Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


Xtreme_Pro_Grower

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie pisze to z wlasnych doswiadczen wyciagnietych z uprawy w tym substracie co musicie kupic zeby pozniej nie bylo niespodzianek ze rosliny wam nie rosna lub maja powolny wzrost  

 

pierwsza rzecza jaka musicie kupic przede wszystkim to

 

1.najwazniejsze to folia gruba czarna budowlana najlepiej bo jest mocna wykladajcie nia spod boksa poniewaz kokos podlewa sie codziennie i czasami nawet jak sa podstawki to sie z nich wylewa mozna tez zrobic maly kąt zeby woda splywala wam w te najnizej polozone miejsce i mozna ja bylo zebrac ja to robilem gabka i dawalem do miski nadmiar az folia byla sucha  po jakims czasie lub nawet z rana po podlaniu i zebraniu nadmiaru pozywki z folii moze a raczej bedzie ona tam tez bo przez noc splynie cala reszta  ktorej kokos nie przyjął ta folia uratuje wam du*e przed zalaniem sasiadow i przypalu ktorego wam nie zycze ja ją zastosowalem i jestem mega szczesliwy ze o tym pomyslalem :laugh: nawazniejsze jest to zeby nie miala zadnych diurek sprawdzcie ją najdokladniej jak potraficie

wazne jest to zeby byla wywinieta na boki scianek boksa  bo to tez jest bardzo wazne 

 

2.podstawki pod doniczki sa bardzo wazne bo nie wydaje sie wam ze ich brak moze nieco irytowac w trakcie podlewania jak trzeba bedzie zbierac jej nadmiar z tej wyzej wymienionej folii bo jednak bez podstawek nazbiera sie jej troche ;)

 

3. automatyczne podlewanie bardzo wazne bo rosliny musza miec wilgotno przez caly czas ja je podlewam codziennie po dwa razy rano i wieczorem ale mam 14 kwiatkow i jest to troche meczace przy takiej ilosci polecam ten system przy wiekszej ilosci roslin startujac od 10 krzaczkow ale jesli ktos chce to tez moze sobie kupic taki systemik jak ma powiedzmy 6 kwiatkow lub po prostu nie ma czasu wczesniej wstawac i pozniej zasypiac ;)

 

 

4.substrat a wiec tak moze to byc substrat z canny lub tańszy w workach 100l z domowej uprawy albo taki w kostkach bez roznicy  ale trzeba go najpierw dobrze przygotowac musicie wtedy wykonac jedna rzecz ktora opisze ponizej w punkcie 5.  :)

 

 

a ). kokos ktory dodaje sie do doniczki musi byc wilgotny lub nawet mokry poniewaz jesli doda sie go w formie suchej to zacznie pęczniec i bedzie zbity w trakcie jego podlewania i rozwoj korzeni bedzie utrudniony przez co bedzie wolniej rosnac

 

b ). dodatki do kokosu takie jak perlit lub kermazyt tez sa bardzo dobrym rozwiazaniem do polepsza sie drenaz  w podlozu jesli ktos zdecyduje sie na perlit najlepiej jest go dac 30 40 % i wymieszac go z substratem mozna rowniez dac kermazyt dac go na dno doniczki na jakies 4 5 cm wysokisci wymieszac nieco z substratem i dac na wierzch zeby woda  nie parowala tak szybko z podloza  

 

 

 

5.buforowanie kokosu bardzo wazna jak nie jedna z najwazniejszych rzeczy ktora trzeba zrobic ja jej nie zrobilem i to byl moj wielki błąd trzeba to zrobic przynajmniej przy tym tanszym ale canne lepiej tez zbuforowac i mozna spac spokojnie mozna to zrobic za pomoca buforu coco z canny ktory jest w wiekszosci growshopach 

 

6.pożywki kupic nawozy mineralne ja mam canne coco a i b ale mam jeszcze ghe flora series i zastanawiam sie nad przejsciem na nie ale z lucas formula ghe flora series in coco jak to wpiszecie w google lub skopiujecie zaraz wam sie wyswietli wiele artykułów  na temat tego stosowania

 

a). enzymy sa bardzo wazne w kokosie pomagaja roslinie w przetwarzaniu starych korzeni i zamieniaja celuloze na pokarm i łatweo przysfajalne cukry jest to bardzo istotne w substracie kokosowym mozna kupic cannazyme ,power zyme , sensi zym , czy cos innego nie ma reguły to musi byc 

 

b ). wazna rzecza tez są witaminy i amino kwasy ja uzywalem do tego super vit z hesi ale mozna tez pokusic sie na super thrive tylko jego sie daje maksymalnie od 3 do 4 razy w ciagu calego zycia rosliny jak znajde ten artykul to go tu dodam  ;)

 

mozna dokupic go tez do tego super vitu bo jestem przekonany ze ma bardzo wiele innych skladnikow ale najlepiej jest zrobic przerwe w stosowaniu oby dwóch na raz w dzien podawania super thrive nie dodajemy juz super vitu do wody czy oprysku i na przemian 

 

 

c).stymulatory na wzrost korzeni mozna uzyc root complexu ja go stosowalem ale mozna rowniez uzyc rizothonic lub root bastic tez z tego co inni growerzy mowili ze jest bardzo dobry 

 

d.) ph - minusowi nie rowny a juz to tlumacze jest to tez bardzo wazne zeby miec dwa rodzaje tego preparatu na wegetacje azotowy a na kwitnienie fosforowy co jest tez bardzo wazne a zmniejszy do minimum pozniejsze problemy dostepny jest z firmy hesi z tego co dobrze pamietam :)

 

7. mierniki stalowa zasada bez nich nie ma co sie nawet bawic w kokosie to jak jazda na rowerze bez roweru po prostu sie nie da :D  miernik ec jest bardzo wazny bo ec mojej kranowki to 0,9 z hakiem wiec dosc wysoko jak na kranowke trzeba  zakupic rowniez ph metr mozna kupic tanszy z ghe w kroplach ja go uzywam i nie nazekam bardzo dobry i tani sposob maksymalna roznica to +/- 0,5 ph ale jak ktos jest perfekcjonista lub na 100% chce wiedziec jakie jest dokladnie ph moze sobie kupic miernik elektryczny ale musi sie liczyc z tym ze jest drozszy niz ten w kroplach :)

 

8.tu moze byc pies pogrzebany bo woda jest bardzo wazna ja daje kranowke ale przez to ze ma ec 0,9 to nie moge za wiele dawac nawozow mozna kupic normalna butelkowa wode z biedronki w bankach 5L ktora ma ec 0,3 ale z perspektywy czasu i pieniedzy oraz noszenia jej nie oplaca sie kupowac jakiejkolwiek wody butelkowej no chyba ze ktos ma pare kwiatkow to tak czemu nie ale na wieksza ilosc roslinek to po prostu sie nie oplaca lepiej jest zainwestowac w system odwroconej osmozy RO 6 lub jak kogos nie stac na taki wydatek moze kupic tansza wersje osmozy akwarystycznej ktora nie filtruje tak dobrze jak RO 6 ale jest duzo tansza w stosuknku do lepszego kolegi ro 6 ktory jednak troche kosztuje 

 

9. temp wody do podlewania jest bardzo waznym elementem wartosci ec i ph poniewaz jak temp wody sie zmienia to wartosci ec i ph tez ulegaja zmianie a wiec najlepiej jest podlewac woda letnia mozna ja wlozyc do boksa na pare godzin lub caly dzien jak jest zimna zeby ja podgrzac w najprostszy sposob woda najlepiej jak ma od 20 do 22 c ph dla fazy wegetatywnej ustawia sie na 5,5 / 6 a w czasie flo 6 / 6,5 lepiej jest na przemian podlewac raz woda raz nawozem bo to co mi sie stalo to jest jaks masakra po wyciagnieciu ich z doniczek po namowie pewnej osoby na forum  zrobilem jak kazal wyciaglem planty z doniczek i rozbrylilem zbity kokos ale na nastepny dzien po podlaniu wygladaja makabrycznie wszystkie maja popalone zwiedle liscie i sa opadniete niektore sa brazowe inne zolte a po sprawdzeniu ec pozywki z podstawki okazalo sie ze jej ec ma 7,5 co jest maksymalnie toksyczne przez podlewanie tylko pozywka bez podlewania na przemian woda zasolenie doszlo do takiego poziomu ze sa nikle szanse na to ze odzyja zrobilem im flusha kazdej po 15 litrow samej wody o ph 6 jesli nie przezyja to bedzie dla was przestroga zeby nie podlewac caly czas nawozem tylko na przemian z woda jesli odzyja napisze to tu i wstawie zdjecia z tego jak wygladaly po tym rozbrylaniu jesli w ogole przezyja :(

 

mysle ze was ten poradnik uchroni przed problemami ktore mialem u siebie i nie popełnicie tych samych bledów co ja wiec bedziecie juz mieli wszystko przygotowane jak nalezy jesli zastosujecie wszystkie madrosci ktore wam wyzej napisalem

 

pozdro panowie i powodzenia w tworzeniu lepszego jutra   :indiana:

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+