Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Out, wyciągające się sadzonki.


GreenPromotor

Recommended Posts

Siemanko growerzy. Dawno was nie odwiedzałem!

Postanowiłem w tym roku zrobić outa, już drugi raz, aczkolwiek zawsze robiłem indoorki. Teraz mam problem bo przy zeszłej uprawie do przetrzymania roślinki w domu miałem boxa, a co za tym idzie dużo światła dla przyszłych pań, a teraz mam tylko parapet i widzę od razu, że zaczynają mi się wyciągać. Co sądzicie o tym? Jak zaradzić nie mając boxa? 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za wiele nie poradzisz bez boxa. Skoro masz tylko parapet, to postaraj sie znalezc na nim jak najbardziej naslonecznione miejsce i w nim trzymac sadzonki. Wyciagac sie i tak beda, bo ciezko na parapecie o caly dzien slonca. Mozesz podsypac troszke ziemii, tak zeby troszke mniej lodygi wystawalo nad jej powierzchnie. Ale generalnie jak je potrzymasz tydzien w takich warunkach, to nie bedzie znowu tak najgorzej. Ewntualnie po przesadzeniu na spota podsyp troche lodygi, a reszte o ile bedziesz mial dobrze naslonecznione spoty to krzaki sobie odbija ten start i dadza sobie rade.

P.S ze zdjecia wyglada ze okno nie jest najgorzej naslonecznione, ale doniczki trzymasz troszke ponizej jego poziomu, dodatkowo scianki rzucaja troche cienia na krzaki, co tez bedzie sprzyjac wyciaganiu sie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

za mało słońca , szukają jego i sie wyciągają , rób boxa na szybko karton plus jakiś kompakt 22wat / 1600lum wystarczy żeby przystopować jej wzrost w zwyższ . jesli nie masz miejsca na tego boxa poszukaj słońca w innym pokoju lub daj je na spota bo zobaczysz , zrobisz jak mój brejdak w tamtym roku po 12cm łodygi z dwoma listkami hehe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 tygodni później...

Otóż ostatnio wiadoma była pogoda a dla mnie był to czas siewu i planty cały czas w domu i się powyciągały, mniejsze po 3cm kiełki nad ziemią a największe po 5cm, ale teraz już ma być pogoda, i chciałbym was spytać...

 

1. Duże straty przez to będę miał ?

2. Zastosować w niektórych LST ? Przy wycągniętych się opłaca, tak ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+