Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Saperka


keteshing

Recommended Posts

jak dla mnie przekombinowana konstrukcja. To jest narzędzie, a narzedzia mają być jak najbardziej proste. A jak są składane i bardzo mobilne, to niestety te trwałe kosztuja fortune.

Do intensywnego kopania tylko i wyłącznie saperka z drewnianym trzonkiem. A jak ma byc super mobilna, to niestety trzeba zapłacić.

Lordrevan dobrze gada o demobilu. Naprawde mase rzeczy można wyłapać za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja polecam fiskars. Nawet chyba polska firma. Sprzęt trwały i wygodny. W leroyu byly teraz na promocji za 24 zl

 

Jeśli chodzi o słabość konstrukcji składanych saperek to potwierdzam. Na początku byłem zadowolony bo zajmowała mało miejsca oraz podobał mi się sam patent na montaż. Do czasu. Chyba przy 2 dołku, kiedy ruszając łopatą w przód i w tył luzowałem okrąg z darni w celu jego łatwego wyjęcia, saperka zgięła mi się w miejscu zawiasu łączącego cześć roboczą z trzonkiem. Podirytowany postanowiłem dokręcić blokadę której nacisk unieruchamia tą cześć narzędzia i umożliwia normalną pracę, lecz ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest ona dokręcona do oporu. Sprawdziłem następnie zawias którego kwadratowy kształt sprawia, że saperkę można zablokować jako kilof lub łopatę i zauważyłem, że metal najnormalniej się "wytarł" a kwadracik jest bardziej zaokrąglony niż powinien. W efekcie skończyłem z luźną łopatką która byłem w stanie tylko podnosić ziemię bo przy innych czynnościach szpadel latał luźno na stylisku. Wbicie tego w ziemię było prawdziwą katorgą gdyż nie mogąc utrzymać sztywności konstrukcji saperka składała mi się połowicznie i kończyłem dociskając literkę "L" do gleby. Nigdy więcej nie kupię nic z zawiasem w tym miejscu, gdyż działają na niego zbyt duże siły. Wam również nie polecam.

:peace:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Używam podobnej saperki z demobilu właśnie i świetnie się sprawuje, już 20 dołów w tym roku i ani śladu zużycia, myślę że posłuży na lata, po za tym poręczny sprzęt i mało miejsca w plecaku zajmuje, szybko się składa i rozkłada, i raczej nic lepszego do kopania dołków nie wynajdę bo szpadla wozić rowerem nie zamierzam a mam wiele spotów i potrzebuję przenośnej łopatki. Tylko nie kupujcie chińskiej taniochy bo się połamie, tylko wojskowe polecam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+