Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Recommended Posts

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

Dzień galaretki

czyli

ciastka z biszkoptem

plastrem galaretki oblane czekolada z masłem konopnym.

• Biszkopciki kupne lub domowej roboty (ja kupiłam dla dzieci bez konserwantów)
  • galaretka wiśniowa 38 g
  • 125 ml wody
  • czekolada gorzka/mleczna 6 kawałków
  • masełko z hashberry 1 łyżka

gallery_27223_392_175166.jpg

Robie galaretkę, galaretkę studzę na talerzu z folia spożywcza, odstawiam na godzinę.Warstwa galaretki musi być gruba (niżej opisałam dlaczego) gdy w planach jest więcej ciastek niż 6-8 użyć podwojonej wagi.
Po upływie godziny wyciągam, ściągam z talerza i za pomocą kieliszka wycinam kołka na ciastka.
Na każdym ciastku kładę żelkę.
Wstawiamy na 30-40 minut do lodówki. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej z dodatkiem masła konopnego, dokładnie rozpuszczam(początkowo myślałam że 4 kawałki plus łyżeczka starczy-niestety trzeba było dodać jeszcze dwie).

Tu chyba najtrudniejszy etap, zanurzanie ciastek w czekoladzie, galaretka pod wpływem ciepła topi się więc warstwa galaretki musi być grubsza, za pomocą szpikulca lub wykałaczki przebić ciastko i galaretkę a następnie zanurzyć w płynnej czekoladzie (można się nieźle pobrudzić) odstawić na kratkę  do odcieknięcia a następnie do lodówki.

gallery_27223_392_2261.jpg

:)

Delikatne i rozpływają się w ustach.

gallery_27223_392_31969.jpg

:hemp_cook: Smacznego :hemp_cook:

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik!
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

• Upvote 1