Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie które mnie od dłuższego czasu nurtuje.Czy można nawozić rośline w czasie kwitnienia dolistnie? Pytam się ponieważ na spocie jest dosyć dużo pomidorów i bieganie z wiadrami zajmuje mi około 2 godzin a pozatym przy tej pogodzie jaka jest teraz nie mam jak podlewać a chciał bym nawozić roślinki w jakiś sposób bo zaczynają zawiązywać się topy. Problem z faza wzrostu i nawożeniem rozwiązałem za sprawa Bebooka , która polecił mi azofoske i muszę przyznac , że zajebiscie się spisuje. Czy możecie coś doradzić? Znalazłem taki artykuł w internecie ale nie wiem jak się do nie ustosunkowac.:

 

NAWOŻENIE DOLISTNE

Czy nawożenie dolistne jest niezbędne?
Brinka

Nie jest to konieczność. Roślinom wystarczy system korzeniowy do pobrania ze środowiska wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Jednak na liściach znajdują się aparaty szparkowe dzięki którym rośliny mogą pobierać rozpuszczone w wodzie substancje odżywcze także tą drogą. Aparaty te wspomagają także parowanie i wymianę gazową roślin.
 
Istnieje jednak wiele zalet dolistnego nawożenia roślin w porównaniu do drogi przez system korzeniowy. Przez liście nawozy wykorzystywane są 20 krotnie wydajniej. Wszystkie składniki trafiają od razu do miejsca swojego przeznaczenia. Droga przez system korzeniowy wykorzystuje dużo mniejszy procent składników jakie na nią trafiają.
Kolejna zaletą jest szybkość ich działania. Ta droga podania jest wielokrotnie szybsza od zwykłego dokarmiania roślin. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w sytuacjach, w których występują jakieś niedobory wymagające natychmiastowego uzupełnienia.
 
Ogólne zasady mówią, że do oprysków stosuje się zwykle 25% roztwór zalecany do podawania doglebowego. Ogrodniczy często do oprysków wykorzystują wywar z fusów herbacianych, który zawiera wiele cennych składników oraz sprawia, że rozwija się korzystne życie mikrobiologiczne. Opryskuj rośliny zaraz po zapaleniu lamp. Nie opryskuj częściej niż raz na tydzień. Zaprzestań tego sposobu odżywiania roślin po czwartym tygodniu kwitnienia.
 
Podczas oprysków możecie nieco zmniejszyć dawkę nawozów jaką rośliny dostają klasyczną droga podlewania.
 
Zanim wypróbujesz wszystkie moje rady na całym swoim ogrodzie spróbuj ich najpierw na jednej roślinie, lub nawet na jej części. Bądź uważnym obserwatorem. Jeżeli roślina ładnie reaguje - kontynuuj, jeżeli nie - szukaj innego rozwiązania. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest stosowanie zbyt stężonych roztworów. Zarówno do podlewania jak i oprysków.

Ed Rosenthal Soft Secrets

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+