Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Sativex - Medyczna marihuana zaakceptowana w Polsce!


Recommended Posts

Sativex w Polsce!

GW Pharmaceuticals zamierza poszerzyć swoją działalność, lek Sativex został zatwierdzony w 10 kolejnych krajach europejskich, w tym... w Polsce!

Lek na bazie konopi - Sativex przynosi ulgę chorym na stwardnienie rozsiane, a aktualnie sprawdza się jego możliwości w walce z bólem nowotworowym. Lek ten znajdziemy już na półkach aptek w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Danii, niedługo trafi również do aptek we Włoszech, Szwecji, Austrii i Czechach.

8 maja na stronach GW Pharma pojawiły się informacje, że lek otrzymał rekomendację do zatwierdzenia w kolejnych 10 krajach...

są to: Belgia, Finlandia, Islandia, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia oraz Słowacja. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem lek pojawi się w nowych państwach już pod koniec tego roku.

Dyrektor badań i rozwoju GW Pharma Stephen Wright wytłumaczył, że dzisiejsza wiadomość oznacza, iż organy regulacyjne w sumie 18 krajów rozpoczęły procedury zatwierdzania leku Sativex.

- To znaczący krok w kierunku międzynawowej komercjalizacji Sativexu – powiedział Stephen Wright, dyrektor ds. badań w GW.

Sativex jest sprzedawany w Wielkiej Brytanii przez Bayer jako lek na receptę. Koszt dziennej kuracji to ok. 11 funtów. Almirall ma z kolei być głównym dystrybutorem leku w pozostałych krajach Europy.

Sativex jest pierwszym na świecie lekiem na bazie konopi indyjskich, któremu udało się uzyskać oficjalną zgodę na wprowadzenie do obrotu. Miało to miejsce w 2005 r. w Kanadzie, gdzie tamtejszy rząd uznał jego skuteczność w leczeniu bólów neurotycznych. Jego wprowadzenie do Europy jako preparatu na stwardnienie rozsiane otwiera nowy, znacznie większy rynek.

GW, które stara się również o zgodę na wykorzystanie leku w terapiach onkologicznych, uzyskuje niezbędne składniki do jego produkcji z marihuany hodowanej w nieujawnionym miejscu, znajdującym się gdzieś w Wielkiej Brytanii.

Źródło:

konopialeczy.pl

gwpharm.com/Sativex.aspx

Do odbioru tego leku potrzebna jest recepta.

Link to comment
Share on other sites

ciekawe tylko na ile naturalny jest ten lek

i znalazlem czesciowa odpowiedz :)

" Sativex zasadzie nie różni się znacznie od nalewek (tinktur) konopnych, które farmaceuci lat trzydziestych XX w. sporządzali mocząc ziele w alkoholu, który był następnie filtrowany. Każda dawka tego sprayu zawiera 2,7mg. THC oraz 2,5mg. CBD. "

Link to comment
Share on other sites

Jak to może wyglądać w kwesti takiej, że Niemiec przyjeżdża do Polski z tym lekiem a u nas jest on "zakazany"?

Kara taka sama jak za posiadanie?

Ciekawe, czy nad tym też już myślą..

Link to comment
Share on other sites

"Preparat przygotowano tak, aby nie wywoływał typowych dla marihuany objawów odurzenia - znosi tylko ból. Działa na receptory kanabinoidowe, co pozwala przerwać przesyłanie bodźców bólowych do mózgu."

I o to chodzi w odseparowanym thc. Co do tego ze znosi tylko ból - polemizowal bym :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+