Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Saperka

Recommended Posts

jak dla mnie przekombinowana konstrukcja. To jest narzędzie, a narzedzia mają być jak najbardziej proste. A jak są składane i bardzo mobilne, to niestety te trwałe kosztuja fortune.

Do intensywnego kopania tylko i wyłącznie saperka z drewnianym trzonkiem. A jak ma byc super mobilna, to niestety trzeba zapłacić.

Lordrevan dobrze gada o demobilu. Naprawde mase rzeczy można wyłapać za niewielkie pieniądze.

ja polecam fiskars. Nawet chyba polska firma. Sprzęt trwały i wygodny. W leroyu byly teraz na promocji za 24 zl

Jeśli chodzi o słabość konstrukcji składanych saperek to potwierdzam. Na początku byłem zadowolony bo zajmowała mało miejsca oraz podobał mi się sam patent na montaż. Do czasu. Chyba przy 2 dołku, kiedy ruszając łopatą w przód i w tył luzowałem okrąg z darni w celu jego łatwego wyjęcia, saperka zgięła mi się w miejscu zawiasu łączącego cześć roboczą z trzonkiem. Podirytowany postanowiłem dokręcić blokadę której nacisk unieruchamia tą cześć narzędzia i umożliwia normalną pracę, lecz ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest ona dokręcona do oporu. Sprawdziłem następnie zawias którego kwadratowy kształt sprawia, że saperkę można zablokować jako kilof lub łopatę i zauważyłem, że metal najnormalniej się "wytarł" a kwadracik jest bardziej zaokrąglony niż powinien. W efekcie skończyłem z luźną łopatką która byłem w stanie tylko podnosić ziemię bo przy innych czynnościach szpadel latał luźno na stylisku. Wbicie tego w ziemię było prawdziwą katorgą gdyż nie mogąc utrzymać sztywności konstrukcji saperka składała mi się połowicznie i kończyłem dociskając literkę "L" do gleby. Nigdy więcej nie kupię nic z zawiasem w tym miejscu, gdyż działają na niego zbyt duże siły. Wam również nie polecam.

:peace:

• 2 weeks later...

Używam podobnej saperki z demobilu właśnie i świetnie się sprawuje, już 20 dołów w tym roku i ani śladu zużycia, myślę że posłuży na lata, po za tym poręczny sprzęt i mało miejsca w plecaku zajmuje, szybko się składa i rozkłada, i raczej nic lepszego do kopania dołków nie wynajdę bo szpadla wozić rowerem nie zamierzam a mam wiele spotów i potrzebuję przenośnej łopatki. Tylko nie kupujcie chińskiej taniochy bo się połamie, tylko wojskowe polecam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+