Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czy to pleśń ? - proszę o pomoc


green_hornet

Recommended Posts

Przepraszam, myślałem że problem jest tak ewidentny że ktoś mądrzejszy ode mnie będzie wiedział na podstawie tego co napisałem co się dzieje. Raz jeszcze podaję informacje tym razem tak wyczerpujące jak tylko potrafię. Jeśli pozostaną jakieś niedomówienia bardzo proszę o pytania.

Gatunek:

Wonder Woman z Nirvana

Critical + z Dinafem

California Hash PLant z Dinafem

 

Wiek:

Niektóre rośliny mają ponad pół roku niektóre miesiąc czy 2, w tym przypadku nie ma reguły, ponieważ mam np. półroczne matki które są zdrowe i 2 miesięczne które są chore i odwrotnie.

 

Box:

14 m2 – ale matki zajmują 4 m2 – są dość gęsto posadzone, ponieważ z obawy że choroba pożre mi rośliny i zostanę bez matek posadziłem więcej nowych.

 

Wentylator:

Wentylator kanałowy 600 metrow /h

 

Doniczki:

Dorosłe rośliny mają dniczki 15 L

Młodsze matki 5 l Doniczki

 

 

Lampy Led:

2 x LED Grow Light SP111D-210W

 

 

Podłoże to mieszanka mniej więcej:

  • 6 ,5 części ziemi

  • 1,5 części perlitu

  • 1,5 części piasku

  • garść dolomitu

Woda:

Odstana kilka dni woda ,PH 7.8 ppm 178

 

Podlewam raz na kilka dni ale porządnie z dodatkiem nawozów jaki pisałem

GHE One Part i Bloom w proporcjach 7,5 ml / 10 L wody – Grow , 2,5 ml / 10 L wody Bloom zgodnie z zaleceniem producenta do każdego podlewania.

 

 

Temperatura przy szczytach ze względu na użycie LED jest praktycznie taka sama jak w pozostałej części pomieszczenia, aktualnie 20 C podczas upałów około 26-27C

 

Wilgotność:

wilgotność w pomieszczeniu 65 – 75 %, w zależności czy rośliny były podlane czy nie oraz jaka pogoda jest na zewnątrz, pomieszczenie ma wlot świeżego powietrza z zewnątrz. Dodatkowo pomieszczenie isłuży jako pomieszczenie do klonowania więc wilgotność może być wyższa w okresie klonowania, jednak wentylator kanałowy 600m/h daje radę

 

Fotoperiod:

18/6

 

 

Trening:

Podcinam szczyty co jakieś 2, 3 tygodnie przy klonowaniu lub gdy są za wysokie

 

 

Problem jak pisałem zaczyna się na dole roślin i idzie ku górze co widać na zdjęciach

 

 

Co spowodowało problem:

Być może za duża wilgotność gleby ? Podlewam je dość obficie, nadmiar wody wylewa się na podstawkę. Być może przykłada się do tego również dość gęste umiejscowienie obok siebie matek przez co nie ma wystarczającej cyrkulacji powietrza, choć cały czas wentyluje je stojący wentylator o średnicy 40 cm

 

Jakiś czas temu trzymałem matki w systemie hydro, który sprawdzał się świetnie, matki były potężne rozrośnięte i nie było w ogóle problemów z tą chorobą, niestety ciężko robi się klony z matek hydro przy (przynajmniej w moim przypadku), odszczepki miały bardzo miękkie i soczyste łodygi w przeciwieństwie do zdrewniałych odszczepek z matek z ziemi. Przez to że były miękkie 80 % klonów gniło przed ukorzenieniem się w odróżnieniu od klonów z matek z ziemi 90 % ukorzenia się, dlatego wróciłem do hodowli matek w ziemi.

 

Raz jeszcze proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, myślałem że problem jest tak ewidentny że ktoś mądrzejszy ode mnie będzie wiedział na podstawie tego co napisałem co się dzieje. Raz jeszcze podaję informacje tym razem tak wyczerpujące jak tylko potrafię. Jeśli pozostaną jakieś niedomówienia bardzo proszę o pytania.

 

Problem jest zawsze problemem, a porządek w papierach musi być, po to sa regulaminy by się ich trzymać, i mimo iż odpowiedz jest prosta nie oznacza to, że niepowinieneś 3mać sie procedur :)

 

Box:

14 m2 – ale matki zajmują 4 m2 – są dość gęsto posadzone, ponieważ z obawy że choroba pożre mi rośliny i zostanę bez matek posadziłem więcej nowych.

 

Wentylator:

Wentylator kanałowy 600 metrow /h

 

 

Jesteś pewny tych danych ? Jeśli tak to potwierdza sie to o czym myślałem, masz za słabą wentylację i za słabe oświetlenie, + co z tego wynika wysokie %RH jesli nie w dzien to w nocy na bank, gdy takie coś wystąpiło u mnie właśnie tak postępowałem i problem zniknoł i w twoim przypadku też tak bedzie tyle ze na 14m2 takich 600m3/h wentylatorów to ty z 5 byś potrzebował + więcej swiatla,

wniosek ? Zmiejsz boxa

 

Jakiś czas temu trzymałem matki w systemie hydro, który sprawdzał się świetnie, matki były potężne rozrośnięte i nie było w ogóle problemów z tą chorobą, niestety ciężko robi się klony z matek hydro

Bzdura, nie wazne jaki to klon każdy ukorzenisz, a to, że niewychodziły Ci po prostu za młode klony pobierałeś i z nieodpowiednich części roślin

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

RH czyli wilgotność względna ? Czy wstawienie koło roślin elektrycznego pochłaniacza wilgoci dało by radę? Czytałem gdzieś że lampy Led mają niską penetrację stąd niedoświetlenie dolnych partii roślin, czy zamontowanie kilku świetlówek  na ścianie tak aby świeciły w dolne partie roślin wystarczyłoby ? NIe chcę rezygnować z ledów...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+