Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

(NIE)Pierwszy Growbox - co sądzicie?


DemonTHC

Recommended Posts

Siemano. Miałem Growboxa wiele razy. Raz w pudełku po butach 20x25x40cm, plon zebrany starczył na raz (zeebrany jak włoski jeszcze białe były), inny box większy ale roślinka okazała się facetem. Było wiele prób ale teraz postawiłem że zrobię coś lepszego. Sam box to prowizorka ale będzie lepszy. Chciałbym abyście polecili czy taka specyfikacja się nadaje i co zmienić.

1. Wymiary: 30x30x40cm - Pudło po głośnikach
2. Oświetlenie: Żarówka energooszczędna POLUX 85W 6390lm, barwa 2700K (na pudełku pisze: HP S 85W E27 2700K POLUX) - kupiona za 70zł w OBI smile.png
3. Wentylacja: WLOT: Otwory przy drzwiczkach wynikające z ich niedomykania się do końca. WyLOT: Vents 100S (podobno przepustowość 50-100).
4. Doniczka - Zyczajna jakaś powiedzmy 5l. Na razie jest w niej 10 mini roślinek z czego zostanie jakieś 6 (reszta martwa prawie), pójdą do większej doniczki, potem wywalę facetów a zostaną babki. Ewentualnie po prostu wszystkie wywalę a kupię 1 nasionko jakiegoś automata
5. Ziemia - najtańsza ze sklepu
6. Nawozy - brak
7. Box oklejony folią białą 

Roślinki stały z tydzień na parapecie. Ogólnie proszę o opinie co do samego BOXA a nie roślinek bo te i tak pewnie będę zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Wystarczający box,

2. 85W będzie się bardzo mocno grzała może być tak że nie ograniesz tematu ja miałem w boxie 55W poluxa 20x30cm i zebrałem plon z jednej rośliny chyba 12g, a i tak był problem z temperaturą

3. wszystko zależy od w/w światła

4. Doniczka nie musi być taka duża, spokojnie wystarczą tobie dwie doniczki po 2litry, pamietaj im niższa doniczka tym lepsza.

5. Jak już nie będziesz używał nawozów to zaopatrz się przynajmniej w dobrej jakości ziemie nie musi być to Canna. Może to być ziemia uniwersalna Kronen z nawilżaczem, 20l kosztuje 8zł

6. Jak zastosujesz taką ziemie na początku nie będziesz musiał stosować nawozów ale później lepiej coś kup lub jak masz w domu nawóz do kwiatów zielonych to zastosuj jak pisze na butelce. Jak już roślina będzie kwitła to kup tani nawóz do kwiatków kwitnących np Planton K

7. Spokojnie wystarczy.

Pierwsza rzecz jaką muisz zrobić to zaopatrzyć się w czasomierze, najzyklejsze takie analogowe, dzięki czemu ustawisz fotoperiod roślin np 12 godzin lub 18godzin. U ciebie pasuje dać 1tydzień 18/6fotoperiod a później już odrazu 12/12. Bo jak tego nie zrobisz to możesz się nie zmieścić w boxie. Jak to będziesz miał dobrze mieć teromoetr cyfrowy na kabelku który wsadzisz do boxa i bedziesz wiedział jaka jest temperatura. Temperatura będzie w dużej mierze zależała od twojej lampy i wg mnie będzie bardzo ciężko ogarnąć. Wentylator który podałeś nie jest cichy i jak chcesz aby było cicho to raczej nie będzie idalnie cicho. Najlepij podłącz wszystko i będziesz wiedział jaka jest temperatura. Wylot musisz zrobić w górnej cześci koło lampy tak abyś szybko wywalił ciepłe powietrze z boxa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wylot mam idealnie na przeciwko lampy. Wiatrak faktycznie trochę wkurza, ale da się przeżyć. Na dole przy wlocie aż czuć jak zasysa zimne powietrze. Termometr miałem lecz zniknął więc zakupię nowy. Na razie planuję zakupić dobrą ziemię, jakiegoś Biohumusa, Ripen oraz nasionka Haze 2.0 automatic (jedno czy dwa). Programator mam analogowy za 8zł. Na razie roślinki szły na 24h ale jak mówiłęm jest ich 7 i są to noName z paxa. Są testowe aby obadać czy światło da radę i jaka temperatura. Z wiatraka aż bucha ciepłem więc dobrze zasysa. Patrząc ręką jest o wiele chłodniej jak kiedyś a kiedyś miałem 36 stopni i było czuć na ręce, teraz prawie nic nie czuć. Myślę że po weekendzie już będzie termometr, dobre nasionko, ziemia, nawóz i Ruszamy

Filtr na koniec jakiś z maty z okapu czy nie wiem jaki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+