od strony całkiem innej, telewizji nie oglądam, ale wiem ile milionów osób ja ogląda są to zazwyczaj kobiety, które siedzą w domu z dziećmi w momencie gdy widzi taki wywiad pierwsze co przychodzi na myśl "boże broń, nie, takich osób nie chce za badaczy, przecież on nawet nie ma plakietki, potwierdzenia-i tak ma mój maż wyglądać, a dziecko-w życiu nie uwierzy w szczytny cel tego co zobaczy.

Wejdzie na stronę główna i zobaczy tekst "nie musimy wam matoły udowadniać że jesteśmy badaczami/instytucja "

Życie, życie powinno podpowiedzieć to aby przedstawić swoją rację trzeba działać obopólnie, a nie impulsywnie, egoistycznie i obraźliwie w kogokolwiek stronę (czy to urzędnik czy osoba chcąca zobaczyć dokument na potwierdzenie autentyczności).

 

I tu w tym tekście nie ważne co mówią ważne że mówią 

Jest zawarta prawda, ważne co mówią, gdy mówią mądrze, a gdy mówią jak mówią lepiej niech do TV sie nie wstawiają bo to tylko szkodzi normalnym ludziom w których  potrafią używać prawidłowo konopi. 

 

Dodam jeszcze że to nie mentalność ludzi ma się zmienić pod wpływem takich działań, tylko mentalność pokazywania prawdy o tej roślinie.

Mentalności ludzkiej się nie zmienia bo każdy i tak ma swoją, można zmienić tylko poglądy. 

 

 

Dziękuję miłego dnia życzę.

 

Link to comment
Share on other sites

Oświadczenie w sprawie badań THC 

W odpowiedzi na doniesienia prasowe dotyczące interwencji Policji w naszej placówce pragniemy przedstawić nasze stanowisko.

 

Zgodnie z naszą wiedzą, GIF nie złożył żadnego zawiadomienia o przestępstwie, a jedynie zwrócił się do Komendy Głównej Policji o przestawienie stanowiska (pisemnej opinii). Nie zostaliśmy dotąd poinformowani przez Policję o przyczynach i celu interwencji, a nasi pracownicy nie zostali dopuszczeni do udziału w czynności przeszukania placówki, podczas których zajęto mienie należące do Instytutu. Nie jest nam wiadome, aby ktokolwiek z przedstawicieli Inspekcji Farmaceutycznej uczestniczył w czynnościach realizowanych przez KWP w Gdańsku.

 

Odnośnie wymaganych zezwoleń pragniemy poinformować, iż od roku jesteśmy w posiadaniu dokumentów pochodzących zarówno od Inspekcji Farmaceutycznej (w tym GIF), jak i innych organów szczebla państwowego, iż jako jednostka naukowa mamy uprawnienie do prowadzenia upraw konopi innych, niż włókniste w celach naukowych (statutowych), a nadto z przepisów powszechnie obowiązującego prawa wynika legalność prowadzenia eksperymentów naukowych zasadnych w świetle aktualnego stanu wiedzy. Surowiec roślinny przechowywany był z zastosowaniem zabezpieczeń określonych przepisami prawa przewidzianych m.in. dla przechowywania broni, informacji niejawnych i środków odurzających, a na jego zbiór i szczegółowe przeznaczenie GIF od 2 miesięcy ma nam wydać zezwolenie, kierując się "zasadą poszanowania praw podmiotu ubiegającego się o zezwolenie oraz zapewnienie sprawności postępowania" (art. 36 ustawy).

 

Podniesienia wymaga również fakt, iż od dwóch miesięcy jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Gdańsku i nie podejmowaliśmy jako jednostka naukowa żadnych działań bez uprzedniej szczegółowej konsultacji z Inspektoratem.

 

Wyjaśniamy sprawę. Jesteśmy w stałym kontakcie z organami prowadzącymi niezależne postępowania. Mając na uwadze dobro naszych badań i dobro postępowania prosimy o powściągliwość w publicznym komentowaniu sprawy. 

Instytut Bioinfobank

 

info z : http://biuletyn.informacji.publicznej.com/entities/dir/10/19

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+